Psi lutalice stop

Quoted post


Gost

#25

2014-09-11 13:23

Kolko ste svi glupi boze gospode.. vasoj deci veca opasnost preti od ljudi!!!!! Koji ce da ih siluju ili kidnapuju ili ubiju!!! Koji ce da im prodaju drogu ili ih uvuku u prostituciju!!!!! SRAM DA VAS BUDE SVE STO STE TAKO OGRANICENI I GLUPI!!!!! KOLIKO LJUDI POGINE OD PSA??? A KOLIKO OD COVEKA!!!!! KOJI STE VI UZALUDNI DEGENI UMESTO DA RESITE SILOVATELJE, DILERE, MAKROE I UBICE VI STE SE OKOMILI NA JADNE PSE!!!!! AKO SE BILO KOM PSU ZBOG VAS DEBILA DESI NESTO DA BOG DA VAM SE DECA NAVUKLA NA DROGU DA BUDU KIDNAPOVANA, SILOVANA, PRISILJENA NA PROSTITUCIJU I NA KRAJU UBIJENA A ODMAH POTOM TO ISTO I VAMA DA SE DESI!!!!!!!!!!!!! 

ZBOG TAKVIH IMBECILA GLUPIH KAO STO STE VI PSI I JESU NA ULICI!!!!!!!!!!!

Replies

Denis

#37 Re:

2014-09-11 21:31:31

#25: -  

Blago Vama kada želite tako drugim ljudima, da ih neko siluje, kidnapuje itd. zbog, recimo, odbrane od napada psa koji ti/Vam trga neki ud.

Ide Vaše dijete ulicom do škole, igrališta... Naleti čopor pasa izujeda dijete, iskrvari, okolo nema nikoga da pomogne... Šta se desi, dijete umre... I Vi dođete plačete nad djetetom, okrenete se prema lutalici/ama koje su izujedale Vaše dijete i kažete: "Niste vi cuke krive, hajde idite, šetkajte se, ganjajte auta malo, donijet ću ja par koski da ne budete gladni".

Ljudi hrane cuke po ulicama, brinu o njima, pa vjerujem da se baš svako naselje brine o svojim "lokalnim" cukama. Ali šta oni nađu u kantama i okolini, koliko je to zarazno, koliko to izaziva bjesnilo, ne mogu to svi stalno kontrolisati.

Psi nisu na ulici zbog ljudi (bar ne ljudi koji su normalni građani. Na ulici ih je toliko jer se nije reagovalo na vrijeme. Naravno jer vlast nije reagovala, a ni nevladina udruženja).
Uključite malo mozak prije tako okrutnih zaključaka.

Po Vama, treba sad svako da uzme jednog ili dva psa u svoj dom? Da li je to Vaše rješenje?

Ako ste član/članica jednog od mnogih nevladinih udruženja za zaštitu životinja, iskreno nisam vidio da ste baš pretjerano puno učinili. A zaista bih volio da jeste. I vi se izvlačite na vlast. 100% tačno.

Istina je to što govorite i za silovatelje, ubice.. Na svu žalost prolaze s tim vrlo lako.

Ali isto tako je činjenica da su se u zadnja 2-3 dana desila 3 (barem koji se u medijima mogu pročitati) napada lutalica. Opet, ta žena, dijete, vjerovatno do kraja života ne bi imali nikakve ožiljke po tijelu... Ali...

I samo mi odgovori na pitanje, zašto, ali zašto bi neko ostao bez nekog dijela tijela, ako se može otvoriti neki azil ili neko naći neko drugo rješenje, koje ne znači ubijanje cuka lutalica?

Ipak je ovo peticija gdje piše: "Cilj ove peticije nije ubijanje pasa vec traženje odgovornosti nadležnih za ovaj problem te izmjene i dopune Zakona o zastiti i dobrobiti zivotinja".

 

Vama, kao velikom zaljubnjeniku u životinje (u ovom slučaju mislim na pse na ulicama), želim svu sreću da se Vama i bližnjim ne desi ni jedan jedini napad, kako od strane cuka tako i od ljudi, a isto tako i da lično Vi nađete rješenje, da Vaše ime čujem jednog dana u vijestima, kako ste našli super rješenje za sve cuke na ulicama.

Kada se pišu peticije i za ljude (kriminalce), opet se šalju vlastima, baš kao i ova peticija, a vjerujte mi pisale su se, i vjerujem da ne zapažate takve peticije??

Lijep pozdrav.

 

Denis

 

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2014-09-11 21:32:42


Gost

#50 RE:

2014-09-13 07:25:19

#25: -  

Životinje/psi pate zbog takvih kao što ste vi, zarađujete dobro na nesretnim životinjama. Aki ih stvarno toliko volite zašto svoje projekte ne usmjerite na zbrinjavanje i uklanjanje sa ulica, ulica nije mjesto za život, ni za koga, a pogotvo ne za nesretne životinje koje su tamo i završile zbog takvih ublehaških priča i još većih ublehaša u parlamentima. Sarajevo, a i drugi gradovi su postali mejsto nesigurnog življenja. Narkomani/dileri, silovatelji, pljačkaši su opasnost, ali za njih postoji zakon i način da se zaštiti. A koga tužiti zbog opasnosti ili napada pasa.. VAS, KOJI ŽIVITE NA RAĆUN PASA!!! Da budem jasna, ulica nije mjesto za pse, to je nasilje nad nesretnom životinjom koja gladuje, mrzne se i pati na ulici i normalno je da će napadati jer ne zna bolje rješenje za svoju patnju. Ali ovi koji brane takvo stanje znaju i zato su oni odgovorni. I ja se ozbiljno bavim mišlju da pokrenem pitanje kolektivne tužbe protiv države jer ne poduzima djelotvorne mjere da obezbijedi sigurnost građana već godinama. A ublehašima inspekciju, utvrditi koliko su para primili na račun patnje pasa i građana i šta su uradili osim prazne priče.  

Alene Oprosti

#59 Re: za gosta broj 25

2014-09-15 13:04:10

#25: -  

 Prijatelju, smiri malo hormone. To da ljudi mogu djeci biti opasni ne isključuje činjenicu da i psi lutalice to mogu biti (i često jesu). Ako i jedan čovjek pogine zbog njih, meni je dovoljno. Nikad nisam držao životinju u kući i nisam je ni pustio na ulicu, ali ja trpim zbog toga što ih je na hiljade vani. Žao mi je, ali moraju se ukloniti - na ovaj ili onaj način. A isto tako se slažem da se kućni ljubimci moraju čipovati i onda po džepu sve koje ih puštaju vani. I ne samo zbog toga: ko pusti da se pas pokaki, a ne pokupi za sobom (a kladim se da ti redovno kupiš iza svojih kerova, je l' te), ko ga pusti da laje po cijelu noć, odmah drastične kazne. Pa ćemo vidjeti je li bitniji čovjek ili nečiji kućni ljubimac