JP Grijanje Zenica - DOSTA - nezakoniti paušali, isključivanje i (ne) usluga


Gost

#26

2015-05-08 11:56

Vrijeme je da se nešto poduzme po pitanju JKP, jer oni rade samo u svoju korist, a ne u korist građana.

Gost

#27

2015-05-08 13:05

nemam grijanja jer sam na zadnjem spratu u naselju Babina rijeka. godinama se žalimo da su nam doslovno hladni radijatori na zadnjim spratovima (samo su na gornjem dijelu mlaki i to danju, noću nema ni to), ali uzalud. OTIMAJU PARE OD GRAĐANA
Zlatka

#28 GRIJANJE ZENICA

2015-05-08 13:07

nemam grijanja jer sam na zadnjem spratu u naselju Babina rijeka. godinama se žalimo da su nam doslovno hladni radijatori na zadnjim spratovima (samo su na gornjem dijelu mlaki i to danju, noću nema ni to), ali uzalud. OTIMAJU PARE OD GRAĐANA


Gost

#29

2015-05-08 19:45

Jer nalazim da JP Grijanje nema interesa da izgradi infrastrukturu i popravi kvalitet,konstantnost grijanja u gradu Zenici nego samo gleda svoje interese i na svaki nacin naplacuje svoje ne usluge.

Gost

#30

2015-05-08 21:12

Svega mi je dosta,uzimaju i sakom i kapom,a mi sve siromasniji

Gost

#31 Re:

2015-05-08 23:29

#25: -  

 


Gost

#32

2015-05-08 23:53

Razloga je puno.placa se po kvadratnom metru a ne po koristenju kao u normalnim zemljama.dakle i kad te nema u kuci ili ostalim prostorijama.racun se pise kao i za otvorenu terasu.kvarovi i datumski limiti.paraziti.kriju da imaju mjerace koje bi mogli ugraditi i prodati.predugo to traje.lopovi i bescutni gadovi.pricao sam sa jednim koji radi tamo 2 godine.kad smo odsutni zasto ne mozemo iskljuciti pa da racun ne raste.odgovor je ili glup ili cinican.kad izlazite iz kuce zasto ne gasite frizidere.pa grijanje je slabo.odgovor drzak.pa onda iskljucite.a ko bas nems novaca da plati.odgovor je naprasit i agresivan.e pa boli me k...c i to momak kojeg znam dugo koga smo pazili.sramota.dugo sam odlagao ovu odluku da ne bih lozio i zagadjivao ionako zagadjen grad.oni umjesto da rastu sa svojim uslugama i posteno prodaju energiju.zepcu.vitezu.busovaci.travniku koji se griju na drva i sijeku sume oni su zadovoljni da su nas prodali mittalu i finansiraju politicare i njihove kampanje i dzepove.dosta.dosta.dosta...dr

Gost

#33

2015-05-09 03:46

Zbog učinjene nepravde.
fuckkomunist

#34 Re: Banda lopovska, na celu sa SDA familijom

2015-05-09 09:45

#21: BOSS - Banda lopovska, na celu sa SDA familijom 

 Sa tim svojim stranackim laprdanjem samo ugrozavas legitimitet peticije .ima ljudi koji glasajuza sda i nisu zadovoljni grijanjem ali!kad vide ove tvojenidiotske izljeve mrznje sigurno nece htjeti potpisati peticiju


Gost

#35

2015-05-09 11:05

losa usluga grijanja

Gost

#36

2015-05-09 11:49

Naslov sve govori.

Gost

#37

2015-05-09 14:23

Ne nazire se kraj toj pljački, monopolu, maltretiranju, javašluku, prijetnjama, uslovljavanju... Pa možda ova peticija pomogne (mada u BiH poštenom i normalnom čovjeku ništa ne pomaže) !?!?!???

Gost

#38

2015-05-09 16:13

Zašto sam potpisao,e pa zato što mi je dosta lopova koji se bogate i uzimaju lovu od nas a ne poduzimaju ništa da se riješi jednom za svagda problem grijanja grada, i da imamo već jednom normalno grijanje u stanovima,a ne svako malo da se gasi kad je najhladnije....

Gost

#39

2015-05-09 19:23

Slabo grijanje, naplata kvadrature stana umjesto po stepenu zagrijanosti. Česti kvarovi.

Gost

#40

2015-05-09 19:58

Radi plaćanja paušala za grijanje koje mi kao porodica uopste ne koristimo.
U stanu boravimo 1-2 mjeseca godišnje i to u ljetnim mjesecima.
Apsurdno je oplacati nesto sto zaista se ne koristi.

Gost

#41

2015-05-09 21:01

Uredan sam platiša, a za svoje pare želim adekvatnu uslugu. Na moje pismene primjedbe na loše grijanje nisam imala ni odgovor ni intervenciju.
Ela

#42 Re:

2015-05-11 06:48

#5: -  

 Meni se isto desilo. Čak su mi oduzeli račune i držali ih kod sebe 3-4 mjeseca, navodno zbog provjere, jer nisu imali knjiženo. Davala im kopija, ali su tvrdili da im ništa kopije ne znače. Poslije su tvrdili da su moji računi falsifikovani i da taj pečat u to vrijeme nije postojao. Na sudu je dokazano (izjave njihovih radnika) da je pečat postojao i da oni nisu imali regularno blagajničko poslovanje. Ali kako je sud na njihovoj strani sve su dokaze u njihovu štetu odbili. A, sve je krenulo nakon mog otvorenog pisma načelniku. Ovaj se osjetio prozvan, i po riječima direktora grijanja, rekao: Odgovorite im na ovo tako da im bude zadnji put.


Gost

#43

2015-05-12 18:25

Mnogo je korisna peticija i volio bi da nesto postoji i za informaticki neskolovane ljude da izraze negodovanje povodom ovih neregularnosti . Tako bi vise ova peticija imala na snazi .
Jer ova peticija bi imala pravi ucinak tek onda kada bi po mojoj procjeni mogli da je potpisu 70% ostalih gradjana naseg grada.

Gost

#44

2015-08-31 16:05

Zato što mislim da je čist račun - duga ljubav! Ovdje računi nisu čisti!

Gost

#45

2015-10-02 07:40

Katastrofa kao i vecina drugih stvari u ovoj drzavi.. Al' narod zna.. Eh pa eto nek zna.. "'bo  vas Izetbegovic!!!


Gost

#46

2015-10-02 11:47

Krajnje je vrijeme da se riješi pitanje grijanja u našem gradu i da nas ptestanu praviti idiotima! Baš tako - idiotima! Plaćamo usluge koje su nikakve.Dokle???

Gost

#47

2015-10-02 13:08

potpisao sam peticiju zato što je usluga javnog servisa-grijanje zenica na katastrofalnom nivou uzeći u obzir da mi cijelu godinu naplaćuju grijanje,a kad dođe sezona grijanja ne prođe niti mjesec,odnosno,svaki mjesec je nekakv defekt na jednom ili drugom kotlu za grijanje.a kad čovjek pomisli,da imamo željezaru,koja sama proizvodi dovoljno toplotene enrgije,da bi se mogao cijeli grad džaba da grije ili da bi koristnici plaćali simboličnu cijenu za njihove svake godine problematične i ne konstantne usluge,koje masno naplaćaju.a najviše me iritira,kad dođe do kvara i posledično neisporučivanja grijanja građanima,koristnicima njihovih malomarnih usluga,uvjek navode razlog kako je zastarjela "oprema",od kotlova pa do cijevi kojima isporučuju tzo mlačno grijanje.i automatski mi se postavlja pitanje,gdje se potreoše sve te pare od plaćanja grijanja?jer koliko naplaćuju to njihovo kvazi grijanje,bi mogli od jedne sezone komtno kupiti i zmajeniti barme te kotlove zastarjele što se svake toliko pokvare,i vjerovatno kad bi ljudi vidjeli da se od para što se plaća grijanje ulaže u infrastukturu i izboljšavanje kvalitete grijanje ne bi dolazilo do revolta kod ljudi i toliko se bunili,da velika većina razmišlja,da se isključe sa gradskog grijanje,jer postoje druge opcije koje su više rentabilne i dosta kvalitetnije od usluga koje JP Grijanje nudi svojim potrošaćima..evo,malo sam razdužio,al ovo je moje mišljenje!..građanin zenice!

Gost

#48

2015-10-02 14:50

Zato što nas prave majmunima a mi smo ipak taj stadij pevazišli

Gost

#49

2015-10-02 15:17

Nasilje nad gradjanima.............

Gost

#50

2015-10-02 20:16

Potpisao sam peticiju zato što sam nezadovoljn uslugama grijanjai zato što ne bih htio da plačam za ono što nemam u potrebnoj količini. žalio sam se mnogo puta ali nikakve koristi jer ovo je opšta pljačka potrošaća da ne dobiju ni jednu trećinu za ono sto plačaju punu cijenu. I od mene više DOSTA.Još sam zaboravio naglasiti da sam redovni platiša jjer se bojim dugova pa da mi se ne nagomila neki dug a kakva je politika u ovoj državi mogu se samo problemima nadati.