Podrška reizboru dr Bakira Nakasa za direktora Opce bolnice SA


Gost

#326

2013-03-13 19:07

Biografija dr. Bakira  Nakasa je cista kao suza. Mnogo je dao za ovaj Grad i ovu Drzavu. Njegovo srce kuca za Bosnu i Hercegovinu.Za svakog postenog gradjanina ove zemlje . Pravi humanista, covjek kome se treba istinski diviti zbog svega sto jeste i sto jos moze uraditi. Pravi sin ove domovine ne zasluzuje to sto mu se pokusava uraditi. Majko, domovino, ovakve sinove radjaj. I cuvaj ih od zlih ljudi i sudbine koju ne zasluzuju. Amin!


Gost

#327

2013-03-13 20:21

Izetbegovici su nas unistili

Gost

#328 Re:

2013-03-13 20:24

#327: -

Ako dopustimo da nas uniste, oni ce to i uraditi. Trebamo se boriti da mi njih unistimo! Nicija nije do zore sjala, pa nece ni njihova!


Gost

#329

2013-03-13 20:38

Doktor Bakir Nakaš je svojim humaninim pozivom i dugogodišnjim časnim radom, u najtežim trenucima borbe za opstojnost jedine nam BiH, na izvjestan način zadužio ovaj grad i njegove građane i najmanje što možemo učiniti je da dignemo svoj glas protiv nasrtaja nepotizma i izliva primitivizma od strane vladajućih političkih oligarhija. Na ovaj način dajem podršku doktoru Nakašu i dižem svoj glas protiv narastajućeg izliva političkog primitivizma.

Gost

#330 Citajte na www.klix.ba

2013-03-13 20:51

Objavljeno 13.03.2013. u 19:00

"Sebija Izetbegović prvoplasirana na listi kandidata za direktora Opće bolnice"

posebnu paznju obratite na tekst:"Proteklih dana u javnosti se često moglo čuti kako je dosadašnji direktor Opće bolnice dr. Bakir Nakaš smijenjen da bi na njegovo mjesto bila imenovana Izetbegović. Također, nezvanično saznajemo da je od četiri kandidata koji su konkurisali na ovu poziciju upravo Nakaš dobio najmanje bodova..."

I dokaz da se radi o prevari: "Inače, novinarima, snimateljima i fotoreporterima danas je bilo zabranjeno da prisustvuju sjednici, iako u Pravilniku UO stoji da su sjednice otvorene za javnost."

Zar ce se ovo dopustiti da prodje bez borbe?
"26"

#331

2013-03-13 20:54

Podrska covjeku, ljekaru a i bratu izuzetnog covjeka Abdulaha Nakasa koji mi je pruzio ruku i spasio zivot u toku rata a kada to bolnica na Kosevu nije uradila iako sam tamo lezala 3 mjeseca.
ema

#332

2013-03-13 20:57

PA AKO VEC ISKAZUJEMO SVOJU HRABROST OVIM JAVNIM POTPISIVANJEM PETICIJE , HAJDE DA JEDNOM STISNEMO PETLJU I IZADJEMO PA JAVNO ISPRED BOLNICE PROTESTVUJEMO I POKAZEMO DA STVARNO STOJIMO IZA OVIH POTPISA , NEK IZADJU SAMO POTPISNICI PETICIJE I MISLIM DA BI TO BIO DOVOLJAN BROJ ZA ISKAZIVANJE NEZADOVOLJSTVA IZBOROM DOTICNE< TEK ONDA BI MOGLI NESTO UCINITI, ALI POSTO ZNAM DA SMO JAKO LETARGICNI I OSTRI SAMO NA PERU TASTATURE PLASIM SE DA OD OVE PETICIJE NECE BITI NISTA .
Srusiti Izetbegovice do petka

#333 http://www.avaz.ba/vijesti/teme/nakas-uklonjen-seka-izetbegovic-direktorica-opce-bolnice

2013-03-13 20:57

Upravni odbor Opće bolnice „Prim. dr. Abdulah Nakaš“ imenovao je večeras na sjednici održanoj iza zatvorenih vrata, Sebiju Izetbegović Seku, suprugu člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića, za direktoricu ove zdravstvene ustanove. čime je potvrđeno dosadašnje pisanje "Dnevnog avaza". Potrebno je da imenovanje Bakirove žene još potvrdi i Ministarstvo zdravstva Kantona Sarajevo, nakon čega će je UO u petak proglasiti novom direktoricom Opće bolnice.

Dosadašnjeg direktora dr. Bakira Nakaša, koji je na čelu ove ustanove bio 21 godinu, UO ocijenio je kao najlošijeg prijavljenog kandidata za direktorsku funkciju.

Gost

#334 Re:

2013-03-13 21:00

#332: ema -

Svaka vam cast! Upravu ste! Ne bi trebalo samo pred bolnicu, vec okupirati kucu gdje bagra zivi i nedati im da izadju dok se oboje ne povuku!


Gost

#335

2013-03-13 21:36

Bolnicu treba da vode sposobni a ne podobni

Gost

#336

2013-03-13 21:59

peticiju potpislo preko 3.000 ljudi. Koja valjda... uzas..

Gost

#337

2013-03-13 22:07

Pokušavam da ispravim nepravdu prema jednoj veličini kakav je dr.Bakir Nakaš.Nemam komentara za izabranog aplikanta to što se u BiH događa je van svake razumne pameti.

Gost

#338

2013-03-13 22:56

U svakom slucaju podrzavam reizbor dr Bakira Nakasa za direktora Opce bolnice Sarajevo.Mislim da bi svi oni koji imalo sumnjaju u njegovu sposobnost,trebali malo da "zavire" unutar bolnice i sve ce im se samo kazati.Tu zaista vlada red,rad i disciplina.
Djina

#339 Re: Citajte na www.klix.ba

2013-03-14 00:34

#330: - Citajte na www.klix.ba

Ne znam sta gradjani Sarajeva vise cekaju?Da ona zasjedne?Pa naravno da ce biti na kraju liste kada u UO-u sjede njihovi poslusnici

Djina

#340 Re:

2013-03-14 00:38

#332: ema -

Pa eto petka,ne znam u cemu je problem i koga se to mi vise trebamo bojati?Izadjimo ljudi i sprijecimo ovu sramotu stoljeca....

Ivana Ina Mostarac - www.djecasarajeva.ba

#341 Re:

2013-03-14 00:47

#2: -

DO PREKOSUTRA IMAMO MOGUĆNOST DA NEŠTO ZAVRŠIMO SA NAŠOM PETICIJOM....!!!!

NIKADA MI NEĆE BITI JASNO ZAŠTO MI, KAO BH. DRŽAVLJANI, NIKADA NE REAGUJEMO NA VRIJEME...?????

ZAŠTO UVIJEK ČEKAMO DA BROT POTONE PA GA ONDA, KOBAJAGI, ŽELIMO VADITI IZ VODE...:((((((

ZAŠTO SMO DOZVOLILI DA OVI DEJTONCI RAZAPNU BH. ŽIVOT, MIR, LJUBAV I NAŠ OSMJEH SA LICA...?????

ZNAMO LI MI UOPĆE CIJENITI NAS I NAŠE POSTOJANJE, NAŠA PRAVA, ALI I OBAVEZE....?????

DVA BRATA, ABDULAH I BAKIR NAKAŠ SU SIMBOLI LJUDSKOSTI, NAUKE I LJUDSKE DOBROTE...., PA KAO TAKVE IH TREBAMO POŠTOVATI...!!!!!

PREKOSUTRA BISMO TREBALI SVI BITI PRED KANTONOM SARAJEVO, jer možemo dati naš doprinos u zaustavljanju ovog neljudskog posla...!!!!!!

POKRENIMO SE, LJUDI DRAGI...!!! NAŠA NAJOPASNIJA OPCIJA U NAŠOJ JEDINOJ DOMOVINI RBiH JE DA BUDEMO POSMATRAČI

PRLJAVE, LJIGAVE I POKVARENE DEJTONSKE POLITIKE OVIH 7 "BOGOVA" ŠTO VODE STRANKE..!!!!

RAZMISLITE O SVEMU, OD POVRATA LEGALNOG I LEGITIMNOG GRAĐANSKOG USTAVA RBiH, DO OVAKVOG UCJENJIVANJA I

ŠIKANIRANJA BH. NARODA, ODNOSNO STRUČNJAKA, ALI I OBIČNIH SMRTNIKA...!!!!!!!! ZAUSTAVIMO BH. AGONIJU, ODMAH!!!


Gost

#342 Historija se ponavlja

2013-03-14 09:12

Ustajte prezreni na svijetu
Svi sužnji koje mori glad!
To razum grmi u svom gnjevu
Kraj u ognju bukti sad....


Naš zakon vlasnika sad štiti,
u ruci silnih krvav mač,
Pod njime sirotinja pišti,
On joj stvara bijedu i plač.
Svi mi bjesmo dosad bespravni,
Jednakost nek je sad za nas,
U pravu postanimo ravni,
I sebi samo dajmo vlast!

U bijesu svome sav je ružan
Taj kralja novca gnusni soj,
A svima dužan i predužan,
Pljačka nam on trud i znoj!
Što naš rad nam stvori i osnaži
Otmicom tuđ je zalogaj!
Al narod od njeg sada traži
Da vrati krvav zajam taj!

Nas varkom lagali su silni,
Nek mir je nama, njima boj!
A vojska, saveznik obilni,
Bit će s nama uz svoga svoj.
Osvajački tko u rat poziva
Da narod drugom bude rob,
Nek znade: naša puška živa
I njemu sprema crni grob!

Svud radnik i seljak se budi,
Visoko nose crven stijeg,
A širom zemlje radni ljudi
Silnika će nagnat' u bijeg.
Što nam krv su vjekovima pile
Tih crnih ptica skrš'mo let!
Kad s lica zemlje sve iščile,
Pod suncem nek zablista svijet!
Jagoda

#345

2013-03-14 10:08

Sramotno je sta rade gospodinu Nakasu i sta zele napraviti od ove ugledne institucije. Ne znam kako gospodju Sebiju nije sram i stid, pored ovakve pobune javnosti ali i osoblja bolnice, usetati na ovo mjesto! Ja nisam iz Sarajeva, svejdno znam bar 20 dobrih i cijenjenih ginekologa u tom gradu, sto u privatnim, sto javnim ustanovama, ali za ovu anonimku nikad nisam cula. Ni da je neko pohvalio, ni da je nekoga izljecila!!!
Jeste Nakasa dugo direktor ove ustanove, ali sa sigurnoscu tvrdim, jedini u cijeloj BiH koji je zasluzio da to bude dozivotno! Cemu mjenjati nesto dobro? Cemu mjenjati covjeka koji je ovu ustanovu digao iz pepela i od nje napravio jednu od rijetkih uglednih zdravstvenih ustanova u BiH, gdje se pacijenti otimaju da se lijece i gdje nema milionskih dugovanja???
Mi kao narod se nista ne pitamo, i zalosno ali mislim da ni peticije ni uzbune javnosti, nece puno pomoci. Nadam se samo da ce se pojaviti neko dovoljno jak i mocan da ovoj smijuriji stane na kraj! A gospodja Sebija da se pokrije dekom po glavi i pobjegne iz drzave od stida i srama sto je uopste pomislila da dodje na ovo mjesto!

Gost

#346

2013-03-14 10:16

HAJDE BA DOSTA VIŠE FORUMA I PETICIJA SAMO PRDITEI NAPRĐUJETE PO TASTATURI A OVI RADE ŠTA HOČE , DANAS BAKIR , SUTRA OVAJ ILI ONAJ , ČEKAJTE DOČI ĆE RED I NA VAS , SAMO VI ŠUTITE I ČEKAJTE , I ŽABA SE SKUHA I NE POMAKNE SE KAD JOJ MALO POMALO ZAGRIJAVAŠ VODU .PA ZAR NE VIDITE KUD NAS OVI VODE , OVO JE KAP KOJA BI TREBALA DA PRELIJE ČAŠU .IZAĐIMO SVI I POKAŽIMO ŠTA MISLIMO DOSTA JE VIŠE FORUMA I FORUMAŠENJA OD TOG NEMA KORISTI NI ZA KOGA.

Gost

#347 Re:

2013-03-14 10:51

#346: -  

 U pravu ste, bez pobune sve ovo ce pasti u zaborav. Ako se sad narod ne podigne protiv SDA i mafijasa, sutra ce biti kasno! Izetbegovicu je mjesto u Hagu!

Ovo nije samo zlocin nanesen dr Nakasu, ovo je zlocin prema ljudskosti, jos jedno zlocinacko silovanje bosanskog naroda. Netreba dopustiti da ovo prodje mirnim putem. Treba organizovati demonstracije. Gdjesu su nasi branioci Sarajeva! Ponavlja se 1992,  nazalost ovaj put mozda i gore, jer ovaj zlocin protiv naroda dolazi od bosanskih lidera.


Gost

#348 Izetbegovicu je mjesto u Hagu!

2013-03-14 10:56

Slazem se u potpunosti sa ovom izjavom i sa tom parolom treba danas da izadjemo na ulice!
Muki

#349

2013-03-14 11:21

Sad je bitno da svi zajedno podržimo dr. Nakaša jer on je jedino saslužio da bude na čelu Opće bolnice, ja vjerujem da će to i tako biti. Dosta je vise Izetbegovićevog hira i smatranjem države kao njegovim privatnim vlasništvom i nemože on radit šta hoće....
Jasmina

#350 Re:

2013-03-14 11:24

Sinoć čujem poraznu poslovicu glede ovog slučaja ; ''Revolucija jede svoje sinove.' Došlo mi da zaplačem, Izgleda i s nama je tako