Pravo na hidžab: Borimo se za svoje pravo

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Pravo na hidžab: Borimo se za svoje pravo.


Gost

#226

2016-01-26 21:20

Iako nisam pokrivena ovu peticiju sam potpisala zato sto niko, ama bas niko nema pravo nema pravo zabraniti hidzab. Velika je sramota i apsurd da u drzavi gdje je vecinsko muslimansko stanovnistvo to postane zabrana

Gost

#227

2016-01-26 21:21

Hidžab je obaveza.Stvoritelj nas se obraća licno ženama da pokriju se.i neko ko želi da posluša Allaha. Ko ima pravo da mu zabrani izbor na njegovu vjersku obavezu!? Praviti se ili misliti da je neko bolji i pametniji sudija od Uzvišenog nam Gospodara.ili zabranjivati nesto sto je cak Stvoritelj nas naredio.grdno je prevario samog sebe. Jer docemo svi pred naseg Gospodara i on ce nam suditi.konacni sud.nek razmisle svi koji idu protiv Boga.da moramo ispred njeg stati.a i svi narodi i civilizacije koje su se borile protiv Gospodara jedinog kako su zavrsile.faraon,komunizam.itd.nekima se ni pomen nezna a od nekih je ostao trag kao dokaz. Da nas Allah uputi. Jer ko ima pravo nekom njegove vjerske obaveze zabranjivati. I to jos u zemlji gdje su muslimani vecinski narod.ovo je ugrozavanje slobode na izbor vjerovanja.ljudi to je nama obaveza po nasem vjerovanju islamskom.a NE vjersko obiljeze.sta ide drugo?posle ovog ezan mozda?jer mozda vam smeta pri radu tu gdje odlucujete.pa mozda munare?zaklanjaju vam pogled?ako ovo prodze gdje je onda granica? Vise puta su nam zabranjivali hidzab,rusili dzamije ubijali. Samo sto vjerujemo u jednog Boga.(muslimani) mi opet izgradimo krenemo.i evo opet su poceli da nam zabranjivaju vjeru nasu.o Svevisnji Jedini,o Allah pomozi nama i njima.ljudi ovo nemoze i nesmije da prodze.pravo na izvrsavanje vjerski obaveza da nam neko zabrani!pa kako i ko to moze??pa nismo ovce zaustavimo ovo ugnjetavanje!jer nece se na ovom zaustaviiti.pa ne tako davno ovo nam se je desilo dolaskom komunizma.prvo mahrame su skidali 1945.a nedugo zatim 1992.glave

Gost

#228

2016-01-26 21:21

Nema niko pravo religijsku operdjeljenost mjesat sa nacijom.

Gost

#229

2016-01-26 21:26

Zato sto je to moje pravo

Gost

#230

2016-01-26 21:27

U ime minimuma prava na ljudsku slobodu!

Gost

#231

2016-01-26 21:32

Hidžab je obaveza.Stvoritelj nas se obraća licno ženama da pokriju se.i neko ko želi da posluša Allaha. Ko ima pravo da mu zabrani izbor na njegovu vjersku obavezu!? Praviti se ili misliti da je neko bolji i pametniji sudija od Uzvišenog nam Gospodara.ili zabranjivati nesto sto je cak Stvoritelj nas naredio.grdno je prevario samog sebe. Jer docemo svi pred naseg Gospodara i on ce nam suditi.konacni sud.nek razmisle svi koji idu protiv Boga.da moramo ispred njeg stati.a i svi narodi i civilizacije koje su se borile protiv Gospodara jedinog kako su zavrsile.faraon,komunizam.itd.nekima se ni pomen nezna a od nekih je ostao trag kao dokaz. Da nas Allah uputi. Jer ko ima pravo nekom njegove vjerske obaveze zabranjivati. I to jos u zemlji gdje su muslimani vecinski narod.ovo je ugrozavanje slobode na izbor vjerovanja.ljudi to je nama obaveza po nasem vjerovanju islamskom.a NE vjersko obiljeze.sta ide drugo?posle ovog ezan mozda?jer mozda vam smeta pri radu tu gdje odlucujete.pa mozda munare?zaklanjaju vam pogled?ako ovo prodze gdje je onda granica? Vise puta su nam zabranjivali hidzab,rusili dzamije ubijali. Samo sto vjerujemo u jednog Boga.(muslimani) mi opet izgradimo krenemo.i evo opet su poceli da nam zabranjivaju vjeru nasu.o Svevisnji Jedini,o Allah pomozi nama i njima.ljudi ovo nemoze i nesmije da prodze.pravo na izvrsavanje vjerski obaveza da nam neko zabrani!pa kako i ko to moze??pa nismo ovce zaustavimo ovo ugnjetavanje!jer nece se na ovom zaustaviiti.pa ne tako davno ovo nam se je desilo dolaskom komunizma.prvo mahrame su skidali 1945.a nedugo zatim 1992.glave
Odgovori

Gost

#232

2016-01-26 21:41

Ovo je diskriminacija MUSLIMANA i MUSLIMANKI. Ovde svi imaju svoja prava. LGBT paradira, a hidzab zabranjuju. Gospodo, na kalendaru nije vise 1945. SRAMOTA, SRAMOTA

Gost

#233

2016-01-26 21:42

Hidžab: Moje pravo, moj izbor, moj život
Hijab: my right, my choice, my life

Gost

#234

2016-01-26 21:43

hidzab je farz svake zene muslimanke a ne neciji prohtjev pa da malo budes pokriven malo otkriven.niko nema pravo da nam skine hidzabe a pogotovo ne tamo nekolicina ljudi koja donosi zakljucke a svi ostali potvrdjuju.hidzab je farz.farz a ne tradicija
Umjetnica
Gost

#235

2016-01-26 21:48

Osobno ne nosim maramu, ali cvrstog sam uvjerenja da ovakav oblik narusavanja opcih prava covjeka, u ovom slucaju zena ozbiljno dovodi do problema za osobnu slobodu. Prvenstveno pokrivala za glavu su dio odjece koja kao takva koristi za odijevanje bez obzira na religiju i ne smije biti ogranicena odnosno uvjetovana zabranama. S vjerske strane, i muslimanke i krscanke nose svoja odijela i marame u skladu s vjerskim i etnickim propisima a veoma mnogo ih je koje su u sluzbi medicine, edukcije i inih sektora rada gdje su u komunikaciji s drugima. Uvede li se ovakav oblik povrede i zabrane pitam se sto nosi buducnost. Poznajem ljude razlicitih svjetonazora, religija, etnicke i nacionalne pripadnosti i upravo zahvaljujuci takvom okruzenju postujem i razumijem razlicito. Ne smijemo dozvoliti da se ruse temelji opce kulture, etickih normi i sklada medju ljudima.

Moj hidjab je u srcu i moja glas za sve one ga nose na glavi jer su tako prakticirale majke mojih roditelja i one prije njih.  

Zagreb


Gost

#236

2016-01-26 21:49

nikada necemo pokleknuti pred napadima neznalica i boricemo se za pravdu do Sudnjeg dana uz dozvolu Gospodara svjetova, ako Bog da...

Gost

#237

2016-01-26 21:51

Upitajmo se sto se ovo nemoze desit u Sandzaku!!!
Dok se god neodupremo citavim bosnjackim kapaciteto cetnickoj marvi, zulum ce nam nanosit i koristit ce svaku priliku da nas na bilo koji nacin degradiraju!
Cjenjeni moj narode budite se!!!!
Selamunalejkum.

Gost

#238

2016-01-26 21:52

Postpisao sam peticiju da podržim borbu protiv diskriminacije

Gost

#239

2016-01-26 21:54

Zato sta marama nije vjersko obiljezje, kako ih nazivaju nego to je moj identitet moja kruna, koju ponosno nosim

Gost

#240

2016-01-26 21:55

Zbog toga što neki ljudi i institucije idu predaleko pa daju sebi za pravo da mogu raditi sta hoće i kome hoće
Alkemichar

#241

2016-01-26 22:00

Glasam jer je odluka diskriminatorska i usmjerena na ponižavanje ne samo žena muslimanki nego i islama kao vjere općenito.

Hidžab nije simbol nego vjerska praksa zagarantovana međunarodnim dokumentima o ljudskim pravima...Član 18. UNIVERZALNE DEKLARACIJE O LJUDSKIM PRAVIMA " Svatko ima pravo na slobodu misli, savjesti i religije; to pravo uključuje slobodu da promjeni svoju religiju ili vjerovanje i slobodu da, bilo pojedinačno ili u zajednici sa drugima, javno ili privatno, manifestira svoju religiju ili vjerovanje kroz nastavu, prakticiranje, obrede i pridržavanje. "


Gost

#242

2016-01-26 22:01

Uopšteno gledajući ovo je još jedan u nizu napada na Islam.
Pa se pitam koliko nisko mogu ići naši politički pijuni kada u zemlji uvode ove gluposti iskopirane od kršćanske evrope a koje imaju za cilj da omalovaže din Islam i uopšteno Muslimane ovih krajeva.
Tko toliko voli zapad i njihove zakone nek mu Dragi Allah podari zapad u njegovoj kući. Amin Ja-Rabbi
A naše sestre u vjeri neka ostave na miru.

Gost

#243

2016-01-26 22:02

Zasto da ne?
Sloboda!

Gost

#244

2016-01-26 22:05

Ne zelim da se uskrati licno pravo nosenja visokomoralne odjece kao sto je hidzab tj.pokrivanje zene muslimanke njenim izborom! Zakon bi trebao da se pozabavi uspostavljaju reda u drzavi sprecavanjem kriminala, a ostaviti na miru ponos muslimanke s njenim hidzabom.

Gost

#245

2016-01-26 22:11

Zahtjevam od Bosnjaka koji vode ovu Državu da štite moje pravo na Hidzab ( mahramu ) i svih mojih sestara u vjeri jer se ovo stavlja radi Allaha i njegove naredbe o pokrivanju. Ali su neki Bošnjaci iz VSTV sebi dali za pravo da glasaju za ovaj zakon bez rasprave u Parlamentu i ja lično mislim da su oni izdajnici svog naroda ili još gore prodana stoka i stvarno je prevrsilo sve mjere te nas nazivaju teroristima bez ijednog valjanog argumenata i zbog toga mislim da se cijeli svijet digao protiv Islama i Muslimana jer se ubijaju na svakom koraku ali i otima se njihovo bogatstvo protjerava sa njihovih ognjišta ali ja molim svog gospodara da sve njih kazni još na ovom svijetu Dzehenemom i sve njih koji potpomažu ovakve zakone u vezi Hidzaba Amin yarabbi.

Gost

#246

2016-01-26 22:15

Molim Allaha da ponizi svakog tko je.pripomogao...i tko ce pripomoci da udari na cast Muslimana i Muslimanke.

Gost

#247

2016-01-26 22:15

Žene u islamu imaju jednaka prava kao i muškarci, pa tako bi trebale imati i pravo u svojoj državi da nose hidžab na poslu kao što je slučaj u većini država u kojem su većina stanovnika muslimani!
Esselamu alejkum i bil hajr

Gost

#248

2016-01-26 22:16

Zato sto ja zivim u america I nosim hidzab slobodno svugdje,kao u Bosna to kao nebi moglo .

Gost

#249

2016-01-26 22:18

Zato sto nema niko pravo da nekoga osuduje kako ce se oblaciti hidzab je dio nase vjere .Trebali bi da osuduju muskarce koji oponasaju zene.

Gost

#250

2016-01-26 22:18

Zgrozena sam sta vlasti u Bosni dopustaju i rade muslimanima koji su ionako do juce bili muceni i ponizavani...???Allah da se smiluje i pomogne muslimane a posebno sestre sa hidzabom jer one ionako imaju dovoljno iskusenja sa strsne jos im treba ovo ponizenje..ovo ne sluti na dobro uopce....