STOP nasilju i zlostavljanju djece! Jer nas se tiče!

Quoted post


Gost

#1

2016-01-04 18:51

Jer smatram da su promjene neophodne i da buducnost naseg drustva u mnogome zavisi od toga.

Replies


Gost

#273 Re: stop

2016-01-04 23:15:20

#1: -  

 stop nasilju 


Gost

#556 Re:

2016-01-05 12:08:33

#1: -  Zato sto sam majka!!!!stop nasilju u bilo kojem obliku...

 

Eki

#641 Re:

2016-01-05 15:23:50

#1: -  

 Ja sam osoba koja muca, kao dijete imala sam tri operacije kicme, prsti su mi u obliku slova r. Danas hvala Bogu imam svoje dijete (koje je hvala Bogu zdravo), cak mi ni muzu nista ne fali. Ukratko cu ti objasniti sta su meni radili: bacali kantu sa smecem na glavu, ismijavali me, imitirali, gurali u muski wc, otimali skolski pribor, vrijedjali, i to citava osnovna skola..znas ono kada te neko smatra ludjakinjom. Moja mama je x puta na roditeljskom sastanku plakala, znas sta su radili roditelji te druge djece? Kolutali ocima. Mozda zvuci grubo, ali ne mozes ti promijeniti druge. Mozes sebe. Ja sam na sebi vidjela da nema fajde razgovarati sa skolom. Znaci nije sada ni da roditelji nisu reagovali, mozda su reagovali, ali sta ti mozes kada drugi kolutaju ocima? Vise ce vjerovat svom djetetu nego tebi. Medjutim, ne znam da li je to vjera, ili nesta drugo. Nikada mi nije naompalo samoubistvo. Vjeruj da je bilo doslo do toga da im dajem svoj dzeparac samo da me ne diraju. Danas, udata sam, 90% raje vidjam, i vjeruj da sam im oprostila. Zamisli ti sada skolovanje, djetinjstvo gdje neko dijete nije imalo prijatelja. Takvo je bilo moje. Danas sam hvala Bogu majka, pronasla sam se u svim segmentima zivota, uzivam, imam kucu, dvoriste, imam plazmu, imam stvari koje oni nikad nece imati, a tek mi je 28 godina. U Braku sam, oni ne smiju ni da pomisle na djevojku kamoli na brak. Takva sorta ljudi. Propalice, alkoholicari, besposleni. I ko je na kraju na dobitku? Vjeruj mi da ih zalim. Zalim ih iz sve duse. Nisam ni ljuta, ni nista. Osisali su mi rep, ljepili zvake na jakni, kaputu crtali musku stvar..ja jednostavno te ljude zalim. Zalim ih ako im je to predstavljalo zadovoljstvo u zuvotu. Tudja suza.. Isto i za ovu raju koja malo malo ucini samoubistvo. Misle li sa time sta rijesiti? Drugo, ako je vec tako gusto bilo, mogli su, a to moze i svako drugi da ga premijeste u drugu skolu. Da se obrati ministru obrazovanja jer je njegova to duznost. Malo treba procitati kakve duznosti ima koji ministar, to sigurno nije samo potpisivanje i davanja dozvole hocel biti nastave ili da li ce koji udzbenik da se koristi.

 

Cak je jedne prilike razrednica rekla da ona nije dezurni policajac. I gdje ces dalje? Kada tako razmislja 99% prosvjetnih radnika. "Djecija" posla i tacka. Kod nas je greska sto takvi prosvjetni radnici ne dobijaju otkaze.

 

P.S. Sta mislite da uradite? Da ovu listu posaljete Mahirovim roditeljima? Sta ce nasa lista promijeniti?


Gost

#890 Re:

2016-01-06 01:35:54

#1: -  

 Molim javne licnosti, potpisnike peticije da iskoriste svoje kapacitete I pomognu hrabrim roditeljima koji su odlucili da se upuste u bitku sa javnim miljeom kako bi pomogli nasoj djecu koja su ziva. Molim ih da se prisjete da je trazena pravda I za Denisa Mrnjavca, djecaka koji je na ocigled gradana u tramvaju izboden nozem. Taj nemili dogadjaj nije dovoljno pokrenuo javnost kako bi se djeca zastitila. Potpisujem peticiju jer vjerujem da ce se zakon izmjeniti pod pritiskom javnosti I omoguciti zastitu nasoj djeci. Takodje vjerujem da cemo sebi dati za pravo, slobodu I obavezu da tudje dijete gledamo kao svoje I reagujemo ako primjetimo da nesto nije u redu. U toku mog djetinjstva svaki je komsija imao pravo da me naruzi, tuzaka roditeljima I posalje u prodavnicu da mu nesto kupim. Mislim da su to bila bolja vremena.

M.K.

#953 Re: Zelim da potpisem...

2016-01-06 10:11:18

..jer je moje dijete bilo zrtva vrsnjackog nasilja...nasilnik nije kaznjen a moje dijete je dobilo epilepsiju...#1: -  

 


Gost

#1258 Re:

2016-01-09 20:38:08

 Jer nas se tice!!!!!!!!!!


Gost

#1380 Re:

2016-01-26 14:13:28

#1: -  

 DJECA SE ODGAJAJU 20 GOD PRIJE NJIHOVOG RODJENJA!!! PA RAZMISLITE MALO! NIJEDNA VLAST NA SVIJETU NE MOZE VASPITATI I ODGOJITI DJECU,, TO SE RADI U KUCI U PORODICI, TU SE TEMELJI STVARAJU SVE OSTALO JE BLAGO NADOGRADJIVANJE JEDNE LICNOSTI. DJECA SABLONSKI UCE OD RODITELJA-NASILJE U KUCI NASILNO I POSTAJE PREMA DRUGIMA. MEDIJI KAO NAJVECE ZLO 21 VIJEKA ODGAJAJU DJECU, RAZNE FARME, VELIKI BRAT, NASILNI CRTANI FILMOVI, NASILNE IGRICE... RODITELJI NE DGAJAJU SVOJU DJECU A ONDA SE CUDE ZASTO SU NASILNA. PREVASPITATI PORODICE PRIJE SVEGA TEK ONDA CE SVE IMATI SMISLA I DUGOROCNIJEG EFEKTA. RODITELJ JE ODGOVORAN ZA ODGOJ I PONASANJE SVOG DJETETA, NE DRZAVA NE VLAST NE OBRAZOVANJE KOJI SAMO NA TEMELJE TREBAJU DODATNO I POZITIVNO UTICATI, ALI KADA TEMELJ NE VALJA NEMA TE DRZAVE I ZAKONA DA NADOMJESTE TO. ZASTO SE NIKO NE PITA STA RADE RODITELJI I KOLIKO KVALITETNO ODGAJAJU DJECU? ZASTO SE NIKO NE PITA STA NAM TO MEDIJI SERVIRAJU I TRUJU MLADE I RAZVIJAJU, STIMULISU I POZIVAJU NA NASILJE NA SVAKI MOGUCI NACIN? ZASTO SE NIKO NE PITA STA JE SA RODITELJIMA KOJI ZLOSTAVLJAJU I ZANEMARUJU SVOJU DJECU...???