Oduzimanje pjesničke nagrade Risto Ratković, Radovanu Karadžiću


Gost

#1

2016-08-25 21:45

Suvišan komentar ...

Gost

#2

2016-08-25 22:43

Peticiju sam potpisao zato što je ispravna!

Gost

#3

2016-08-26 06:58

Istinski pisci i prije svega veliki ljudi zasluzuju da nagradu casno nose...
Svakako da Radovan Karadžić ratni zlocinac i genocidas ne zasluzuje takvu nagradu.
Hvala.

Gost

#4

2016-08-26 09:05

Odrastala sam uz Ratkoviceve veceri poezije i to je bio dogadjaj kojima se nas grad posebno ponosio. Dodjelom Ratkoviceve nagrade presudjenom ratnom zlocincu nanijeta je velika ljaga i velikom pjesniku i samom gradu. Nadam se da ce uz pomoc gradjana koji bastine i kulturu, ali i crnogorsko cojstvo, pravdu i postenje ova ljaga biti uklonjena.
Drago

#5 Komentar

2016-08-26 12:01

Ovo mi pomalo liči na političko-versku hajku. Pretpostavljam da je nagradu dobio za poeziju,a ne za ljudske vrednosti. Na kraju,nije nagrada za mir. Ja recimo ne cenim mnogo Đoleta Balaševića kao čoveka,malo me nerviraju njegovi govori,liče mi na želju da se svima dopadne,što je nekakav kompleks,ali njegove pesme obožavam. Recimo Salvador Dali je bio pomalo lud,ali je naslikao neka remek dela. Ima mnogo primera da su loši ljudi napravili nešto lepo u umetnosti,pa ja ne bih na taj način osuđivao njihova dela. Naročito ne volim naknadnu pamet. Gde ste bili kad mu je nagrada dodeljivana?

Risto, izvini

#6 Re: Komentar

2016-08-26 12:19

#5: Drago - Komentar 

 "...Sidjimo u gradove, 

      da bijemo gadove..."

 

Ovakvu vrstu poezije nam nudi nagradjeni pjesnik. 

Sramota za grad Bijelo Polje da više od 2 decenije nije ispravljena nepravda prema imenu Rista Ratkovića.


Gost

#7

2016-08-26 13:05

Za dobro Crne Gore.

Ovaj post je uklonjen od strane autora ove peticije (Show details)

2016-08-26 16:31



Gost

#9 Re:

2016-08-26 16:34

#7: -  

 E cuš za dobro CG, ako oduzmete tu nagradu sta ce to da bude bolje u CG? 


Gost

#10

2016-08-26 19:06

Svakom kome su ruke krvave treba mu oduzeti i zabraniti mu da pise .
Emira M. Ličina

#11

2016-08-26 19:31

Povlačenje pjesničke nagrade svakako da treba podržati, razloge nema potrebe navoditi, bilo bi suvišno!..Što se sadržaja ovog teksta u nastavku tiče smatram ga suvišanim, nepotrebanim i totalno promašenim. Nemam namjeru da branim nikog, niti da se bavim političkim partijama, te prema tome naslov i ideju podržavam ostatak teksta svakako da ne. Niti bih se bavila sličnim stvarima!..

Potpisala, što će učiniti svaka iole normalna osoba sa "naših" prostora, a ovaj tekst mičite, jer osim predizbornih sitnih poena neće donijeti ništa drugo, smatram da može loše uticati samo na uspješnost i iskrenost ove peticije!

Ivana P
Gost

#12

2016-08-26 19:48

Zato sto pjesnicka nagrada ne treba da ide ovakvim ljudima. Samo je tuzno sto je jedna ovakva peticija pokrenuta zbog skupljanja politickih poena, tako da ispada da se ne razlikujete od onih koji su jednu ovakvu nagradu i dodijelili. Sustina je da vam je tekst malo pogresan.


Gost

#13

2016-08-26 19:53

čestitam Ibrahimu na incijativi
Tike, tike, tačke-Nema više vraćke :)

#14 Re:

2016-08-26 21:21

#11: Emira M. Ličina -  

 23 godine od zločina prema Ristu Ratkoviću šuti DPS. Njegov kadar je na čelu prozvanih institucija. Poštovana gdja. Ličina, čestitam Vam na hrabrosti potpisati ovu peticiju iako su vas, predpostavljam pritisli da povučete svoj potpis. Ne brinite ništa, njihovo je prošlo. Njihovo dobro smo vidjeli devedesetih, vidimo ga I danas, a vidjećemo I sjutra kada ni okom ne budu trepnuli na ovu prozivku. Oni nikada nijesu ni napustili ideologiju na kojoj su talasali tokom krvavog raspada Jugoslavije. Dokaz je i ova njihova arogancija. Čestitam Vam na pametnom izboru. Nijeste ni prvi a ni poslednji koji su shvatili da se neko.igra sa našim sudbinama. 


Gost

#15 Re: Re:

2016-08-27 07:25

#14: Tike, tike, tačke-Nema više vraćke :) - Re:  

 Poštovani "No name", zaista ne vidim gdje sam ja povukla svoj potpis, očigledno nijeste pročitali moj komentar. 

Smiješno je da nekog kao što sam ja, (nikad u životu nijesam izašla na izbore i nikad u životu bila član bilo koje partije) neko može "pritisnuti"..Jednostavno smatram da je naslov dovoljno jasan i da za miješanjem bilo koje političke partija nije bilo potrebe. Smatram da bi ova peticija imala drastično više potpisnika da nijesu ubacili političke partije, ma ko one bile..

Neki samo čekaju priliku da ospu po ovom ili onom, svega ima a'l duševna hrana im ipak kukumakanje. Dajte da jednom u životu nešto uradimo a da pritom ne KUKAMO...


Gost

#16

2016-08-27 07:34

Bilo bi pošteno: prema žrtvama genocida rata u Bosni, prema dobronamjernim ljudima, prema poeziji, prema velikom Risti Ratkoviću da se zločincu oduzme nagrada.

Ovaj post je uklonjen od strane autora ove peticije (Show details)

2016-08-27 08:43


Ovaj post je uklonjen od strane autora ove peticije (Show details)

2016-08-27 08:49



Gost

#19

2016-08-27 08:58

#18: Vale - Re:  

 Uh,veliki junak na tastaturi.

Ovaj post je uklonjen od strane autora ove peticije (Show details)

2016-08-27 09:46


Drago

#21 Re: Re: Komentar

2016-08-27 10:50

#6: Risto, izvini - Re: Komentar 

 Što se reči tiče,evo refrena francuske himne:                                                                                                                      На оружје грађани!
Формирајте своје батаљоне!
Корачајмо! Корачајмо!
Нека нечиста крв
Натопи наше бразде!                    Da se naježiš,zar ne. Reči izvučene iz pesme mogu da zvuče gadno,ali to ne znači da je poezija loša. I sad,ja nisam čitao Karadžićevu poeziju,ali govorim uopšteno,u odbranu umetnosti. Ovde vi ocenjujete (po vašem mišljenju) čoveka,a ne njegovo delo. Na kraju,to je stvar Bijelog Polja,ali mislim,zašto onda,kada je nagrada dodeljena niko nije reagovao? Nije smeo,ili se tada mislilo da je Karadžić dobar čovek i pesnik. Cenim ljude koji ustaju u ime pravde i pravednosti,makar se sa njima ne slagao,ali ne kad ustaju posle 23 godine,kada je to možda politički podobno,ili nema za njih opasnosti. Takve ljude stvarno ne cenim.                

Ovaj post je uklonjen od strane autora ove peticije (Show details)

2016-08-27 10:59


Zaim

#23

2016-08-27 21:13

Šteta što su uklonjeni komentari koji zaudaraju fašizmom. Oni su najbolja potvrda da se u protekle 2 decenije moralo djelovati kako bi došlo do ozdravljenja društva. Danas imamo gori oblik fašizma I šovinizma na sceni od onoga sa početka 90-tih. To je naš zajednički poraz. Čestitke Ibrahimu Čikiću I Aleksandru Srdanoviću koji pokazuju kako nijesu svi Bjelopiljci isti. A što se primjedbe oko pominjanja partija tiče, to je neuporedivo manji "propust" od činjenice da Bjelopoljci ćute više od dvije decenije. Sramota!!!

Ovaj post je uklonjen od strane autora ove peticije (Show details)

2016-08-27 23:52


Iha!

#25

2016-08-28 14:08

129 potpisa cak i sa onima koji se ne slazu sa tekstom!

Treba malo porazmislit zasto!

A sigurno je 2/3 BP za oduzimanje nagrade zlocincu!