ne uvozu vozača

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije ne uvozu vozača.


Gost

#26

2016-10-10 15:25

Tako treba bravo

Gost

#27

2016-10-10 17:11

Potpora kolegama vozacima.. Ja sam placen na dnevnice.. I dobro mi je..

Gost

#28

2016-10-10 18:21

Ne želim da strani vozači dobiju ispred naših, svaka čast svima, ali niti naši Hr vozači nemaju posla.

Gost

#29

2016-10-10 18:44

Zato sto je ova peticija, istinita, da se otvore oči javnost, da se vrate prava vozača u HR..da se ne prijavljuju na minimalac i samim time odkidaju od vozača, da se stane u red gazdama i firmama koje to čine, pa bi i nas manje išlo priko granica, pozz vozačima ;)

Gost

#30

2016-10-10 19:51

Uvozom vozača se ništa ne riješava.Dosta je bilo lopovluka i treba jednom početi plaćati vozača kako plaćaju po EU.

Gost

#31

2016-10-10 19:52

Jedan sam od vozača koji su otišli!

Gost

#32

2016-10-11 07:31

Vozač treba biti plačen po sati rada odnosno satu prebivanja na poslu. Nikakvi km nikakva vrijednost ture nikakav minimalac nikakve dnevnice. Sve navedene opcije su podloga za muljažu. Sat= je toliko pa puta broj sati i evo pristojne plače

Gost

#33

2016-10-12 13:10

Stop neistinama iz usta poslodavaca...
Lako se bogatit preko nasih ledja...
Izrabljivanju je dosao kraj..
Platite posteno ili vozite sami!!!

Gost

#34

2016-10-13 22:28

Potpisao sam jer smatram da Hrvatska ne bi imala problem nedostatka vozača da ih pošteno plati,zbog toga ljudi ne žele raditi taj posao uključujući i problem odsustva koji taj posao zahtijeva jer se radi od jutra do sutra,ti vozači žive samo vikendom ako ga imaju slobodnog... To su razlozi zašto ljudi odlaze raditi u inozemstvo,ili neće raditi,bar ne za novce koji se nude! Primjer je i moj poslodavac za kojeg vozim. Vozio sam C kategoriju lokalno i rijetko bi išao na put,naravno malo pomalo počeo sam voziti i C+E. Kao,bit će ti super,imat ceš veću plaću,pa rekoh ajde. I sad vozim duplo više robe,duplo više utovaram i istovaram,većinom samostalno to radim. U kamionu provedem cijeli tjedan i imam veću placu za čitavih 1000 kuna!!!!  Dnevnica za inozemstvo mi je 20 eura dan,halo!!!? Zakon treba promjeniti što prije,a ne uvoziti radnu snagu


Gost

#35

2016-10-23 02:28

Između puno ostalih razlogai i zbog toga što je to zona sive ekonomije gdje se vara državu (društvo) i djelatnika (vozača) da ne govorimo o ugrožavanju života vozača kao i ostalih sudionika u prometu koje je posljedica konstantnog forsiranja vozača od strane vrlih poslodavaca (čast izuzecima). Treba li spominjati da se male ugostitelje kažnjava zbog 10 kn viška ili manjka u kasi drakonskim kaznama i pečaćenjem lokala dok se ovdje vrte milijunski iznosi na dnevnoj bazi (pranje novca kroz dnevnice i pumpanje materijalnih troškova). Dolazeći u Rijeku, točnije u Kukuljanovo, u travnju 2016 prvi dan rada dobijam jedan ugovor na određeno gdje je naveden BRUTO osobni dohodak 3 200kn, a drugi (fiktivni) ugovor, isti dan od druge firme, na NEodređeno vrijeme s navedenim iznosom 4 700kn s napomenom jednog od predpostavljenih da ni jednog ne pokazujem nigdje ni za živu glavu iako ih imam i moram nositi sa sobom. Napominjem vlasnik ima 3 (tri) registrirane firme na svoje ime, predmnijevam s ciljem lakšeg pranja novca metodom "iz šupljeg u prazno". Dodao bih još da sam se odlučio uz pomoć odvjetnika protiv firme (firmi) i odgovornih osoba ustati tužbom za zaštitu svojih materijalnih i inih prava kao i zbog ostalih nepravilnosti. Uz svoje ugovore i "ugovore" posjedujem i iste ugovore od nekih kolega koji su mi ih ustupili i potvrdili su da su se spremni odazvati na predpostavljena ročišta.

Gost

#36 Re:

2016-10-23 02:37

#5: -  

 Poz.. kolega, puno naših u Italiji radi za solidne (dobre) novce ali imaju prijavu u Slovačkoj na 450€