STOP nasilju i zlostavljanju djece! Jer nas se tiče!


Gost

#1226

2016-01-09 09:23

Strasno je sto nam djeca nisu vise sigurna ni u skoli,sta ocekivati kada izadju da se zabave....

Gost

#1227

2016-01-09 09:36

Pratila sam informacije od kako se tragični događaj desio, kako se situacija odvijala u medijima, svakog dana sam vidjela našeg sina koji ima 10 godina u Mahirovoj situaciji. Moj mozak i moja duša ne mogu pojmiti da se ovako nešto desilo i da se ništa nije učinilo da do toga ne dođe. Usljed problema koje je naš sin imao u osnovnoj školi u koju ide (slična situacija, ali bez fizičkih maltretiranja), odlučili smo ga u drugom polugodištu ispisati i prebaciti u drugu školu. Nakon naše odluke, Mahirov slučaj nas je toliko potresao i toliko uznemirio da smo van sebe. Pitam se da li je dovoljno prebaciti dijete u drugu školu? Da li će moj sin ikada naći svoje mjesto u ovakvoj državi sa politikom da se ubije sve što je drugačije ( patriote smo, volimo našu zemlju i mi smo samo Bosanci i Hercegovci)? Gledam Mahirovu sliku i vidim svoga sina. 


Gost

#1228

2016-01-09 10:49

Potpisujem da se zlo vise neponovi potpisujem radi svoje dvoje djece da ih zastitim i druge djece koja trpe nasilje u skolama kojeg stvarno ima previse. Pravda za Mahira

Gost

#1229

2016-01-09 10:50

Ovo je STRASNO.....Zbogom Mahire,mi smo tuzni a tebe nepravda i strah Odnese,spavaj ANDJELE,i odmaraj se,dugo si patio....Majka....


Gost

#1230

2016-01-09 11:00

Zakon se mora hitno mijenjati i ne postoji opravdanje za počinjeni zločin maloljetništvom!!! Kako nije netko bio maloljetan kada je uradio nešto što rade punoljetne osobe! Dakle nema opravdanja za počinjeno zlodjelo i ono se mora kaznti po savku cijenu i to adekvatno! Uveo bih što prije smrtnu kaznu u naš zakon za djela koja su pruzrokovala smrt nedužne osobe! Samo će se tako moći spriječiti dešavanja novih zlodjela!
Napominjem da sam liječnik, specijalist i borim se za živo da ga produžim po svaku cijenu i nesebično, ali sam isto tako da se i oduzme život svakome tko se usudio oduzeti, ili pokušao oduzeti život drugoj osobi!!!

Gost

#1231

2016-01-09 11:12

Ovo punoljetne osobe cine a mladi samo kopiraju....Stari sljam je odgovorn,ko ce izlijeciti dusevnu bol koja nanesene milionima gradjana BH...i djeci..


Gost

#1232

2016-01-09 12:05

Potpisala sam zato sto se cesto susrecem sa huliganskim ponasanjemi mladjih i starijih deikvenata koje je evo kuminiralo samoubojstvom djecaka kojeg su toliko ponizili da vise nije zelio da zivi...U nasoj sredini cu svakodnevne provale i nikad niko ne odgovara pa cesto stariji provalnici imaju grupe maloljetnika koji su im paravan za provale. Policija odradi svoje i tu je kraj procesuiranju. Svi maloljetni prijestupnici su prijetnja za nasu buducnost.

Gost

#1233

2016-01-09 12:44

No comment,zalosno i tuzno...

Gost

#1234

2016-01-09 12:45

Djecu treba zastiti najlakse je nad djecom vrsiti teror .Postoji terorisanje u skolama i samoj porodici ,Djecu treba zastiti a one koje vrse teror nad djecom kazniti jer nema cijene za to da se djeca terorisu,Posebno   zensku djecu   treba  vaspitat  i samo  s  njima  postoji  razgovor  nista  drugo  tad ce djeca biti  vesela  ,zdrava  i  puna snage  puna sebe  i imati neku sigurnost u sebe  ,Dok  je terora  djeca  su spremna  na sve  da  ucine  i kasnije  kukanje  i pomaganje ,Ko  terorise djecu  treba  ga  kaznit  da  ga dusa  zaboli  da  mu vise  nikad  ne  naumpadne  teror,A  posebno  teror  u  skolama  na  ulici  kao sto  se desi Mahiru  to  treba  po kratkom postupku  nema tu  zakona  ni  para  koje  mogu  da se daju  

 


Gost

#1235

2016-01-09 12:48

Zato sto sam majka dvoje djece,zato sto...ne zelim da vise bilo ko dozivi sto je dozivjela godpoda Alisa,njen suprug..i za ono preljepo djete za Mahira...

Gost

#1236

2016-01-09 12:59

Mahira više nema među nama :( Neka smrt toga anđela ne bude uzaludna,nego poslużi ovom svijetu kao zvijezda vodilja za prosvjetljivanje umova i podizanje svijesti o potrebi zaštite naše djece od vršnjaćkog nasilja i svih drugih vrsta i oblika opasnosti kojima su izlożena.

Gost

#1237

2016-01-09 13:08

Moje iskreno saucesce porodici a naravno I svima onima koji osjecaju tugu zbog izgubljenog zivota ovako lijepog djecaka, moja jedina zelja je da se vec jednom stane u kraj divljackom ponasanju, bezosjecajnosti I nepravdi prema bilo kom na ovoj bolesnoj planeti a djeca su mi rak rana, djeca su mi na prvom mijestu I za njihovo dobro moram I hocu sve sto je u mojoj mogucnosti uraditi....roditelji ''molim vas''volite vasu djecu, okolino ''molim vas''postujte nasu djecu

Gost

#1238

2016-01-09 13:09

Djecu skloniti i vratiti njima strah,svim sredstvima ih natjerati neka se sami ubiju....uzeti u svoje ruke zajedno,ljubav,olovke,toljage,i u emocije,od ovakve drzave necemo docekati.,odbraniti ponizavanje naseg Mahira....


Gost

#1239

2016-01-09 13:10

Duša me boli za Mahira,empatija je stigla,sama imam djecu,osudzujem zombiji kojima je došo u ruke i internet kvari ljudski rod

Gost

#1240

2016-01-09 13:26

Altruizam nam je neophodan u ovom zapuštenom društvu, sa stravično visokom tolerancijom na svaki oblik nasilja. Pojedinac ne može ništa uraditi sam. Grupa može puno više. Naša divna, nevina djeca zaslužuju da ih zaštitimo.

Gost

#1241

2016-01-09 13:32

Ljudi ,ucinite nesto za ovu djecu,a i buduce generacije.Zelim vam puno srece da uspijete .Lijep pozdrav

Gost

#1242

2016-01-09 13:37

Zbog vracanja casti i dostojanstva "obicnim" ljudima,zbog vracanja vjere u institucije sistema...

Gost

#1243

2016-01-09 14:01

Da se Mahir vise nikad ne desi, spasimo drugu djecu. Jer me se tice!
Arijanočka
Gost

#1244

2016-01-09 14:49

Potpisivanje je najmanje što mogu da učinim. Drugu vrstu doprinosa ostvarivaću na svom radom mestu prosvetnog radnika.


Gost

#1245

2016-01-09 14:52

Za pravdu postenje uvijek

Gost

#1246

2016-01-09 15:07

Mahira ne možemo vratiti, ali možemo učiniti da se ovo zlo zaustavi. Prvo kazniti učesnike u ovom prljavom djelu i njihove roditelje, zarvoriti tu školu i mijenjati zakon o maloljetničkom delinkvenciji.

Gost

#1247

2016-01-09 15:40

Malo sam pročitala imena potpsivača, mislim da pojedine osobe nemaju šta tražiti na ovoj peticiji kada su i sami bili zlostavljači. Kako će biti protiv nečega kada su i sami učestvovali u tome, sami bili dio toga?

 

@Abazovic, Dinar, Kovacevic, Odobasic, Comor,  Buzo , Bajramovic, Redzepagic Amra, Amela Dedic fino da se procitaju i "dame"


Gost

#1248

2016-01-09 16:30

Za bolje sutra svoj djeci BiH.

Gost

#1249

2016-01-09 17:08

Zakon i za maloljetne treba uvesti jer mnogi maloljetni znaju i svjesni su ite kako sta cine i treba da odgovaraju za nemoralne radnje .

Gost

#1250

2016-01-09 18:26

Pravna država Njemačka, drugi dan nakon zlostavljanja žena u novogodišnjoj noći, kancelar Angela Merkel poziva na pooštrene mjere policije i donošenje strožijih zakona prema prekršiteljima! Pravna država Bosna i Hercegovina najodgovorniji među nama, one koje smo mi odabrali kao najbolje među nama, one koji treba da nas vode i štite, sakriveni iza kojekakvih glasnogovornika čekaju da se sve stiša i zaboravi! Aferim Bosnoi Hercegovino, naša domovino!