ne uvozu vozača


Gost

/ #35

2016-10-23 02:28

Između puno ostalih razlogai i zbog toga što je to zona sive ekonomije gdje se vara državu (društvo) i djelatnika (vozača) da ne govorimo o ugrožavanju života vozača kao i ostalih sudionika u prometu koje je posljedica konstantnog forsiranja vozača od strane vrlih poslodavaca (čast izuzecima). Treba li spominjati da se male ugostitelje kažnjava zbog 10 kn viška ili manjka u kasi drakonskim kaznama i pečaćenjem lokala dok se ovdje vrte milijunski iznosi na dnevnoj bazi (pranje novca kroz dnevnice i pumpanje materijalnih troškova). Dolazeći u Rijeku, točnije u Kukuljanovo, u travnju 2016 prvi dan rada dobijam jedan ugovor na određeno gdje je naveden BRUTO osobni dohodak 3 200kn, a drugi (fiktivni) ugovor, isti dan od druge firme, na NEodređeno vrijeme s navedenim iznosom 4 700kn s napomenom jednog od predpostavljenih da ni jednog ne pokazujem nigdje ni za živu glavu iako ih imam i moram nositi sa sobom. Napominjem vlasnik ima 3 (tri) registrirane firme na svoje ime, predmnijevam s ciljem lakšeg pranja novca metodom "iz šupljeg u prazno". Dodao bih još da sam se odlučio uz pomoć odvjetnika protiv firme (firmi) i odgovornih osoba ustati tužbom za zaštitu svojih materijalnih i inih prava kao i zbog ostalih nepravilnosti. Uz svoje ugovore i "ugovore" posjedujem i iste ugovore od nekih kolega koji su mi ih ustupili i potvrdili su da su se spremni odazvati na predpostavljena ročišta.