Profesionalizacija udomiteljstva za djecu

Quoted post


Gost

#7

2015-01-20 16:17

Svakako sve pohvale za ovakvu incijativu.Ja sam udomitelj i prvenstveno sam to iz humanosti i ljubavi prema djeci bez odgovarajuce roditeljske skrbi ,ali ako pogledamo da domovi primaju skoro duplo za smjestaj djeteta tad nije cudo sto udomitelj nemoze dobit djete na smjestaj .Trnutno imam osjecaj da udomiteljstvo je jedno humanitarno skladiste .Jako sam razocarana kao udomitelj i zato cu podrzat sve za zaista kvalitetno udomiteljstvo.

Replies


Gost

#8 Re:

2015-01-20 16:46:57

#7: -  

 Istraživala sam i pisala o tome. Dijete u domu košta državu od 6800 u Karlovcu do 12100 u Dubrovniku. U udomiteljskoj obitelji samo 2000 kuna. Dakle, vrlo isplatljivo za državu ali ne i za Domove. Usko surađujem sa Domom Izvor iz Selca i tvrdim da nema boljeg primjera transformacije u HR. Oni su stavili svoje stručne suradnike nama na raspolaganje kao podršku udomiteljima. Svi sretni...djeca žive u obiteljima, udomitelji čine dobro djelo, a struka obilazi nas udomitelje i pomaže nam. Osim toga održavaju superviziju, edukacije za nove udomitelje, zajedno sa udrugom udomitelja DAMDOM održavaju tribine, okrugli stol....velika su podrška svima!