Peticija protiv gašenja bolnice Abdulah Nakaš


Gost

/ #222

2016-01-09 09:41

S D A N A R O D Z N A,,,, Ovim putem bih se zahvalio Gospodinu, Mr. Ef. Doc. Spec. Bakiru Izetbegovicu i zahvalio bih se takodjer ljudima koji su glasali za ovoga velikog gospodina koji ce dati 10 000 radnih mjesta hahaha i koji ce svojoj sultaniji pokloniti grad Sarajevo, a mi smo kmetovi njihovi i ja sam njihov kmet, radi vas, sta sam ja uradio ? samo jedan primjer, oprostite ako niste Islamske vjeroispovjesti ali je poucno: Abdullah b. Abbas r.a., prenosi da je Poslanik s.a.w.s., rekao: „Doći će vrijeme kada će svijet biti u ljudskom obliku ali će im srca biti šejtanska srca, poput srca pustinjskih vukova u kojima nema ni malo milosti. Ubijaće, ne libe se da počine zlo. Ako ih budeš slijedio - prevariće te, kada se od njih odbiješ - ogovaraće te, kada zbore s tobom – lagaće te, ako se osloniš na njih – iznevjeriće te. Djeca su im bezobrazna, a omladina devijantna! Njihovi stari neće naređivati dobro i neće odvraćati od zla! Ponositi se njima je pravo poniženje; tražiti im nešto je pravo siromaštvo. Onaj ko bude blag prema njima je zalutao, a onaj ko tada bude dobro naređivao biće sumnjiv! Vjernik među njima će biti potlačen. Sunnet će za njih biti bid'at, a bid'at sunnet. Kada se to desi njima će vladati najgori od njih, tako da se neće biti odazvano na dovu pa makar je i najbolji među njima učio!“ (Tergib vel-Terhib, Kavamus-Sunne Asbehani, br.230.)


"Kada se to desi njima će vladati najgori od njih" poslanik kao da je gledao stanje bosne sad i opisao je u ovom hadisu. Kad pogledamo kakvi vladaju nad Bosnom, narod crkaje a oni place povecavaju sebi i sta sve nerade. Ugl svi imate pozdrav od mene....