Ne želimo spomenik za Richard Holbrooke u Sarajevu


Gost

#1

2016-02-27 19:53

Bosanci i Hercegovci su se izjasnili za nedjeljivu BiH a dotićni gospodin je učestvovao zajedno sa našim kvislinzima u izdaji i podjeli Republike Bosne i Hercegovine.

Gost

#2

2016-02-27 20:12

Donacije ostavljam udobno smještenoj dijaspori koja "plače"nad Republikom Bosnom i Hercegovinom, a četnicima, ustašama i balijanderima i ostalim kreatorima destrukcije moje domovine neka prave voštane figure u muzeju madam Tiso.

Gost

#3

2016-02-27 21:03

Van pameti je praviti spomenik zahvalnosti covjeku koji je autor takvog monstruma od ustava koji je BiH vratio unazad i pitanje kada ce se uopste oporaviti. Ustav nije regulisao mnoge stvari, a ono sto je uradio - to je da je dugorocno poremetio odnose medju gradjanima da ne kazem narodima. Uradio je sve suprotno od onog sto se od njega ocekivalo.

Gost

#4

2016-02-27 21:14

Svaka cast za ovakav potez!Nedajmo da se podigne spomenik ovakvom monstrumu lp

Gost

#5

2016-02-27 21:28

da mu damo nagradu sto nam je jos polovina bosne pod cetnickom cizmom ma ja bih mu metak u celo bez razmisljanja .

Gost

#6

2016-02-27 22:09

holbruk je spasio genocidni bg potpune kapitulacije i nek mu oni pdignu spomenik!

Gost

#7

2016-02-28 00:36

Jer dotični "gospodin" nije zaslužijo ničim, ama baš ničim da bih imao takvo nešto u državi koju je podjelio i gurnuo u ponor.


Gost

#8

2016-02-28 07:12

znamo dobro koliko je holbruk naštetio bosanskom narodu

Gost

#9

2016-02-28 09:11

Ne zelim da taj izdajnik Bosne i Bosanskog naroda dobije neko obiljezje. Pravilnije je da odgovara za sve sto je ucinio u ratu.

Gost

#10

2016-02-28 09:29

Ma treba nam jos i on, jos malo ćemo okolo nas gledati i ratne zločince uklesane u mromor.... Jestel vi normalni??? Nek mu prave spomenik u mjestu odakle i potice. Kako je krenulo Sarajevo ce biti grad kipova, ja ne znam al ima te li vi obzira i prema "muslimanskom" stanovnistvu??? Sram vas bilo!!! Stavite ga sebi u kuce ako ga zelite obozavati i klecati mu na koljena. Vecu glupost nisam cula. Cuj Hoolbruck-u spomenik?? Danas se ocito i slave zulumcari, huskatori, agresori i "lazni" spasioci. Ko im jos vjeruje sam je sebi kriv!


Gost

#11

2016-02-28 10:39

Zato sto sarajevo postaje grad spomenika i kipova, ljudima koji sve i da su nesto dobro uradili za taj grad, ima puno vise onih koji su kroz stoljeca uradili puno vise a oni se naprosto izgurivaju iz historije ovoga grada i drzave. Dosta nam je stranca imamo dosta nasih ljudi koji su daleko preci da se njihov znacaj ne zaboravi.

Gost

#12

2016-02-28 11:02

zato sto n zelim spomenik jednom zlikovcu koji je nanio zla BIH i njenim gradjanima vise od samih agresora

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2016-02-28 11:23


bendjamin

#14 Re:

2016-02-28 11:35

Nipošto. Toje suludo i kapitulirajuče.On je bio dušman BiH i muslimana u istoj te stoga nedolazi u obzir neprijateljima poklanjati pozornost. Da nije bilo njega mibi bili na Drini i tada bi sve bilo riješeno.

 

Enco

#15 Re:

2016-02-28 12:40

#1: -  

 Tako je


Gost

#16

2016-02-28 13:06

Zato sto su razlozi protiv Spomenika stvarni, istiniti i dokazuju ako peticija bude uspjesna da smo zrela nacija, koja pazi na sebe, svoje interese
Ja

#17

2016-02-28 18:41

Ja mislim da mi nismo ludi i slijepi da neznamo ko je doticni međed i zato sto nezelim da pravim ruglo od nase Bosne i Herzegovine  koje nam je dotični međed iskomado ima tu ljudi koji su vise zaslužili spomenik a ne on 


Gost

#18

2016-02-28 19:34

- Za to što je holbroock, slušo lažove, koji su nanosili štetu, po RBH !

Gost

#19

2016-02-29 10:56

Imamo mi kome spomenike podizati....

Gost

#20

2016-02-29 14:36

Potpisujem ovu peticiju jer ne vidim apsolutno nikakvog razloga da ovaj stranac, ex diplomata ima bilo kakvo obilježje ili ikakav oblik pozitivnog pomena i sjećanja u našoj zemlji.
Između ostalih nekadašnjih aktera u periodu 1992-95 god. ovaj političar nije ništa pozitivno uradio za našu državu , nije se ni trudio da zaustavi genocid, kultoricid, urbicid koji se javno odvijao preko četiri godine pred ocima medjunarodne javnosti.
On Richard Holbrock je radio dobro svoj posao samo kad je trebalo vršiti pritisak i ucjene na našu državu s ciljem da odustanemo od naše demokratski izražene volje putem referenduma 1992. Nije ni jednim diplomatskim gestom pokazao da tu volju poštuje , naprotiv, ispoštovao je separatističke zahtjeve zločinaca i agresora Milisevica Mladića Karadžića i drugih.Ucinio je da se ukine Republika Bosna i Hercegovina, suverena, cjelovita i kao članica UN ne bude zaštićena po UN konvenciji i normama od agresije i genocida.
Njegova zasluga je podjela i uređenje zemlje po fasistickom modelu, etnoprincipu koji je sličan apartheidu u bivšoj Južnoafričkoj Republici.
Njegova zasluga je sto je zločin ostao bez kazne a agresori i ubice nagradjeni svojom ekskluzivno za sebe entitetom srpske genocidne.
NE! Ne zaslužuje nikakvo obilježje ili pozitivan pomen, nego je njegovo mjesto na nekom stubu srama s ostalima licemjerima koji su u većoj ili manjoj mjeri doprinijeli genocidu i sadašnjem poražavajućem stanju države BiH.

Gost

#21

2016-02-29 22:40

Rečcite  mi samo koje je on dobro učinio u RBiH, zlikovac jedan smješkao se dok se krv prolijevala našom zemljom, eno mu svrbije i neka mu ga oni prave sa njima je nazdravljao. Nemogu nikako da shvatim da ima takvih ljudi i da mogu davati svakakve prijedloge, sačuvaj nas Bože dragi propasti . 


Gost

#22

2016-02-29 23:34

The Dayton Agreement is a Cancer for Bosnia and is the catalyst for all of their economic and political problems and corruption they have today. They say it was for peace but we all know it is there to permanently destabilise Bosnia. The fact they want to put up a monument to this criminal is shameful. The way the West and the UN handled the entire war is shameful. For there to be any significant change in Bosnia the Dayton Agreement MUST GO!!

Gost

#23

2016-03-01 09:35

onima koji su bili nepravedni gledajuci kako se jedan narod unistava samo su posmatrali a kad je taj narod ojacao i poceo osvajat oteto onda su pod hitpno apelovali stani potpisuj alija