BOSNA - BOSANAC - BOSANSTVO

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije BOSNA - BOSANAC - BOSANSTVO.

Ibrahim Pelesic Eso
Gost

#1 ZABORAVIMO NA EGO - BOSNA JE U PITANJU

2016-01-21 14:48

KRAJNJE JE VRIJEME DA DJELUJEMO "ZAJEDNO"
SVI BOSANCI !!!
 
Veliki i Mali, u Zemlji i Dijaspori.
 
Zalosno je, a moze biti i tragicno da smo se i tako poceli raspoznavati !? Organizujemo sabore i gradjansku drzavu a nismo u stanju biti "Zajedno" u jednoj maloj, gradjanskoj grupi !?
 
Oni koji tako razmisljaju - bolje da ih nema medju nama, ni u Bosni, ni u Dijaspori, ni na Saboru Bosanaca. Neprijatelji ce na taj nacin mozda profitirati a mi nista necemo izgubiti jer od njih nista nismo ni imali osim probleme. Mir s takvima, a nama "Ostalim" preostaje i predstoji teska borba pred svjetskim sudovima za Ustavno priznanje sopstvenog postojanja i zastitu nasih ljudskih prava !!!
 
Pozivam sve one koji na ovom planu mogu da pomognu, neka zakopaju ratne sjekire, neka popuse lulu mira, zaborave ego, jer Bosna je u pitanju: BOSANSTVO kao nacin zivljenja, BOSNA kao zajednica po prirodi razlicitih a po pravima jednakih, i mi BOSANCI koji U NJOJ ZIVILI ILI NE ZIVILI - FORMALNO PRAVNO NE POSTOJIMO !?

Gost

#2

2016-01-21 16:12

Zato sto se osjecam Bosancem i zato sto smatram da samo Bosanci mogu odrzati Bosnu.Moja supruga je pravoslavna Bosanka i pored najbolje namjere da se vratimo u Vogoscu shvatili smo da u ovakvoj etnicki podjeljenoj zemlji mi sa nasom djecom ne bi imali ravnopravan status i na zalost ostali smo u Svedskoj.

Gost

#3

2016-01-21 20:09

Zato što mislilm da je to spas državi i narodu u njoj .