STOP nasilju i zlostavljanju djece! Jer nas se tiče!

Eki

/ #641 Re:

2016-01-05 15:23

#1: -  

 Ja sam osoba koja muca, kao dijete imala sam tri operacije kicme, prsti su mi u obliku slova r. Danas hvala Bogu imam svoje dijete (koje je hvala Bogu zdravo), cak mi ni muzu nista ne fali. Ukratko cu ti objasniti sta su meni radili: bacali kantu sa smecem na glavu, ismijavali me, imitirali, gurali u muski wc, otimali skolski pribor, vrijedjali, i to citava osnovna skola..znas ono kada te neko smatra ludjakinjom. Moja mama je x puta na roditeljskom sastanku plakala, znas sta su radili roditelji te druge djece? Kolutali ocima. Mozda zvuci grubo, ali ne mozes ti promijeniti druge. Mozes sebe. Ja sam na sebi vidjela da nema fajde razgovarati sa skolom. Znaci nije sada ni da roditelji nisu reagovali, mozda su reagovali, ali sta ti mozes kada drugi kolutaju ocima? Vise ce vjerovat svom djetetu nego tebi. Medjutim, ne znam da li je to vjera, ili nesta drugo. Nikada mi nije naompalo samoubistvo. Vjeruj da je bilo doslo do toga da im dajem svoj dzeparac samo da me ne diraju. Danas, udata sam, 90% raje vidjam, i vjeruj da sam im oprostila. Zamisli ti sada skolovanje, djetinjstvo gdje neko dijete nije imalo prijatelja. Takvo je bilo moje. Danas sam hvala Bogu majka, pronasla sam se u svim segmentima zivota, uzivam, imam kucu, dvoriste, imam plazmu, imam stvari koje oni nikad nece imati, a tek mi je 28 godina. U Braku sam, oni ne smiju ni da pomisle na djevojku kamoli na brak. Takva sorta ljudi. Propalice, alkoholicari, besposleni. I ko je na kraju na dobitku? Vjeruj mi da ih zalim. Zalim ih iz sve duse. Nisam ni ljuta, ni nista. Osisali su mi rep, ljepili zvake na jakni, kaputu crtali musku stvar..ja jednostavno te ljude zalim. Zalim ih ako im je to predstavljalo zadovoljstvo u zuvotu. Tudja suza.. Isto i za ovu raju koja malo malo ucini samoubistvo. Misle li sa time sta rijesiti? Drugo, ako je vec tako gusto bilo, mogli su, a to moze i svako drugi da ga premijeste u drugu skolu. Da se obrati ministru obrazovanja jer je njegova to duznost. Malo treba procitati kakve duznosti ima koji ministar, to sigurno nije samo potpisivanje i davanja dozvole hocel biti nastave ili da li ce koji udzbenik da se koristi.

 

Cak je jedne prilike razrednica rekla da ona nije dezurni policajac. I gdje ces dalje? Kada tako razmislja 99% prosvjetnih radnika. "Djecija" posla i tacka. Kod nas je greska sto takvi prosvjetni radnici ne dobijaju otkaze.

 

P.S. Sta mislite da uradite? Da ovu listu posaljete Mahirovim roditeljima? Sta ce nasa lista promijeniti?