Za Mostar bez fašizma


Gost

/ #51 Re: Re: Re: Re: Re: Kardinala Stepinca?

2013-10-29 16:25

#45: Viktor - Re: Re: Re: Re: Kardinala Stepinca?  

" Stepinac nije poklekao ni pred Titom ni pred Pavelićem".Pred Titom nije poklekao.To je tačno.A pred Pavelićem nije ni morao.Pavelić bi bio orahova prazna ljuštura bez katoličke crkve,tj Stepinca.Ustaše prije što su došle na vlast bile su na obuci u Italiji.Kad je Pavelić bježao na kraju rata,Vatikan ga je spasio.Stepinčev nalogodavac nije bio Pavelić,to je tačno.Bio mu je Vatikan.Pojedini fratri su blagosiljali ustaše kad su išli u klanje.Bili su takvi slučajevi i kod Srba i muslimana,ne osporavam.To je Stepinac morao znati.To što navodiš da Stepinac nije učestvovao ni u kakvoj likvidaciji Srba,već da je pokatoličavanje bilo sredstvo za spašavanje nekatoličkog življa.Jes to htjeo reći?Čitao sam tvoj tekst par puta.Svejedno imam utisak da nisi licemjeran.Ja bih rekao da si izmanipulisan.Srbe tj. pravoslavce su u ndh zvali šizmatici.Naime,u hrvatskoj ne postoji ustanova Hrvatska pravoslavna crkva.Ako neka regija želi da osnuje takvu ustanovu,zašto ne.To je moguće.Postoji procedura za zahtjev...Da pojednostavimo.Ako privatnik želi da otvori Mercedesov servis npr.Zašto ne. Fabrika mercedes pošalje pismeno odobrenje i to je to.A to što je pokušavao da sprovede Stepinac-to je neka vrsta duhovnog kriminala.Kada osoba koja je needukovana i neosoljena napravi takvo nešto-u Bibliji stoji:Oprosti im bože,ne znaju šta čine.Taj pasus se ne može upotrijebiti za Stepinca.Piva mi se ugrija.Stiže nastavak.