JP Grijanje Zenica - DOSTA - nezakoniti paušali, isključivanje i (ne) usluga

Quoted post


Gost

#5

2015-05-07 17:28

Zato što su me iz JP "Grijanje" Zenica pet (5) puta neosnovano tužili, uz mjeru pljenidbe stvari iz stana. Uz neugodu i sramotu, svaki put sam morala sa računima prvo ići u JP "Grijanje" i "dokazati" da nisam dužna, a onda ići u Osnovni sud da zaustavim tužbu. Svaki put su u Grijanju bili neljubazni i nekorektni. Isključila sam grijanje i raskinula s njima ugovor prije dvije godine i oslobodila se tih neprofesionalnih ljudi. Grijem se na konvektore, plaćam veće račune za struju tokom zimskih mjeseci, što je daleko manje od onog što sam ranije plaćala (a imala nikakvu uslugu). Danas im plaćam paušal, mada ne razumijem zbog čega. Ovo je inicijativa za pozdraviti! :)

Replies

Ela

#42 Re:

2015-05-11 06:48:25

#5: -  

 Meni se isto desilo. Čak su mi oduzeli račune i držali ih kod sebe 3-4 mjeseca, navodno zbog provjere, jer nisu imali knjiženo. Davala im kopija, ali su tvrdili da im ništa kopije ne znače. Poslije su tvrdili da su moji računi falsifikovani i da taj pečat u to vrijeme nije postojao. Na sudu je dokazano (izjave njihovih radnika) da je pečat postojao i da oni nisu imali regularno blagajničko poslovanje. Ali kako je sud na njihovoj strani sve su dokaze u njihovu štetu odbili. A, sve je krenulo nakon mog otvorenog pisma načelniku. Ovaj se osjetio prozvan, i po riječima direktora grijanja, rekao: Odgovorite im na ovo tako da im bude zadnji put.