Profesionalizacija udomiteljstva za djecu

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Profesionalizacija udomiteljstva za djecu.


Gost

#1

2015-01-19 22:10

Podupirem ovu inicijativu jer smatram da je to korak naprijed u odnosu na boravak djece u domovima.

Gost

#2 Re:

2015-01-19 22:17

#1: -  

 Nadam se da će taj korak utjecati da se više obitelji odazove na poziv udomiteljstva i da će sva djeca dobiti priliku da žive u obitelji. Znanstveno je utvrđeno da djeca koja se udome bolje napreduju, postižu veće rezultate a što je najvažnije uče o odnosima u obitelji kako bi jednog dana znali i sami osnovati svoju!


Gost

#3

2015-01-20 10:06

Predivna ideja i plan za mnoge parove koji ne mogu imati svoju djecu ili odličan spoj ljubavi prema djeci za sve nezaposlene učiteljice i prosvjetne djelatnike koji su stalno na Burzi, a sada i rade i žive ono što vole i još su nagrađeni. Sretno!!!!!!
potpisnik

#4

2015-01-20 15:05

Peticija je odlicna i sasvim je podrzavam. I sama sam u neku ruku u udomiteljstvu i znam koliko posla zahtjeva.


Gost

#5

2015-01-20 15:24

Samo kratko: nije ovo namjenjeno uciteljicama i prosvjetnim djelatnicima koji su nezaposleni, u Rijeci je takvih udomitelja najmanje.... Nije ovo poziv za nezaposlene, vec pomoc svoj djeci kojoj smo potrebni.... Jer su ONI (djeca) u prvom planu....


Gost

#6

2015-01-20 16:08

Svaki pravi udomitelj ima pravo na staž í socijalno.mora imati sva prava kao zaposlena osoba kan np.odgajatelj

Gost

#7

2015-01-20 16:17

Svakako sve pohvale za ovakvu incijativu.Ja sam udomitelj i prvenstveno sam to iz humanosti i ljubavi prema djeci bez odgovarajuce roditeljske skrbi ,ali ako pogledamo da domovi primaju skoro duplo za smjestaj djeteta tad nije cudo sto udomitelj nemoze dobit djete na smjestaj .Trnutno imam osjecaj da udomiteljstvo je jedno humanitarno skladiste .Jako sam razocarana kao udomitelj i zato cu podrzat sve za zaista kvalitetno udomiteljstvo.

Gost

#8 Re:

2015-01-20 16:46

#7: -  

 Istraživala sam i pisala o tome. Dijete u domu košta državu od 6800 u Karlovcu do 12100 u Dubrovniku. U udomiteljskoj obitelji samo 2000 kuna. Dakle, vrlo isplatljivo za državu ali ne i za Domove. Usko surađujem sa Domom Izvor iz Selca i tvrdim da nema boljeg primjera transformacije u HR. Oni su stavili svoje stručne suradnike nama na raspolaganje kao podršku udomiteljima. Svi sretni...djeca žive u obiteljima, udomitelji čine dobro djelo, a struka obilazi nas udomitelje i pomaže nam. Osim toga održavaju superviziju, edukacije za nove udomitelje, zajedno sa udrugom udomitelja DAMDOM održavaju tribine, okrugli stol....velika su podrška svima!


Gost

#9

2015-01-20 19:39

Također sam udomitelj dvanaest godina, od toga sam deset godina bila i zaposlena. Unazad dvije nisam.Bilo bi stvarno jako dobro kada bi se to reguliralo na takav način i kao što je u drugim zemljama.

Gost

#10

2015-01-20 19:49

Ova peticija je hvale vrijedna, mi udomitelji smo u udomiteljstvu prvenstveno jer je to naš poziv, ali isto tako je to i naš posao, pa bi prema tome trebali imati i sva prava iz radnog odnosa...
Smatram da udomljeno djete ima zamjensku obitelj da ga voli, odgaja, podržava, uspavljuje, poljubi prije spavanja, smije se i plaće s njim... a to je nešto što je neophodno da svako djete izraste u normalnog čovjeka. Nikakva institucija to ne može pružiti... Mislim da je to dovoljan razlog da podržim ovu peticiju, jer se kao udomitelj smatram zakinutom u odnosu na druge građane ove države,jer radim svoj posao odgovorno, 24 sata na dan s toliko ljubavi i truda da bi trebala imati drugačiji status u ovom našem društvu...

Gost

#11

2015-01-20 20:40

smatram de je zasluženo da dobijemo godine staža,jer koliko ljubavi i nježnosti ulažemo u tu djećicu ,dobit staž za utrošenu energiju živta jest jako malo.Stom djecom smo punih 24sata na dan.Drugi zaposleni ljud odrade radno vrijeme pa odu "mozgom na pašu",dok mi udomitelji i noći i noći bdiješ nad dječicom.Zato smatram da je u redu da se dobije staž.HVALA Vam na razumjevanju!

Gost

#12 Re:

2015-01-20 20:43

#5: -  

 Nas je najviše koji smo nezaposleni u prosvjeti, a imamo preko 40 godina. Treba nekako doći do staža, a studirali smo kako bi radili sa djecom. Ne vidim u čemu je problem? Ljubav prema djeci i Pedagoško obrazovanje je najvažnije...

Claudia Juranić Klarić
Autor ove peticije

#13 Re: Re:

2015-01-20 21:34

#12: - Re:  

 Možda niste shvatila ono što je Gost 5 htjela reći. Nije bitno koje je profesije udomitelj bitno je da taj poziv radi požrtvovno i sa puno ljubavi. Naravno da je odlično da netko tko je pedagoške struke odgaja dijete, vjerujem da će mu profesija biti olakšavajuća okolnost pri odgajanju. Ono što u tekstu peticije ne piše a u zahtjevu stoji da se profesionalizam priznaje udomiteljima tek nakon 5 godina bavljena udomiteljstvom. Jednostavno iz opreza da nam se ne pridruže osobe kojima je potrebno sebi riješiti radni odnos a pri tom dijeca padaju u drugi plan. Na ovakav način profiltrirat će se osobe kojima nije jedini cilj - ljubavlju zacijeliti rane!

 

 


Gost

#14

2015-01-20 21:36

I sama sam udomitelj 12 godina .Zelim nesto bolje za nas i buduce udomitelje.

Gost

#15

2015-01-21 09:50

Ovo je hvale vrijedna peticija, a osim toga srodnički udomitelj je isto udomitelj!

Gost

#16

2015-01-21 11:37

Hvale vrijedna akcija, ali mišljenja sam da se status udomitelja ne može dobiti udomljavanjem samo jednog djeteta
Claudia Juranić Klarić
Autor ove peticije

#17 Re:

2015-01-21 12:19

#16: -  

 Tko je....naravno da mora postojati razlika kada udomitelj udomljuje troje djece (koliko je maximum) ili jedno. Isto tako je razlika dali se udomljuje zdravo ili npr. HIV pozitivno dijete, ili dijete sa posebnim potrebama, ili sa poremećajem u ponašanju.... Sve ćemo to regulirati ali važno je da nas uvaže!!


Gost

#18

2015-01-23 17:08

Udomiteljstvo uz stručni i redovni nadzor. Podržavam!
Snježana

#19

2015-01-23 21:53

Voljela bi zaista da udomitelji dobiju zaslužena prava koja nam  ionako mjerodavni obečavju zadnjih 10 godina.uvijek su govorili da nema novaca ali istina je drugačija ,nije bilo političe volje niti želje.Nadam se da če se to ipak dogoditi još ove godine.Zaista bi bilo vrijeme.

Snježana

#20 MRe: Re: Re:

2015-01-23 22:22

#13: Claudia Juranić Klarić - Re: Re:  

 Mišlenja sam da smo mi udomitelji moralne,osječajne,hrabre,osječajne i ljubavlju nadahnute osobe jer bez toga ne bi uspjeli djeci pružiti obiteljski ugođaj i normalno odrastanje.Vrijeme je da nas se uvaži u svim prjedlozima,kako za poboljšanje zakonskih okvira za našu djecu tako i za nas udomitelje. iako naša djeca od nas dobivaju ljubav i normalno obiteljsko odrastanje imam dojam da se država prema njima ponaša maćehinski u odnosu na djecu koja su još smještena u domovima.Tu mislim na ljetovanja,zimovanja, nabava obuće i odječe te na razne donacije.

Claudia Juranić Klarić
Autor ove peticije

#21 Re: MRe: Re: Re:

2015-01-25 20:23

#20: Snježana - MRe: Re: Re:  

 Potpuno se slažem i na tome treba poraditi. Voljela bi da mi se javite s prijedlozima u udrugu DAMDOM pa da vidimo što možemo napraviti! Hvala Vam!!


Gost

#22 Re:

2015-02-02 13:02

#11: -  

 U svakom slučaju podržavam peticiju, ali ne možete napisati da mi drugi zaposleni ljudi odradimo radno vrijeme i odemo s "mozgom na pašu". Nas isto tako čekaju dječica, za koju se brinemo što rade sami dok smo mi na poslu, i isto smo punih 24 sata na dan i roditelji, ali ne roditelji s "mozgom na paši"! Isto tako smo proveli i provodimo noći i noći bdijući nad dječicom, dižemo se ujutro i idemo raditi "s mozgom"! Nemojte omalovažiti trud ostalih zaposlenih roditelja, koji za to roditeljstvo nemaju nikakva prava osim uvećanog osobnog odbitka, dječjeg doplatka i jednog dana godišnjeg za dijete koje je do 7 godina starosti.

Iskreno se nadam da će svi podržati ovu peticiju kako bi bilo što manje nesretne dječice koja zaslužuju svu ljubav ovog svijeta, da se bude, liježu, odrastaju uz one koji ih vole!

Claudia Juranić Klarić
Autor ove peticije

#23 Re: Re:

2015-02-03 14:45

#22: - Re:  

 Mislim da se nismo razumjele... Svaki savjestan roditelj vodi računa o svom djetetu 24 sata i ne prima naknadu za svoje roditeljstvo. Riječ je bila o odgajateljicama koje rade u domovima za djecu bez adekvate roditeljske skrbi, koje odrade svojih 8 sati sa tom djecom a onda "mozak na pašu" što se tiče djece koja ostaju u domu dok one odlaze svojim obiteljima. Mi udomiteljice imamo domsko dijete 24 sata, bez godišnjeg, bez bolovanja....kod nas nema "mozga na pašu". Odgajateljice u domu za svoj rad imaju prava iz radnog odnosa a mi udomiteljice nemamo.....to je poante peticije.


Gost

#24

2015-02-04 20:21

Žalosno, da se na ovakav način treba boriti za prava na egzistenciju udomitelja, mislim da u današnjem svijetu ljudi se čude tome, jer misle da je to već odavno riješeno.
gost

#25

2015-02-23 07:46

Zato su one odgaiteljice, a vi udomiteljice. I vi dobivate naknadu za smještaj udomljenog djeteta i naknadu za vas kao udomitelja. Nisam udomitelj, ali sam majka. Radim, a kad dođem s posla kući isto tako nemam odmora. I mi majke imamao 24 sata dijete, bez godišnjeg, bolovanja, nepriman nikavu novčanu naknadu za to i netražim je. Jer to je moj izbor, kao i vaš da budete udomitelj...

Ono za što bi se trabala potpisivati peticija je da Socijalna služba radi svoj posao, da vam nenajavljeni dolaze na vrate i provjere vašu brigu o udomljenoj djeci. Jer nažalost, ima vas udomitelja koji ste djecu uzeli samo radi novaca, a ne radi toga da im pružite ljubav i pažnju. A još je žalosnije što ih nemate gdje prijaviti.