Domu Naroda Parlamenta FBiH za usvajanje Boračke Rezolucije


Anonymous

#1

2016-06-09 22:48

Istinski Borci moraju imati prava koja zaslužuju !

Gost

#2

2016-06-10 03:53

Rezolucija za bolji život Boraca.

Gost

#3

2016-06-10 05:07

Zato što smo 24. godine u mraku valjda i nama BORCIMA Demobilisanim al. ČASNIM ne onim lažnim dođe na kraju ovog tunela svijetlo ...

Gost

#4

2016-06-10 05:57

Ako ima novca za političke, privredne i druge kriminalce mora biti i za borce ! Ako nema svi na kazan pa koliko ima ali svima jednako !
krovno udruzenje

#5

2016-06-10 06:40

u maglaju je jebono...


Gost

#6

2016-06-10 08:15

zato sto sam demobilisami borac invalid sam 60 %na birou sam bez primanja hocu da nam se prvo vrati dostojanstvo koje nam pripada posle sve ostalo

Gost

#7

2016-06-10 08:16

Zato što su borci zasluzeni za nas slobodan korak a najmanje su postovani

Gost

#8

2016-06-10 09:26

Zato sto smo izmanipulisani od strane vlasti. Dadose nam devizne knjizice po zavrsetku rata svi znamo da ih fakticki nije niko iskoristio. U koju kategoriju stanovnistva spadamo ako nemamo nikakvu finansijsku sigurnost. Mozda u prosjake? Pa jeli to zasluga ljudi koji su na svojim plecima iznijeli cijeli rat, borbu, glad, zime.... Tu smo bili kada je trebalo stvarati temelje ove Drzave i obezbjediti MIRNU BOSNU da bi u njoj profiteri i ostali nepodobni i neodgovorni politicari mogli imati prostora da zgrcu kapital i bogate se na psihickim i fizickim ranama boraca. Jadno je i zalosno sto borci u strepnji cekaju starost kako preziviti, a mnogi je na zalostt nisu ni docekali. Zar nije krajnje vrijeme da se zbrinemo i da znamo da imamo zasluzeni boracki dodatak. Parlamentarci postavite se bar u mislima u poziciju boraca pa mozda i shvatite kakav je zivot tih ljudi i usvojite Rezoluciju u potpunosti...

Gost

#9

2016-06-10 12:15

Zahtijevam svoje pravo i hoću (ne molim) da mi/nam se obešteti moje/naše pravo, koje je Ustavno i zakonski zagarantirano. Ne tražim/0 nikakvu milostinju, jer takvu nikada nisam/smo tražili, niti dobili. Samo "REZOLUCIJA" u paketu...ništa drugo osim toga.

Gost

#10

2016-06-10 12:55

puka 59 VETERANI 317 SBBR GRADA HEROJA i ja kao njihov predstavnik i ratni komandant smo dugo u ovom projektu preko udruženja nazvanog DEMORALISANA PIJEŠADIJA trajni boraćki dodatak do prvog zapošljavanja ili penzionisanja . Sredstva crpiti iz super revizije i REŠETA gdje će mnogih iz javnog sektora imati mijeru u platama i raznim komisijama - odborima - agencijama biti ukinuti, a sa jednim udruženjem u Federaciji eto 180 miliona za ovu priću sa poćetka .Pozdrav domovinido cilja.

Gost

#11

2016-06-10 14:22

Podrska borcima

Gost

#12

2016-06-10 16:02

Usvajanje rezolucije

Gost

#13

2016-06-10 21:46

Sramota da ne mogu dati po 320 maraka,imaju za svoja auta i za gluposti anemaju za boracku populaciju ma sramota!!!

Gost

#14

2016-06-10 22:24

BORBA za ISTINU i Pravdu je dužnost svakog Građanina i Vjernika.
BORCI/BRANITELJI bez ostvarenih svojih ZAKONSKIH PRAVA, kao da se nisu ni BORILI, Istorija će ih "pregaziti".
bibi

#15

2016-06-11 18:06

tražiti trnutni spisak živih boraca jer nas je već dosta preselilo

 

MIRSAD

#16 zanimljivo

2016-06-11 18:27

STVARI KAO ŠTO SU BORAČKI DODATAK JE TREBALO RJEŠAVATI MOŽDA 1997 ILI 2000 GODINE 21 GODINU POSLIJE RATA RIJEČ DEMOBILISANI BORAC BI VEĆ TREBALO DA SE PREVAZIĐE PA BOGATI GOĆEMOL MI KOJI SMO RAT ZAVRŠILI SA 23 GODINE DO 60 GODINE GOVORITI JA SAM DEMOBILISANI BORAC I NISAM NIŠTA DOBIO A KOD JE DOBIJANJE U PITANJU VEĆINA JE DOBILA ŠTOŠTA SAMO ŠTO BRZO ZABRAVE ODNOSNO DOBIJE 4 ILI 5 HILJADA I ZA 7 DANA PONAVLJA REČENICU NISAM NIŠTA DOBIO RJEŠAVATI SOCIALNO PITANJE BORAČKIM DODATKOM JE APSURD VALJDA JE LOGIČNO DA SE OBEZBJEDE SREDSTVA ZA SAMOZAPOŠLJAVANJE DA LJUDI IMAJU DOSTOJANSTVO ZARAĐUJUĆI PLATA A NE PRIMAJUĆI MILOSTINJU 


Gost

#17

2016-06-11 21:48

Obavezno usvajanje boracke rezolucije

Gost

#18

2016-06-11 22:12

Ceka se 20 godina da dadnu nesto ovoj sirotinji koji su bili stub ove drzave nazaost stid me je sto sam se borio za ovakvu lopovsku drzavu
Ljutabosanskazvijer

#19

2016-06-12 11:06

Poslje tolikih godina i nadanja od strane države i udruženja za borce šta treba reći?Priznanja nikakvih sem da su pojedine ustanove odnosno Udruženja za boračku populaciju raširila se toliko da za sebe imaju posla.Ostavljeni i obespravljeni borci su im obezbjedili udoban život.Sve dok ima i jedan demobilisani borac veteran oni su na dobitku.To vam dođe kako kad dobro ručate pa vam ostane oko usta a onda se oblizivate .Krajnje je vreme da se stane u kraj i da ovi ljudi odnosno borci koji su krv proljevali i obolili za ovom državom dobiju ono što im s pravom pripada.


Gost

#20

2016-06-12 23:40

HOĆEMO LI I DALJE GLEDATI KRČMLJENJE BOSNE I HERCEGOVINE ILI ĆEMO SE SVI PRIDRUŽITI ISTINSKIM PATRIOTAMA TJ. DEMOBILISANIM BORCIMA, U OSTVARIVANJU BORAČKIH PRAVA KOJA IH SLIJEDUJU PO DEJTONSKOM SPORAZUMU I DRUGIM PROPRATNIM AKTIMA, KAO I PO KONVENCIJI O LJUDSKIM PRAVIMA I DRUGIM MEĐUNARODNIM PRAVNIM AKTIMA, A KOJA SU U BOSNI I HERCEGOVINI SPROVODIVA SELEKTIVNO I DISKRIMINATORSKI U KORIST ONIH KOJI SU VRŠILI AGRESIJU NA REPUBLIKU BOSNU I HERCEGOVINU I NACIONALISTIČKIH STRANAKA I NJENOG PODOBNOG GLASAČKOG TIJELA. PRIDRUŽIVANJEM BORCIMA U OSTVARIVANJU NJIHOVIH BORAČKIH PRAVA, ODMAH, POMOGLI STE NJIHOVIM PORODICAMA, FAMILIJAMA, I NARODU, KAO I BORBI ZA JEDNAKOPRAVNOST I VLADAVINU PRAVA U BOSNI I HERCEGOVINI. AKO BORCI DOBIJU BORAČKA PRAVA REPUBLIKE BOSNE I HERCEGOVINE ĆE BITI AKO BOG DA, ZATO RAZMISLITE DOBRO DA LI STE ZA, DA POTPIŠETE OVU PETICIJU. POZDRAV DOMOVINI.


Gost

#21

2016-06-26 12:42

ZELIM samo da posjetim one koje smo mi borci dobro uhljebili i udobne fotelje postavili da imaju sluha prema nama borcima jer mi smo temelj ove drzave a bez dobrog temelja i najbolja kuca brzo se urusi.Nadam se ce neko od ovih dobro situiranih imati svijesti i vise ne odugovlaci nase legalne zahtjeve.