Trenutna ostavka direktorice JU "Djeca Sarajeva"


Gost

#1

2015-05-07 10:58

U redu je zahtijevati odgovornost nadleznih ne samo u ovom vec I u svim drugim slucajevima. Plasim se samo da I ovo nece biti zgodno politicki iskoristeno za postavljanje nekog opet podobnog novog rukovodstva koje ce kroz vrtice provoditi opet necije ambicije koje ama bas nikakve veze nece imati s dobrobiti nase djece. Stoga pozivam sve roditelje da nastave sa zahtjevima za poboljsanje uslova boravka djece u vrticima I to ne samo prehrane I bez obzira na smjenu rukovodstva. Zalosno je reci unazad 35 godina kada sam ja isla u te iste vrtice ni jedno dijete nije spavalo na nekakvoj spuzvi na podu.

Gost

#2

2015-05-07 10:59

da su bar obisli dijecu i kupili bar jedan rucak za roditelja mali znak paznje i dijetetu malu simbolicnu igrackicu od ovog ne bi bilo nista..male stvari i lijepa rijec velika vrata otvaraju...
Gost

#3

2015-05-07 11:12

Makar da su se potrudili na stranicu JU Djeca Sarajeva napisati da im je zao sto je doslo do ovoga i da suosjecaju sa djecom i roditeljima. Nista!


Gost

#4 Re:

2015-05-07 11:22

#2: -  

 meni nista ne bi znacila igracka ili nesto slicno u ovom slucaju. Ja zelim odgovoran I profesionalan odnos nadleznih na svim instancama od vrtica do predsjednistva. Evo pitanja: koje procedure osiguranja kvaliteta imaju implementirane u vrticima? Jesu li osoblju dostavlje jasne upute, odrzane edukacije I sl. kako bi mogli adekvatno implementirati higijenske standarde (sto je po meni obaveza zavoda za javno zdravstvo I ministarstva zdravstva skupa s ministarstvom obrazovanja - prosto pedagozi I uciteljice nemaju adekvatno znanje iz ovog domena)? Konacno cimese pravdaju ta prema nekim navodima vrlo visoka budzetska sredstva - na plate zaposlenih I bez ulaganja za poboljsanje standarda u vrticima. Kako na to gledaju oni koji ta sredstva odobravaju?


Gost

#5

2015-05-07 16:41

Zbog bahatosti nadredjenih.

Gost

#6

2015-05-08 08:08

Ljudi koji sebi dozvoljavaju propuste poput doticne gospodje ne trebaju da imaju kontakt sa drugim ljudima.... sa djecom pogotovo. Neka ide da radi neki posao gdje niko i nista ne zavisi od nje. Odgovornost joj ocito nije jaca strana...

Gost

#7

2015-05-08 12:18

Puno djece, ukljucujuci moje, je otrovano u vrticu. Prosli smo pakao! Zelim da neko odgovara za ovo. Mislim da je dobar pocetak da odgovara odgovorna osoba, a direktorica to jeste po svojoj funkciji.
noke

#8

2015-05-08 13:54

BRAVO GLUPANI....POLITICKO MANIPULIRANJE DA BI SE STVORIO SDA KADAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!