STOP nasilju i zlostavljanju djece! Jer nas se tiče!


Gost

#1151

2016-01-07 10:40

Potpisala sam je iz razloga što je nasilje uzelo maha u nasim skolama, a oni koji to, trebaju sprijeciti ili bar prepoznati znakove nasilja, zatvaraju oči i prebacuju odgovoronost na druge. Ja kao školski pedagog (na birou) ne mogu ostati imuna na stvari koje se desavaju našoj djeci, ne mogu gledati kako se mladi životi gase, ne, ne mogu. Ovo je jedan od mojih apela za promjene.

Gost

#1152

2016-01-07 10:45

Nadam se da ce se nesto konacno pokrenuti u vezi ovog pitanja (novi-bolji zakoni, sprovodjenje tih zakona, skole, ministrstva... i najvaznije svjest/odgoj RODITELJA)

Gost

#1153

2016-01-07 11:02

Naše institucije jedino rade ako su pod pritiskom, a posebno medijskim. Podrška peticiji.

Gost

#1154

2016-01-07 11:29

Za mahirovu dusu, I za podrsku njegovim roditeljima na otvaranju Pandorine kutije BiH edukacionog sistema
Gost

#1155 Za Mahira, protiv istovrsnjackog nasilja, protiv bilokakvog nasilja,a posebno u obrazovanju!

2016-01-07 11:34

STOP, STOP !

bbh

#1156

2016-01-07 11:52

Potpisujem i istrajavam već skoro tri-četiri godine na izmjeni zakona otkako trpimo  itekakve posljedice vršnjačkog nasilja koje se  desilo u svlačionici za tjelesni odgoj u jednoj "elitnoj školi" gdje je moj sin bez ikakavog razloga pretučen i onesviješten od strane "druga" iz razreda dok su ostali navijali a o čemu sam informisala javnost. Na kraju žrtva i naslinik sjedili jedan iza drugog u učionici, nasilniku sniženo vladanje  a cijeli slučaj zataškan zbog "ugleda škole" kod uposlenika, roditelja i djece.Strašno!!!!!


Gost

#1157

2016-01-07 11:58

Zato što imam unuke i plašim se za njih.
Odgajamo ih da suosjećaju sa drugim ljudima i da budu čestiti.

Gost

#1158

2016-01-07 12:05

Stop nasilju i zlostavljanju djece!

Gost

#1159

2016-01-07 12:20

neučinkovita vlast generira anarhiju u svim oblatima života u takvim društvu i ona uzima svoj danak. Vrijeme je da se građani probude i da zahtjevaju uvođenje općepoznstih i u civiliziranim zemljama ustanovljenih metoda odgoja, ali i sankcija za sve aktere koji koji doprinose ili propuštaju spriječiti destruktivno djelovanje i ponašanje maloljetnika, koje savalko isadrži elemente krivičnih djela, koje treba oštro kažnjavati. U svijetu je neupitno postojanje krivične odgovornosti čak i mlađih maliljetnika i njihovo kažnjavanje

Gost

#1160

2016-01-07 12:28

Stop nasilju i zlostavljanju djece!


Gost

#1161

2016-01-07 12:29

Zato što se protivim bilo kakvom nasilju a pogotovo sam protivnik zlostavlja maloljetnika .

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2016-01-07 12:32



Gost

#1163

2016-01-07 12:34

Zelim da pomognem da suzbijemo nasilja i matletiranja...nazalost u ovoj drzavi jako tesko nema pravde srami te se politicari
Gost
Gost

#1164

2016-01-07 12:34

Da se ovo nikad ne dogodi !


Gost

#1165

2016-01-07 13:03

Stop nasilju nad djecom....

Gost

#1166

2016-01-07 13:06

Stop nasilju nad djecom....da se vise nikome ne ponovi i ja imam djecu i strahujem za njiha malom Mahiru vjecni mir...

Gost

#1167

2016-01-07 13:08

Zato što me duša boli za tim dječakom i za svom djecom koja trpe maltretiranja i ponižavanja.
Bez obzira na to što je dijete maloljetno, mora snositi konsekvence za svoje posljedice. Roditelji također, jer je najlakše roditi dijete, izbaciti ga na ulicu, leći i gledati TV, ili visiti na facebook-u, a dijete zlostavlja komšiluk, drugu djecu!!

Gost

#1168

2016-01-07 13:30

Protiv sam svakog nasilja,a pogotovo onog nad djecom!!! Stop nasilju!!!

Gost

#1169

2016-01-07 13:32

Malo je prostora da bih napisala sve ono što mislim i osjećam. Kratko, mali Mahir zaslužuje pravdu, djeca kojoj bi se moglo dogoditi, izmjenom Zakona, možda neće. Ali, samo oni koji ne poduzimaju ništa, ne mogu ni promijeniti bilo šta! Hvala vam na šansi :)

Gost

#1170

2016-01-07 14:41

Kako sam i sam zrtva nasilja, a ovaj problem nije od jucer, vec tokom rata se je pojavio, barem u ovom gradu (Sarajevu) mislim da je vrijeme da se poduzme nesto po ovom pitanju. Zrtva sam bio samo zbog drugog imena, drukcijeg razmisljanja i uvjerenja. Dok mi je otac na ratistu bio mene su izbjeglice (u MOM gradu gdje sam se rodio) tukle sa palicama, nogama sutali dok unesvjest nebi pao, prijetili nazivali pogrdnim imenima, jer moje ime nije im odgovaralo. Kao ni strana na koju cesljam kosu, smetalo im je i sto sam se plesom bavio, a to mi je bila jedina karta da budem sa vrsnjacima i da izadjem napolje, jer smo zivjeli na prvoj liniji i nije se moglo tek tako hodati. Za 35 godina nikad mi nije palo na pamet dici na nekog ruku ili vratit im istom mjerom.

Suosjecam se sa porodicom tragicno preminulog Mahira i znam sta je kada te terorisu i mladi i stari, ismijavaju, ponizavaju, tuku u njegovom slucaju i ono najgore siluju. Ljudi nisu svjesni kakvi su jedni prema drugima i sta radimo. U ovom mraku i tunelu gdje je moral, etika,autoritet duboko zakopan pod zemljom vec odavno  vlada monstruozna maligna vecina i koja ugnjetava na svakom aspektu pojedinca koji je posten i normalan, pritom se izruguju i hvale svojim zlocinackim cinovima ili licemjerno pozivaju na Boga, tako je trebalo biti.

Nazalost ja sam danas tesko bolestan i i umjesto moji vrsnjaka siledzija koji su me motikama tukli, danas me tuku njihovi ocevi i majke na kosevu u bolnici, napravili su invalida od mene, uskracuju mi lijecenje itd..... Ja znam za ovog zivota na ovom svijetu u ovoj drzavi i ovom gradu pravde necu vidjeti i doziviti al znam jedno "kako posijes tako ces poznjati".

Ipak ostaje jedno i za bogate i siromasne za zrtve i one koji to nisu svima nam je isti kraj i to je najveca i najbolja pravda za sve...a o nama ce da govore nasa dijela.

PS: Prijedlog za sve roditelje, odvojite jedan vikend kada ste slobodni pa se preispitajte dali ste  koga i kako  u skoli maltretirali, a onda pozovite drugove svoje djece u kucu i posmatraj te kako se ponasa vase dijete al svaki detalj, pokusaj te biti objektivni, radi sebe, radi vaseg djeteta, radi nas koji smo zrtve nasilja.

Hvala.

Lijep pozdrav.


Gost

#1171

2016-01-07 15:11

Nadam se da ce ova peticija kao I sve do sada pokrenuto uciniti razliku, da ce konacno neko uciniti nesto da se stane u kraj primitivizmu . Ima valjda u ovoj nasoj zemlji jos zdrave pameti koja na zalost suti po sistemu ne talasaj.

Gost

#1172

2016-01-07 16:05

Sloboda strozijeg nastavnickog vaspitanja!!!

Gost

#1173

2016-01-07 16:10

Da se ne ponovi, nikome nikada
#sestra_sam_i_tice_me_se

Anonymous

#1174

2016-01-07 16:10

Ovu peticiju potpisujem u zelji da zastitim ne samo svoje vec i svu ostalu djecu.

Gost

#1175

2016-01-07 16:44

žalosno je to sto se dogodilo ali takve vrste zlostavljanja moraju biti iznesene javnosti i na pocinioce treba agresivnije utjecati makar to znacilo zatvorsku kaznu na duže vremena,(ako je pocinioc maloljetnik,roditelji su tu da odgovaraju)