STOP nasilju i zlostavljanju djece! Jer nas se tiče!


Gost

/ #306

2016-01-05 00:21

Poštovani, mene se tiče sve što bi se ticalo svakog roditelja, majka, očeva, i na kraju građanina ove države.Veoma mi je žao kada čujem da naša država ili bilo koja u svijetu, ima ovakve i slične situacije, čiji ishod je na žalost, smrt. Pogotovo kada je riječ o djeci. Mislim da svako dijete ima puno pravo na zaštitu i da nosi samo jedan predznak, a taj predznak počinje slovom D. A znači Dijete. Neću da stojim i gledam kako tome nema pomoći, mislim da postoje zakonske mjere i za institucije koje su odgojno obrazovnog karaktera za svako dijete, u koje dajemo djecu da stasaju u pametne,široke bogate duhom i znanjem ljude,a isto tako i institucije koje su sa mjerama disciplinskog ukora ili kaznenih mjera koje bi se trebale provoditi u slučaju počinitelja ovakvih djela..Za ove prijestupe odgovornost moraju snositi i naravno počinitelji, ako su čak i maloljetni onda njihovi roditelji, staratelji, odgajatelji. Zakon koji bi predvidio kazneno popravni dom, mjere vaspitna ponašanja. Npr. Mest će te cestu i čistiti a za taj rad bit ćete plaćeni.. ali će taj novac biti uložen u razvoj našeg novog humanog projekta pomoć djeci sa teškoćama u razvoju il fondacijama il nakladama za školarinu stipendije il slično. Iskreno žao mi je da ovako mladi ljudi su dostigli taj nivo svjesti da bi natjerali nekog da počini suicid. Onda mi odrasli ljudi ako je ovo istina imamo puno puno posla.