Želimo Maria Drmaća na mjesto direktora POZORISTA MLADIH!


Gost

#126

2016-03-20 17:52

Zato sto sam se uvjerila u radi, sposobnost i rezultate menadzera Marija Drmaca

Gost

#127

2016-03-20 18:05

Mladi i sposobni trebaju svugdje biti.

Gost

#128

2016-03-20 18:10

Ja sam protivim da se politika petlja u sve i tada se izabiraju podobni a ne sposobni sto dovodi do pada kvaliteta
Samo sposobni a ne podobni

Gost

#129

2016-03-20 18:20

Zao sto je dosta spletki mafijaskih politicara i njhovih prisipetlji.

Gost

#130

2016-03-20 18:32

Zato što ministar kulture treba biti covjek iz obrazovanja ( profesor drustvenih nauka) a ne glumavc

Gost

#131

2016-03-20 18:34

Mario is the best actor for young people i have met in Bosnia-Herzegowina and he managed to improve the Youth Theater in Sarajewo from a sleeping to a living place with a lot of new innovations. He shall stay!

Gost

#132

2016-03-20 18:57

Potpisujem, jer izuzetno cijenim Maria, njegovu estetiku umjetnosti i prvenstveno njegovu ljudsku eticnost. Potpisujem i u znak otpora prema vostanim minijaturama u redovima ministarstva za kulturu. Jedna takva figura je napokon uspjela postici da mu se smiju i oni koji su malo odmakli od jeftinog "bosanskog"humora.

Gost

#133

2016-03-20 19:08

Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.pa im poručujem par riječi našeg pjesnika MĆĆ ..."kako je gadno ulizica biti i drugom smradne cjelivati stope......" a Mario tebi svaka čast jer si sačuvao svoje dostojanstvo i svoj ponos.

Gost

#134

2016-03-20 19:20

Zbog svog sina šestogodišnjaka, njegovog kulturnog obrazovanja i želje da odrasta u gradu u kojem ima barem jedno kvalitetno pozorište za djecu i mlade,što do Mariovog dolaska nije bio slučaj.

Gost

#135

2016-03-20 19:21

Sve što može pomoći u borbi protiv mraka i sljepila treba podržati ... bez podrške pozitivi i svjetlu , ova Jadovina je sa svojim konstitutivnim grobarima , osuđena na propast ... POSLIJE SVIH OVIH GODINA ,,, POSLIJE SVEGA ,,, I CRNOG ĐAVLA BIH BIH PODRŽAO KAO ZAMJENU ZA VLADAJUĆU KONSTITUTIVNU TARIGUZ FILOZOFIJU , KOJA NAS JE DOVELA NA PRAG OPŠTE DUHOVNE BIJEDE I MATERIJALNOG SIROMAŠTVA ... OTPOR STOKI JE OBAVEZA ...

Gost

#136

2016-03-20 19:45

Jer nisam stranački opredijeljena.A Maria i njegov entuzijazam volim.

Gost

#137

2016-03-20 20:15

To he najmanje sto kao gradjanin ovog grada mogu uciniti. Mario je preporodio pozoriste mladih, od repertoara, cistoce, svega, I kao zahvalnicu mu ne produze mandat. Sramota

Gost

#138 Re:

2016-03-20 20:27

#15: -  

 

Dana

#139

2016-03-20 20:41

A zar Marijo iz vlastitih interesa,i interesa zaručnice,nije digao na noge čitavu javnost?O tome tko je kabadahija i kako se tko ponaša jasno se vidi iz nastupa na TV.Njegovo ponašanje je nevidjeno do sada i  zabrinjavajuće,čak i plaši.Ne sluša obrazloženja, pravna i logična,a i gospodin Turić preko 20 godina direktor i sam podržava nezakonito produženje mandata!.Je li ovo podržavanje "nedužnog" Marija ili linčovanje ministra?Neka razumna javnost prosudi,ali se oni i ne javljaju.Svako vrijeme ima svoga Heroda.Kada se masa zatalasa,razum zašuti.

Dana

#140 Re:

2016-03-20 20:46

#134: -  

 Ženo, da li ti uopće znaš tko je i zbog čega pokrenuo ovu peticiju i galamu?I zar vi zaista mislite da ja Marijo jedini sposoban u gradu?Ako je tako onda je u pravu što tako pogrdno naziva državu koja mu je sve pružila.S vaše točke gledišta,s moje ne.


Gost

#141

2016-03-20 20:52

Hoćemo sposobne a ne podobne!

Gost

#142

2016-03-20 21:03

Jedan od najuspješnijih projekata koji je ovaj momak ostvario na pozorišnoj sceni .

Gost

#143

2016-03-20 21:05

VD Mario Drmac je zasluzio da ostane Direktor Pozorista Mladih jer grad cijeni i postuje njegov rad jer ga kolege vole i postuju,jer je Posteni i politicki neopredijeljen jer je zasluzan glumac i umjetni vrijedan i radan i kao takav je potreban ovom gradu.Politicke konfrontacije neka ostanu van pozorisnih a i drugih umjetnosti.
Dana

#144

2016-03-20 21:09

 Ovo jeste peticija, ali biste trebali objaviti i odgovore.Ovo je prava cirkusijada koja treba      odredjenom broju ljudi.Idemo dalje. Nije smak svijeta što netko nije direktor, ali jeste smak ako ostane bez posla,a ima takvih, obrazovanijih i čestitih mladih ljudi.Razmišljate li o tomu da je ovo ipak otišlo predaleko jer zašto nema problema s drugim direktorima, a i njih je birala politika?.To ne znači da politika ne može postaviti sposobne što su izborom novog odbora i pokazali.


Gost

#145 Re:

2016-03-20 21:13

#143: -  

 Bravo,trebamo se boriti za buducnost nase omladine i obezbijediti im kadrove kakve zasluzuju.Zahvaljujuci ovim politicarima vecina danasnje omladine je provela ranu mladost po podrumima bez struje i bez vode a cilj tih politicara je da ih i dalje drze u mraku.Recimo im Ne Ne mi ne mrzimo ni jednu vjeru ni jednu naciju mi hocemo da zivimo zajedno i uzivamo blagodeti 21 vijeka a ne da nas ubijaju niti da ubijamo.Dali smo i politicarima sansu i evo 25 godina nakon tyoga sve je gore i gore.

 

Dona

#146 Re:

2016-03-20 21:28

#36: -  

 Da, upravu si.Mišljenje ti je skromno jer ne poznaješ situaciju u pozorištu,a ne poznaješ jer ne ideš i ne pratiš.Ministra je,kao sve ostale, postavila politika i to za sada ne možemo mijenjati.Ali možemo ne blatiti ljude koje ne poznajemo.U pozorištu je, za kratko vrijeme direktovanja, napravio predstavu koja je angažirala sve glumce, i mlade i stare, a pogotovo one koji,kao i kod Marija, nisu imali prilike igrati.Došao je na mjesto ministra da se to uvede u svim pozorištima, da svi imaju jednake šanse jer su i oni dobri i priznati glumci.Svakako, s akcentom i na mladi kadar.Ako ga dobro pratimo,a to moramo ako želimo komentirati,on će svoj položaj ministra iskoristiti za dobrobit glumaca, a i kulture uopće.I ministar ima pravo na šansu.Ne biram nikoga samo pratim što se dogadja i vjerujem da će vratiti Sarajevo tamo gdje je nekad bilo.


Gost

#147

2016-03-20 21:30

podrzavam gosp.drmaca iz vise razloga. mislim da je ne samo izvrstan glumac nego da je u ovom v.d. periodu DOKAZAO i svoje managerske kvalitete bez ikakve. pa dovoljno je vidjeti neki dan bila je neka predstava u pozoristu mladih a velika guzva na ulazu
sto je bilo nezamislivo. pozorisne predstave su zbog publike a zahvaljujuci gosp drmacu ona se vratila predstavama pozirsta mladih. DA JE STRANKA SBB BILA PAMETNA I GOSP. KURIC KAO NJIHOV MINISTAR TREBALI SU PREDLOZITI GOSP. DRMACA KAO SVOG KANDIDATA ZA POZ. DIR. POZORISTA MLADIH KAO NESTRANACKU OSOBU. TIME BI STRANKA DOBILA POLITICKI PLUS A POZIRSTE MLADIH I PUBLIKA BI PROFITIRALI. Mislim za tako nesto jos nije kasno

Gost

#148

2016-03-20 21:46

mislim da je do sad pokazao da zna svoj posao i dosta je bilo podobnih trebaju nam mladi i sposobni
Dona

#149 Re:

2016-03-20 21:47

#101: -  

 Onda ne pratiš dobro emisiju s obzirom da već unaprijed imaš svoje mišljenje.Šteta.


Gost

#150

2016-03-20 22:37

Zato sto je krajnje vrijeme da sposobni a ne podobni preuzmu odgovornost. Zato sto zelim da ovu zemlju prestanu napustati mladi, pametni i sposobni ljudi. Krajnje je vrijeme da nasa zemlja uziva u plodovima njihovog rada a neke druge zemlje u koje ih tjeramo svojim ponasanjem.