Odbranimo zajedno Luku Kotor - vrata našeg grada!


Gost

#26

2016-08-31 16:03

Volim Boku a i Kotor. Boka pripada Bokeljima i to izvornim.

Gost

#27

2016-08-31 16:08

U Boki ima pametnih,znanih ljudi koji trba da vode luku. Svako dobro.

Gost

#28 Re: Re:

2016-08-31 17:21

gost 9

#29

2016-08-31 17:35

"Ponovo je u režiji DPS-a izvršeno nasilje"......Da je drugacije poceo ovaj text ja bih rado ucestvovao....ocigledno je da ovo neko iz opozicije minira kao i uvjek.

zato i jeste opozicija jer nemate dovoljno inteligencije da izmanipulisete narod kao DPS

 


Gost

#30

2016-09-01 08:09

Podrska nije data SDP-u jer su davali podrsku DPS-u sve prethodne godine dok su bez trunke savjesti radili sto su radili i doveli CG na prosjacki stap.
Potpis je dat da se barem nesto od preduzeca spasi u Kotoru a SDP to nece moci sama bez pomoci cijele opozicije.

Gost

#31

2016-09-01 08:58

Ovu peticiju sam potpisala zbog građana Kotora i zbog grada Kotor a ne zbog toga što to neka partija traži.Svaka čast Vasku Kusovcu koji se hrabro bori sa aždajama što iz Kotora što iz Podgorice

Gost

#32

2016-09-01 12:00

Smatram da i gradjani treba barem nekad da ucestvuju u nekoj odluci!

Gost

#33

2016-09-02 08:35

Od privrede u Kotoru ostala je jos samo Luka Kotor

Gost

#34

2016-09-02 13:32

Poruka inicijatoru peticije: Pa kad niste kao nosioci vlasti dugi niz godina u Kotoru , uspjeli obezbjediti dugoročnu koncesiju za našu luku,nadamo se da ćemo uz široku podršku gradjana Kotora, SVI ZAJEDNO USPJETI


Gost

#35

2016-09-03 11:17

Hoće Prva familija i kumovi da poharaju još samo taj resurs (zlatnu koku) koji je ostao Kotoru. LUCRUM SINE DAMNO ALTERIUS FIERI POTEST. (Dobitak ne može nastati bez nečijeg gubitka.) Dakle, sve što je acu, bracu i seki od koristi, Crnoj Gori je od ogromne štete.
lupež

#36

2016-09-03 11:41

Šta reći u ovom strašnom trenutku? Predviđaju lupeži skori kraj. Ranjivi su. A ranjena zvijer je najopasnija. Koriste dresiranu glasačku mašinu, pa rije kraja hoće da  se još debelo okoriste. Da prodaju, odnosno da uknjiže na sebe EPCG, Buljaricu, Igalo, Meljine, Solanu, Kraljičinu plažu, Luku Kotor... A Big Boss iz Budve, brani se prostačkim floskulama - da nije znao da griješi?! Nije znao što je MORAO znati, nije vidio što je cijela Budva godinama gledala (i, nažalost, odobravala). Čak i kad bi smo bili debili, pa mu povjerovali, on kao pravnik savršeno zna latinsku maksimu: IGNORANTIA IURIS NOCET, što na srpski prevodimo: "Nepoznavanje zakona ne opravdava".  "Nijesam centa ukrao" - ima obraza da se glasne u medijima. Kako objašnjava otkud Đini onih 4 (četiri) miliona $$$$$$$ na onoj švajcarskoj banci?? Možda donijala sa đevojačkom prćijom?...


Gost

#37

2016-09-03 12:04

Zao mi je Kotora.

Gost

#38

2016-09-03 12:11

Da ima casnog i dostojanstvenog naroda nebi im dlaka promislila ni na luku a ni na sve ono sto su pokrali za ovih 25 godina......
žičara i fabrika čokolade

#39

2016-09-03 12:17

Kasno ste se sjetili da "spašavate" Kotor. Ranka i Lompara Kotor će zapamtiti po zlu. Donedavno u istoj strančici, sada se gledaju preko političkog nišana. Sa snajperskim durbinom. U dvadesetak godina političkog djelovanja sa najviših  mjesta u državi, ništa nijesu dobro uradili za Kotor. Osim što je izgubio status grada i postao naseljeno mjesto. Lompar je godinama bio ministar saobraćaja i nije ni  obilaznicu započeo. O Maji samo sa indignacijom. Započela zajedno sa Borom, na neprimjerenom mjestu,  onaj hambar zvani Kašćelanka, koji će visiti kao ekonomski kamen o vratu Kotoru. Izdala u dugoročni zakup opštinske lokale ljudima sa crvene potjernice Interpola ! Godinu dana je gledala kako joj ispod nosa vrše ekocid u Lipcima. Nikad nije digla glas protiv devastacije ambijentalnih vrednosti i prirodnog pejzaža primorskog mjestašca. Ad hoc je dozvolila da grad plati milion evra za nepotrebna geomehanička bušenja na Gurdiću. Da se neko debelo okoristi na račun države. Umjesto da su te pare uložene za početak gradnje prijeko potrebne žičare do Tvrđave Sveti Ivan. Nije daleko dan kad će se profundati  put kod Pozorišta i Kotor odsjeći od svijeta. O saobraćajnom kolapsu zbog invazije kruzing turista ne bih.


Gost

#40

2016-09-03 20:31

#39: žičara i fabrika čokolade -  

 Svaka Vam je na mjestu...da dodam samo da je organizator peticije (SDP) imao vise prilika da do sad smijeni bord luke...nazalost nije i mislim da je ovo skupljanje predizbornih poena!!!Iskreno se nadam da ce gradjani prepoznati namjere istih i shodno tome kazniti ih na predstojecim izborima.


Gost

#41

2016-09-04 09:46

Luka Kotor treba da ostane u gradu kome pripada..

Gost

#42

2016-09-08 06:10

Treba da Luka sluzi prvenstveno gradu gdje se nalazi pa ce I svi Ostali Imati Koristi!

Gost

#43

2016-09-08 12:37

Zao mi je, ali ja ne zelim da budem car. To nije moj posao. Ne zelim da vladam bilo kim ili pokorijevam bilo koga. Ja bih ako je to moguce da pomognem svima nebitno da li su oni: Jevreji, ateisti, crnci, bjelci. Svi mi zelimo da pomognemo jedni drugima. Ljudska bica su takva. Zelimo da zivimo zivot u kome se radujemo tudjoj sreci a ne tudjoj bijedi. Mi ne zelimo da mrzimo i preziremo jedni druge. U ovom svijetu ima mjesta za sve. Planeta Zemlja je bogata i moze opskrbiti sve! Nacin zivota moze biti slobodan i lijep, ali....skrenuli smo s puta. Pohlepa je otrovala ljudske duse, zabarikidirala je svijet mrznjom, navela nas je na bijedu i krvoprolice. Razvili smo brzinu, ali smo se zatvorili u sebe. Masine koje daju obilje su nas napustile u oskudici. Nase znanje ucinilo nas je cinicnim; nasa pamet teskim i neljubaznim. Mislimo previse, a osjecamo premalo. Vise nego tehnologija potrebna nam je LJUDSKOST! Vise od pameti potrebni su nam DOBROTA i BLAGOST. Bez ovih kvaliteta zivot ce biti nasilan i sve ce biti izgubljeno. Avion i radio su nas zblizili. Sama priroda ovih izuma vapi za dobrim u nama, vapi za univerzalnim bratstvom; za jedinstvom svih nas! Cak i sada moj glas doseze milione sirom svijeta, milione ocajnih muskaraca, zena i male djece, zrtava sistema koji tjera ljude da muce i pritvaraju nevine ljude. Oni koji me cuju, kazem vam, NE OCAJAVAJTE! Patnja koja je nad nama je samo prolazak pohlepe, gorcine ljudi koji se plase ljudskog progresa. Mrznja ljudi ce proci, diktatori ce umrijeti, i moc koju su uzeli od ljudi vratice se ljudima. Dok god ljudi umiru, sloboda nece nestati. VOJNICI! Ne postanite divljaci, ljudi koji vas mrze, porobljavaju; koji kontrolisu vase zivote, govore vam sta da radite, sta da mislite i sta da osjecate! Oni koji vam ispiraju mozak, koji vas prehranjuju, tretiraju kao stoku, koriste kao topovsko meso. Ne dajte se ovim neprirodnim ljudima, masinskim ljudima sa masinskim umovima i masinskim srcima! Vi niste masine, vi niste stoka, vi ste ljudi! Vi imate ljubavi prema covjecanstvu u vasim srcima! Vi ne mrzite! Samo oni bez ljubavi mrze; ljudi bez ljubavi i neprirodni ljudi. VOJNICI! Ne borite se za ropstvo. Borite se za SLOBODU! U sedamnaestom poglavlju Svetog Luke, navodi se da je carstvo Bozje medju (u) ljudima, ne u jednom covjeku niti u grupi ljudi vec u svim ljudima! U tebi! Vi, ljudi, imate moc, moc da napravite masine, moc da stvorite srecu! Vi, ljudi, imate moc da ucinite ovaj svijet slobodnim i prelijepim, da ucinite ovaj zivot predivnom avanturom. Onda, u ime demokratije, hajde da iskoristimo tu moc. Hajde da se ujedinimo. Borimo se za novi svijet, solidan svijet koji ce dati ljudima sansu da rade, koji ce dati mladima buducnost a u starosti sigurnost. Ovim obecanjima, tirani su se uzdigli i postali vlast. Ali oni lazu! Oni ne ispunjavaju to obecanje. Nikada i nece. Diktatori su oslobodili sebe, ali su porobili narod. Zato hajde sada mi da se borimo da ispunimo to obecanje. Borimo se da oslobodimo svijet! Da uklonimo nacionalne barijere! Da uklonimo pohlepu, mrznju i netolerantnost. Borimo se za svijet razuma, svijet u kom nauka i napredak dovode do srece svih ljudi. Vojnici, u ime demokratije, UJEDINIMO SE!

Gost

#44

2016-09-11 09:30

...peticiju sam potpisala iz razloga jer smatram da luka Kotor treba da ostane u "rukama " svoga grada kao što i bila jedan period dok se nije pojavila opaka oligarhija koja guta sve pred sobom i radi što joj je volja a zove se DPS. Luka gradu ! HVALA

Gost

#45

2016-10-03 12:13

Kotor konacno mora sam da misli o sebi. Ovi gore samo kradu od njega a nasa djeca ostaju gladna ili bjeze iz zemlje samo da bi normalno zivjeli.mislim da je strasno da naslednici velikih pomoraca koji su sagradili sve ovo moraju da bjeze u normalne zemlje zapada da bi samo zivjeli normalno. Ne da se bogate kao ovi na njihovoj djedovini.