PETICIJA za okončanje konkursne procedure

I dalje NEZAPOSLEN

/ #9 I dalje ne razumijem neke stvari

2012-09-06 22:57

Pošto vas ima više koji ste mi dali odgovore, krenut ću redom.
za ZAPOSLENU:

Kao prvo, nezaposlen sam stavio kako me ne bi neko u startu kritikovao pomisleći da pričam s visoka u nekoj ugodnoj fotelji. Tvoja očiglednost ima falinku, svaka predpostavka je majka svih zajeba. Zato nemoj predpostavljati molim te.

Slažem se u vezi sa kritikama na državu i trenutnu, kao i sve prethodne vlasti. Kako ne bi pomislila da opet nešto “laprdam”. Ima istine u tome što govoriš.

za Prosvjetnu radnicu, autora i emira:

Ispravljam se ako nije anoniman, samo nisam našao nigdje o kome je riječ, jer nije nigdje pisalo u peticiji. Barem u ovom elektronskom formatu.
Nisam branio ministarstvo niti sam imao najmanju namjeru za tim. Ja sam govorio o PZ koji je pri ministarstvu i načinu na koji se obavlja rad komisije. Sve bi išlo mnogo brže da je ministarstvo angažovalo veći broj stručnjaka za komisiju.
A o direktorima da ne pričam, samo se nadam da će u skorije vrijeme u cijeloj BiH biti sprovedena inicijativa CCI kojom stranke ne mogu da biraju direktore i gdje roditelji glasaju zajedno sa nastavnicima, profesorima i drugim uposlenim. Mislim da sam baš istakao u prvoj rečenici svoje izjave, kako su direktori dovodili po svom htjenju koga su htjeli, tako da ne znam što ponavljate ono što sam već rekao. Jedan od razloga zašto se konkurs toliko odužio jeste zbog svih iregularnosti koje su izašle na vidjelo u vezi s prethodnim zapošljavanjem od strane direktora.
Slažem se da problemi potiću od MONKS TK, ali isto tako bi bilo legitimno da roditelji upute peticiju za smjenu nestručnog kadra što ima po našim obrazovnim institucijama, svih onih koji nisu išli na usavršavanje, nisu bili na edukacijskim seminarima i koji su nekako došli do svoje male foteljice, kažem male jer svi znamo da prosvjetni radnici imaju prosječnu platu. Ovo govorim iz razloga što nisu svi prosvjetni radnici zaslužili da budu tu gdje jesu.
Jedini kadrovi koji se ne bi trebali pribojavati svoje egzistenciju su oni koji su stručni, edukovani i ispunjavaju sve uslove. Iz tog razloga smatram da ova peticija samo ide u korist onima koji znaju da bi mogli ostati bez posla.
Ovo je samo moje mišljenje, nemojte me pogrešno shvatiti, ne govorim da ste vi nestručni i ne edukovani, ovo govorim s punim poštovanjem jer sam odgojen od strane prosvjetnih radnika, razumijem ih puno više nego što mislite. I iskreno ne bih nikada nekome preporučio da se bavi tom profesijom ako želi stabilnu ekonomsku situaciju kod kuće.

Što se tiće moje (ne) informiranosti, podjeliti ću sa vama jedan podatak. Iz pouzdanih izvora znam da za par dana će biti objavljen datum kada treba da se započne sa fazom intervjua. Ne mogu da govorim o preciznim datumima da ne bi narušio integritet osobe koja mi je ovo saopštila.

Moje je pravo kao i svakoga građana da prezentira svoje mišljenje, sviđalo se nekome ili ne, a ako će mi neko argumentovano objasniti u čemu sve griješim u svojim izjavama ja ću rado prihvatiti ta saznanja.


Samo da zaključim da ono što sam htio da kažem jeste da na isti način na koji direktori, ministri i neke stranke provlače svoje kadrove, ova peticija može biti manipulativni pokušaj istih da zadrže svoje nestručne kadrove. Ne govorim da jeste, samo sam malo previše skeptičan. Osnova problema datira od ranije kada su direktori upošljavali koga su htijeli i zato trenutno imamo jako neprofesionalne osobe koje vrše podučavanje djece svih građana TK. Kada uzmemo u obzir veoma mali broj stručnih ljudi koje je ministarstvo odabralo da rade u komisiji za očekivati je da ovaj proces ide sporo zbog latentnih problema koji su se nagomilali godinama. Vjerujem da postoji velika agonija među mnogim prosvjetnim radnicima i razumljivo je, međutim, isto tako treba imati u vidu i neke druge faktore koji utiću na proces odabira kandidata.

Imam nekoliko pitanja za autora i sve one koji mi govore da ne poznajem problematiku:
1. Koji je krajnji cilj obustave konkursa ako se još nije prošlo kroz detaljnu analizu podataka svih prijavljenih?
2. Mislite li da bi možda neki ljudi mogli ostati oštečeni u slučaju da se letimićno obrade njihovi rezultati, sve s ciljem ubrzavanja procedure?
3. Ako je ministarstvo dalo direktivu da se uposle svi prošlogodišnji radnici a to nije ispoštovano od strane direktora, zašto se peticija ne zove “Za upošljavanje prošlogodišnjih radnika” i bazira se na tome a ne na okončanju jednog konkursa koji može a i ne mora da im obezbjedi posao, ovisno o konkurenciji?
4. Zašto se u peticiji jasno spominje da su direktori nedužni i kako njihove odluke su pod uticajem školskih odbora, koje bira ministarstvo? U večini tih odbora se nalaze istomišljenici, zajedno sa direktorom koji stranačkim putem došao na funkciju. Drugim riječima, svi su oni u istom loncu.

Pozdrav svima :)