PETICIJA za okončanje konkursne procedure

cixy

/ #10 PEDAGOŠKI ODGOVOR :P

2012-09-07 02:57

Pitanja su i presmješna da bi se na njih odgovaralo....Kažeš posjeduješ informacije koje su povjerljive i opet bezveze praviš zbrku. Jedno je očigledno svima koji imaju oči, smjenjeni su skoro pa svi školski odbori i direktori i postavljeni novi članovi iz reda trenutne vladajuće stranke među kojima ima najviše onih koji ne posjeduju sposobnost rukovođenja stadom ovaca a kamoli školama i javnim službama.Angažirani su istovremeno i radnici koji po preporuci više necjenjene ministrice opet pripadaju redu stranačkih podobnih kadrova, tako da su prošlogodišnji radnici ostali uskraćeni da obavljaju rad u nastavi po preporuci našeg ministarstva za neobrazovanje TK. No ikao vrištim od smjeha da ti pak odgovorim na tvoja pitanja.

1.Imao sam iskustva u radu ovih komisija u MONKSTK-a i nije mi jasno o kakvoj detaljnoj analizi govoriš, kad to sistem-program razvrstava i kategoriše.Članovi komisije treba da samo štrihiraju od ponuđenih opcija u programu da li kandidat ispunjava uslove konkursom... Kao npr. posjeduje ili ne posjeduje uvjerenje o državljanstvu, odgovarajući stepen stručne spreme tražen konkursom, pripravnički staž-stručni ispit i sl. da ne nabrajam dalje. Nikakve detaljne analize nema po tom pitanju (osim u slučajevima gdje određeni dokument nije uredno izdat i ovjeren od nadležnog organa) i nismo mi baš tako glupi ipak smo mi akademski obrazovani ljudi, koji su završili fakultete i koji su svoju profesionalnu orijentaciju usmjerili za podučavanje i učenje.Cilj obustave konkursa jeste da se ne krši zakon i pravilnik koje je donjelo to isto ministarstvo ne obrazovanja, i da se spriječi još veća mogućnost politizacije prosvjetnog rada.

2.Za sve ne regularnosti u kojima kandidat smatra da je oštećem postoji žalbeni rok koji je zakonom propisan i podnosi se u pismenoj formi ustanovi odnosno instituciji (u ovom slučaju MONKSTK-u)za preispitivanje dijela na koji kandidat sugeriše, a lice koja su radila u toj komisiji su dužna da preispitaju navode iz žalbe i postupe po zakonom utvrđenom postupku.(Govorim iz iskustva jer sam bio član pojedinih komisija i znam kako funkcionira) DAKLE NIKO DRUGI NEĆE BITI OŠTEĆEN OSIM NAS KOJI VEĆ JESMO NA OVAKAV NAČIN RADA MONKSTK-a

3.Naziv smisao i svrha peticije nisu u smislu u kojem govoris, i MONKSTK-a nije dalo direktivu već samo lagano skinulo odgovornost sa sebe i ogradilo se te izdalo ''PREPORUKU'' halllo preporuku koja nema nikakvu zakonsku težinu ni obavezu prema bilo kojoj instanci kao takva. Dakle nisu krivi direktori već MONKSTK-a koje je i zakuhalo sve ovo pa sad okrivljuje direktore a to je zapravo svoj kadar iz iste stranačke opcije, protiv kojih je ministrica neobrazovanja kazala javno da joj ne pada napamet bilo šta poduzimati (SVOG SVOGA ŠTITI JER IM ODGOVARA)...O konkurenciji je suvišno bilo šta govoriti ...

4.SVI UPRAVNI I ŠKOLSKI ODBORI SU PRIPADNICI ISTE POLITIČKE OPCIJE ILI KAKO IH TI NAZVA ''ISTOMIŠLJENICI'' KOJE JE OPET POSTAVILA MINISTRICA (DA SVI SU U ISTOM LONCU)

Dakle suvišno je i smješno odgovarati na besmislenosti koje svako ko je iole normalan vidi.Ipak mi ne prodajemo maglu ovom peticijom niti štitimo direktore niti ih napadamo,nek rade svoj posao po zakonu isto kao i nastavnici i svako drugi.Naš cilj je transparentno završiti započeti posao i istrajati na dotojanstvenom i čestitom radu u prosvjeti. Ipak da je sve normalno i korektno misliš da ne bi bilo pametnijeg posla nego da se prave peticije, i budimo malo više realni a ne emotivno pritisnuti stranačkim opredjeljenjima ili bilo čim drugim. Mi samo hoćemo rezultate onoga što nam pripada po zakonutj. rezultati konkursa da znamo na čemu smo....
Pozdrav...