Peticija protiv gašenja bolnice Abdulah Nakaš

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Peticija protiv gašenja bolnice Abdulah Nakaš.


Gost

#451

2016-01-09 16:53

Zato sto je to moralno i pravo.

Gost

#452

2016-01-09 16:54

Dajte ljudi otvorite oci i dignimo se konacno vise protiv supljih glava, polu pismenih i ne pismenih koji nam vode drzavu te kroje zivote, lopova, primitivaca i nezasitih kriminalaca! Ovo je jedna od mnogih gluposti koja nam razvaljuje drzavu! Ni po koju cijenu se ovo zlodjelo ne smije dozvoliti !!!!!! A oni koji biraju ovakve budale i daju im svoje glasove, u buduce, ne izlazite na izbore!


Gost

#453

2016-01-09 16:54

Historijska institucija

Gost

#454

2016-01-09 16:54

Umjesto da grade fabrike, bolnice, i ostala korisna zdanja za društvo, lopovi na vlasti nas pljačkaju i siromaše. Nije ničija do zore gorila pa neće ni vaša bagro lopovska!!!

Gost

#455

2016-01-09 16:55

Zato da podrzim taj napaceni narod za kojeg nasa vlada nema ni sluha ni milosti
vec svaki dan baca nasu najljepsu drzavu na Svjetu u jedno stoljece unazad.

Gost

#456

2016-01-09 16:56

Bakire magare moje malo..

Gost

#457

2016-01-09 16:56

svi koji su u ratu kao sto je moj ranjeni brat a i sada kada je moja supruga rodila nase dvoje djece znaju ZASTO

Gost

#458

2016-01-09 16:56

Termini za preglede čekali smo po 4-5 mjeseci, a sada?????? Boga pitaj kad ćeš na red stiči, a da ne govorimo o broju osoblja koje će ostati bez posla :-(

Gost

#459 Re:

2016-01-09 16:56

#7: -  

 Nedajte nista .Ne pitaju se Izetbegovici vec gradzani


Gost

#460

2016-01-09 16:56

Kazu da je zdravlje na prvom mjestu a gašenjem i zatvaranjem Bolnice povećava se lista čekanja [ koja je i sad oko 6mjeseci] na osnovno ljudsko pravo na Zdravstvenu zaštitu koju na žalost mnogi ne dočekaju
Ne treba nam novi trzni centar na mjestu bolnice

Gost

#461

2016-01-09 16:57

na prvom mjestu treba imati izbora

Gost

#462

2016-01-09 16:58

Zato što je to bolnica koja ja imala svoj udio u ratu a ima i danas.
Drugi razlog ne vjerujem ništa aktuelnoj vlasti i SDA koja je upropastila sva što je valjalo u Republici Bosni i Hervegovini pogotovo obitelji Izetbegović.

Gost

#463

2016-01-09 16:59

predlažem da se 6. aprilska nagrada za 2016.g. dodijeli onome tko je pokrenuo ovu peticiju, svaka čast kao i izjavi SDP-a i predsjednika DF-e u svezi namjere da se ukine opća gradska bolnica!

Gost

#464

2016-01-09 16:59

Zato što mislim živjeti ovdje sa svoje troje djece rodjene baš u ovoj bolnici. U nadi da će i oni dočekati svoju djecu u bolnici velikana Abdulah Nakaša .

Gost

#465

2016-01-09 16:59

Oktobra 2004-e je moja supruga, a zbog komplikacija u trudnoći, hitno poslana na ginekološko-akušersku klinku UKCS, negdje oko 16:00. Poslije sat vremena čekanja u nekakvom podrumu, od sestre sam tražio da je doktorica u ambulanti hitno primi. Odgovor sestre je bio: "sačekajte, doktorica Izetbegović je upravo ručala i sada odmara". Tada sam prvi put saznao za tu doktoricu i priznajem ... u sebi joj opsovao i svekrvu i mater. Da ne griješim dušu, možda bi ona i primila moju suprugu da je znala da je hitan slučaj, možda je sestra imala respekt spram doktorice zbog nekih porodičnih relacija koje ima ta doktorica. Možda...

Uglavnom, poslije par sedmica boravka na klinici supruga je stabilizirana i otpuštena, a mi smo ostali prestravljeni nehumanim odnosom zdravstvenih radnika klinike prema pacijentima, organizacijom rada i opštim stanjem objekta (bivša Očna klinika) - i bez razmišljanja smo prebacili karton u ginekološko-akušersku kliniku Opće bolnice. Došli bez ikakvih veza, poznanstava ili mita, samo sa osmijehom i uputnicom. Suprugu je tada primio i trudnoću vodio dr. Mašić. Hvala mu i dan danas na profesionalnosti.
Tako je u toj bolnici decembra 2004., na carski rez i bez ikakvih komplikacija rođena moja draga kćerka.

Odnos doktora i drugog osoblja u Općoj bolnici, kao i uslovi su bili gotovo nestvarni i u svakom slučaju neuporedivi sa istoimenom klinikom UKCS.

Ja sam i na svom primjeru bio u situaciji da uporedim stanje UKCS i u Općoj bolnici - gdje su obavljene identične operacije i to na ORL klinici na UKCS i u Općoj bolnici.
U ORL na UKCS sam jedva preživio infekciju rane, u zgradi se gulio malter sa zidova i padao po pacijentima, a žohari su se "uzgajali" kao domaće životinje.
U istoimenoj ORL klinici u Općoj bolnici su sobe čiste, osoblje ljubazno, a doktori i sestre spremni da saslušaju i pomognu ... i sve je rezultiralo operacijom bez ikakvih komplikacija. U Opću bolnicu sam, kao i supruga, primljen, vođen i otpušten bez veza ili mita. Imao sam čast da me pri prijemu "zapao" šef klinike dr. Mandilović, jedna odmjerena i tiha ljudina. Hvala mu i na na tome što sam vidio da stvari u zdravstvu i u istom gradu - mogu funkcionisati puno bolje.

Nažalost, bio sam u prilici uprediti stanje i na hematologiji u Tuzli i na UKCS u Sarajevu, pa mogu i o tome. Mogao bih napisati i kako dr. Kopić otjeran iz Tuzle, čovjek koji je vodio kliniku i pokrenuo jedino mjesto u BiH u kojem se radila transplantacija koštane srži. Mogao bih i o WC-ima na sarajevskoj hematologiji iz kojih su se fekalije slijevale po hodniku, o golubovima koji lete po sobama... starcima koji su ležali uneređeni po cijelu noć. Svega sam se nagledao, a danas sam zdrav i radno aktivan zahvaljujući alternativi...  

Imao sam na UKCSu i dobrih iskustava, ali ipak cijenim da je ovo katastrofalna odluka, jer će se uništavanjem konkurencije odn. Opće bolnice - pacijenti i ljekari UKCS-a ostati bez pozitivne alternative i UKCS će se na kraju pretvoriti u jedno veliko prijemno odjeljenje mrtvačnice.

Kud ćeš bolji razlog da se ovo spriječi?


Gost

#466

2016-01-09 17:01

Iz najbolje namjere

Gost

#467

2016-01-09 17:02

Uvijek mi je bila draga bolnica Abdulah Nakas.Uvijek bila od renomea i prije rata,u ratu svako ko je bio u Sarajevu,zna sta je ta bolnica ucinila za nase gradjane,a poslije rata u toj bilnici sam rodila oboje moje djece i imala sam tretman kao da sam bila negdje u privatnoj klinici.Samo pri tom nisam naravno nista niti platila niti koga potplatila.Uvijek imam lijepa sjecanja na ovu bolnicu.I jednostavno ne mogu da vjerujem sta se vise desava u nasem divnom gradu Sarajevu .

Gost

#468

2016-01-09 17:02

Zato sto kao slobodan covjek hocu i javno da dignem svoj glas protiv diktature, i bezvlasca

Gost

#469

2016-01-09 17:03

Zato sto je ukadanje gradske bolnice ukidanje identiteta grada, ukidanje dobre ustanove, ukidanje volje i prava odlucivanja gradjana koji su svojim novcem izgradili bolnicu, ukidanje istorije ovog grada...

Gost

#470

2016-01-09 17:03

dosta je bahatosti sebije, ako se ne izborimo za opcu bolnicu, bojim se da ce ubrzo i ukcs pretvoriti u privatnu bolncu?

Gost

#471

2016-01-09 17:03

Odlicno.
O ovome je vlada trebala pitati gradjane.
thedoctor46

#472

2016-01-09 17:05

Kada nepravda postane zakon, otpor je naša  dužnost !


Gost

#473

2016-01-09 17:06

Nedaj te nista da vam unistavaju i ukidaju. Ne pitaju se Izetbegovici familija vec gradzani koji zive u Bosni i Hercegovini. Imate nasu podrsku koji zivimo van Bosne i Hercegovine.Nedajte da vam ruse i unistavaju

Gost

#474

2016-01-09 17:06

Neka ih bude stid i sram ljudi koji rade i koji su penziju zaradili u toj zgradi. Izetbegovici dragi jel Vas stid i sram izaci na ulicu, jel Vas stid? Nemam rijeci, nemam naziva kako da ih nazovem, pogotovu nju retarderušu!

Gost

#475

2016-01-09 17:07

Iz inata, iako znam da rušioci svega što je služilo Sarajevu i onom što je zajedničko u BiH, nezaustavljivo nastavljaju pljačku, krše zakone i ponašaju se nemoralno i beskrupulozno.