STOP nasilju i zlostavljanju djece! Jer nas se tiče!


Gost

#676

2016-01-05 16:50

Samim potpisom je sve rečeno.

Gost

#677

2016-01-05 16:51

Kao čovjeku,kao majci,kao nekome ko je skupa sa svojom djecom mnogo toga "pregazio" (uključujući i balvan barikade !) dužnost mi je potpisati je i pokušati bar na taj način kazniti one koji svakim danom ubijaju sve ono što vrijedi u ovoj zemlji.

Gost

#678

2016-01-05 16:51

Puna podrška izmjeni zakona.

Gost

#679

2016-01-05 16:59

Peticiju podpisujem jer želim da se konačno počnu kažnjavati biló kakvi oblici nasilja i zlostavljanja djece,bilo da se radi o O.Š,S.Š,fakultetu,niko nema pravo da svoje komplekse i frustracije liječi na bilo kome.Ako su zlostavljači djeca,krenuti od kuće koja ih odgaja i kazniti,a ako su obrazovni radnici,sankcionisati odmah.

Gost

#680

2016-01-05 16:59

Jer nas se tice

Gost

#681

2016-01-05 17:02

Podrska zastiti djece od nasilja.

Gost

#682

2016-01-05 17:06

Ogorcena sam i preplašeni količinom nasilja i sposobnošću djece da uopšte pomisle učiniti takva monstruozna djela , a kamo li sprovesti ih u djela.
Nije im mjesto u školi, na ulici ,na slobodi . Vjerujem da im nije mjesto ni u popravnim domovima za maloljetnike. To su već psihički bolesna djeca koima treba dugotrajno liječenje.

Gost

#683

2016-01-05 17:06

Opcenito sam protiv nasilja, a nasilje nad djecom ostro osudjem. Osudjujem i nase vlasti koji uopce ne brinu o mladima ni u kojem pogledu, a sto se tice nasilja nad djecom, isto nisam zadovoljna nebrigom vlasti. Lako je njima prebacivat lopticu sa ureda na ured, nisu njihova djeca zlostavljana, nego nasa, nas, malih, obicnih ljudi. Sramota!

Gost

#684

2016-01-05 17:08

Jer me se tice! Jer sam roditelj! Jer neću da sutim i okrecem glavu! Jer je dosta!!

Gost

#685

2016-01-05 17:13

Stop svakom vidu nasilja !

Gost

#686

2016-01-05 17:14

Da se tako nešto vise nikad ne ponovi, nijednoj osobi na svijetu.

Gost

#687

2016-01-05 17:22

Tako treba. Demokratskim procedurama pa dokle stignemo. Nadam se samo da na kraju necemo morati iskoristiti i neka druga sredstva. Ne smijemo sutiti.

Gost

#688

2016-01-05 17:29

Smatram da je to najmanje sto mogu uciniti.

Gost

#689

2016-01-05 17:36

Drzavo srami se.
Jim

#690

2016-01-05 17:38

Dajem svoj doprinos u ovoj peticiji i još mnogo toga što slijedi jer sam roditelj i znam da svako od nas ne bi nikad želio da se ovakve stvari dešavaju.Ovakvi skupovi,peticije i ostali oblici borbe su znak da još uvijek ima nade za nas obične smrtnike iz svakodnevnice. Poslije ovog dešavanja sa rahmetli Mahirom mi je još više otvorilo oči i dalo snagu da još više učestvujem u razgovoru sa svojom djecom i da im pravilno objasnim životni cilj za pravednošću.Još jednom bih da izjavim iskreno saučešće Mahirovoj porodici.Žao mi je što su dočekali da im ovo bude životni cilj za ubuduće,al nek znaju da nisu sami.


Gost

#691

2016-01-05 17:39

Jer želim da svi nasilnici nad djecom budu kažnjeni i novo nasilje spriječeno.

Gost

#692

2016-01-05 17:40

Zato sto je vec vrijeme da se javnost i politicari bave stvarnim problemima u drzavi,a ne da glupostima iz proslosti!!!!

Gost

#693

2016-01-05 17:40

Moje dijete je odraslo na srecu i izborila sam se sa neodgovornošcu prosvjetnih radnika ,psihologa i pedagoga škola na zlostavljanje djece.Ukazivala na istu problematiku bez sluha u školi, U skolama je najbitnije da se o problemima suti i pripisuje odgovornost samo na roditelje pa neznam po nastavnicima izgleda da mi roditelji moramo biti i u skoli sa svojom djecom da ih educiramo i vaspitavamo i tih osam sati koje provedu u skoli.Neznam dali ce ova peticija nesto promjeniti, samo znam da su djeca ti mali vragolani ličnosti kojima treba pazljivo pristupati, a ne samo broj u dnevniku.Imate moju potpunu podrsku za ovu peticiju

Gost

#694

2016-01-05 17:42

Krajnje je vrijeme da se stane nasilju u kraj!Počnimo od maloljetničke delikvencije i nasilja pa će vremenom doći na red i sve ostalo.

Gost

#695

2016-01-05 17:43

Mahire sine, Allah Milostivi da ti da lijepi Đenet, a tvojoj porodici sabur, El-Fatiha

Gost

#696

2016-01-05 17:45

Zato sto me se tice!!!!!! Vrijeme je da se kriminal zaustavi!!!!!!
Gost

#697

2016-01-05 17:45

Popisala sam jer... Potpisala sam jer sam i sama bila žrtva vršnjačkog nasilja. Nekad, u onome što smo zvali post-ratni period, kad i nije bilo čudno što se to dešava, jer svi smo preživljavali 4 godine trauma. Novim drugovima iz razreda, koji su došli iz "dijaspore" nisu bila jasna moja interesovanja, to što mi nisu zanimljivi do te mjere da se borim za njihovu pažnju, pa me je njih desetak opkolilo nakon završene nastave malo dalje od kapije škole u koju sam išla. Situacija je od uvreda eskalirala do prijetnje nasiljem, pa čak i pokušajem fizičkog napada koji je zaustavio vlasnik obližnje prodavnice... Niko od nastavnika koji su napuštali školu na to nije obratio pažnju. Ja sam sretna- u mom slučaju završilo se tu, a ja sam upisala borilački sport (na opšte zgražanje) da mi se to više nikad ne bi desilo.

Potpisala sam jer se to nasilje desilo mom bratu. Doduše, mnogo kasnije i u srednjoj školi, kada ga je kolega iz razreda (čiji su roditelji stravično dobrostojeći) uzeo na zub. A to je uradio jer mu je moj brat bio "prepametan" i "štreber". Pa ga je kinjio i nazivao raznim imenima. Pred profesorima i cijelim razredom. I nikom ništa. Kad se požalio kući, dobio je savjet (koji, valjda, svi roditelji sa nekim ispravnim svjetonazorima, normalni) daju svojoj djeci- skloni se, ne reaguj, prijavi razrednom starješini. I on je poslušao, a profesorica koja mu je bila razredna objasnila mu je to kao normalan proces odrastanja. Njoj je to bilo normalno i kada ga je ta osoba gađala staklenom flašicom u glavu u školskom hodniku, pa mu polomila naočari. I direktoru škole je to bilo normalno, naročito kad je tu normalnost objasnio otac mladog gospodina.

Sve dok se nije požalio drugu, koji je, drugarski, odlučio da pomogne više nego svi ostali, samo na pogrešan način- nasiljem. Mučno je bilo raspetljavanje te situacije, još mučnije riječi profesora kojeg mnogo cijenim i koji nam je oboma predavao "Znam ja da on nije ništa kriv. I ja sam primjetio šta mu je radio na mojim časovima. Ako treba ići ću na sud." Mučne, jer su došle prekasno. Mučne su bile i facebook grupe u kojima se nadaleko i naširoko raspravljalo šta to treba uraditi mom bratu.

Obojica su premješteni u različite razrede, mom bratu je smanjeno vladanje. Valjda je žrtva kriva što je maltretiraju, a nije kriv onaj koji maltretira. Hvala Bogu (mada nisam vjernik), nije došlo do najgoreg. 

Ona njegova razredna okreće glavu kada vidi i jedno od nas dvoje. To je valjda pedagoški.

Potpisala sam jer u ovom naopakom vremenu, na naopakom svijetu, među naopakim ljudima, mora da postoji bar jedno zrno logike. Logike po kojoj žrtva i nasilnik nisu isti, i po kojoj se zna šta kome slijeduje.


Gost

#698

2016-01-05 17:45

Potpisala sam je jer mislim da je krajnje vrijeme da se bavimo djecom na nacin da ih prvo shvatimo, a onda i zastitimo.

Gost

#699

2016-01-05 17:52

Jer me se tiče, tiče se svakog roditelja, svakog djeteta.

Gost

#700

2016-01-05 17:53

Podhitno usvojiti zakon i najstrozije kazniti pocinioce i saucesnike!