PETICIJA za okončanje konkursne procedure

nezaposlena i nisam konkurisala

/ #15

2012-09-08 12:31

Peticija je itekako OK, i treba uraditi sve sto je u nasoj mogucnosti, a vjerujete, da se svi dignemo protiv korupcije postigli bi ono sto nam treba. Ono sto je srz problema, i na tome treba raditi, je politicka komponenta u zaposljavanju, i treba nam neko formalno udruzenje, koje ce se zalagati za to, da se npr. donese zakon, koji ce traziti od uposlenika da nije clan niti sudjeluje u radu bilo koje politicke stranke...ja vam mogu prenijeti iskustvo iz Brcko Distrikta, a nije drugacije ni u drugim dijelovima Bosne i Hercegovine, oni vec odavno imaju sistem konkurisanja koji su uveli u TK, i samo su olaksali sebi- da na lijep nacin, bez mnogo tuzbi na odluke o primljenom kandidatu, vas uvjere da niste dovoljno dobri kako bi prosli intervju. Ukoliko vam neka stranka nije obecala posao u datoj skoli, slobodno mozete racunati da necete biti primljeni. Kako sam ja mogla,kada je bio u BD jedan veliki konkurs prije nekoliko godina, mjesec dana prije samog intervjua, dobiti spisak osoba koje ce biti primljene na radna mjesta??? Isla sam na intervjue, s nadom da je spisak neka fora, ali kad sam kroz par dana, poslije obrade podataka, na internetu procitala ko je odabran na pozicije, i uporedila sa svojim spiskom, ja sam se prenerazila...i odustala od drugih intervjua, jer cemu nada, kada gledam u spisak i znam koga ce primiti??? Evo primjera onog sto se desava u Brcko Distriktu: u jednoj skoli u Brcko Distriktu, radi psihologica ,koju je angazovao otac koji je tada radio u Pedagoskom zavodu- naravno angazovan ispred neke srpske stranke, stalno mjesto njenog boravka je u Banja Luci, udata tamo i ima djecu,tamo i zivi, koja otkako je primljena na radno mjesto, a primljena je trudna, stalno je na trudnickom, porodiljskom, pa bolovanje, i prima punu platu, a za to vrijeme uspijeva da radi magistrat u Srpskom Sarajevu, a dok ona tako uziva u blagodatima plate koju posteno ne zaradjuje,na njeno mjesto primaju na odredjeno, i to opet stranka, ovaj puta hrvatska. Tako isto angazuje i SDP, i sve ostale politicke stranke- gdje vidite prije izbora odredjene osobe koje ucestvuju u predizbornim skupovima, masu sa zastavicama, pljescu po pozornicama uz osmijehe, da bi poslije toga culi da je primjljen-primljena na radno mjesto. Ovo se desava i u TK, i ne zatvarajte oci pred ovom cinjenicom, pokusajmo nesto uraditi, i izbaciti politiku iz skola, jer je to srz problema, to je mjesto koje je trulo, i koje treba kao tumor amputirati. Na konkurse u TK nisam konkurisala, jer je scenarij kao u Brcko Distriktu, pa cuvam sebe od sikirancije od koje nemam nista, i necu konkurisati sve dok- i ako se ne promijeni nesto, dok se ne desi cudo, i pocnu raditi posteno svoj posao oni koji rade na zaposljavanju nas nezaposlenih. Pozdrav