Podrška reizboru dr Bakira Nakasa za direktora Opce bolnice SA

revan

/ #852 Re: Re: Re:

2013-03-17 23:36

#826: - Re: Re:

Jednostavno odbijam da mislim na taj način. Tvoja sugestija mi izgleda kao da moram birati između dva dželata: jednog; koji će me objesiti i drugog; koji će me spaliti. U takvim situacijama, a mi u BiH smo odavno u takvoj situaciji, radije biram treću opciju; nekoga ko nije zlo, manje ili veće. Ukoliko ne postoji neko u koga bih mogao vjerovati i dati mu svoje povjerenje na izborima, a trenutačno takve osobe nema, onda biram da dignem glas sam za sebe i ljude koji se nalaze u istoj situaciji, ali nikada za sebe dželata izabrati neću. Na prošlim izborima sam napravio kolosalnu grešku i glasao za SBB, prije njih sam probao i SDA. U oba slučaja sam se razočarao i obje stranke su za mene završile za sva vremena. SDP mi previše zaudara na staljinistički komunizam, ideologiju koju apsolutno prezirem, baš kao i SDA-ovski desničarski fundamentalizam koji je iskjlučivo krinka za pljačkanje zemlje. U duši sam uvijek bio liberalan i zato smatram da mi Bošnjaci moramo izabrati treći put, srednji put. Umjerenost, sekularizam, vjersku i etničku toleranciju i slobode, kao i potpunu jednakost svih građana u svim sferama života. Nama jednostavno jedini spas može biti meritokracija, vladavina sposobnih, nikako podobnih.