Peticija protiv gašenja bolnice Abdulah Nakaš

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Peticija protiv gašenja bolnice Abdulah Nakaš.


Gost

#951

2016-01-11 07:41

jedna od rijetkih svijetlih tačaka u ovom gradu /mraku/ je Opća bolnica, a bagra je gasi. Vjerovatno iz razloga što se građani ponašaju ko ovce, smještaju nas da ležimo u štalama na Koševu, jednom moramo reći DOSTA.

Gost

#952

2016-01-11 07:46

Ovaj cin jejos jedna besmislica koja nema nikakav logican razlog osim sto potvrdjuje da ce 10-ak porodica preuzeti svu vlast i nasoj BiH. Nisam za dzamahiriju. Ja sam za modernu, demokratsku i prosperitetnu BiH!!!


Gost

#953

2016-01-11 07:50

Gasiti bolnicu u gradu gdje inače nedostaje bolničkih kapaciteta, gdje se na CT;MRI, denzitometriju, UZ i ostale diagnostičke preglede čeka najmanje pola godine je sumanuto. Posebno što za razliku od Koševa ova bolnica ima mnogo bolje uvjete za pacijente. Neznam je li vam neko ležao na Koševu npr. na hirurgiji ali ako jeste znaćete razlikovati i cijeniti daljnje postojanje Opšte bolnice.

Gost

#954 Lopovska posla!

2016-01-11 07:52

Glupi Bosnjo ,ustani pobuni se za zdravlje sebe,svoje djece,prijatelja ,komsija!!!Ovaj grad zasluzuje da ima Opcu bolnicu DR NAKAS!!!!


Gost

#955

2016-01-11 07:55

Smatram da su postojeći kapaciteti u domenu zdravstvene zaštite ionako nedovoljni i da bi gašenjem bolnice "A.Nakaš" za pacijente oava loša situacija postala nepodnošljiva.
Osim toga, nejasno je šta bi se dogodilo sa medicinskim i drugim radnicima i izuzetnim stručnjacima koji su tamo zaposleni ?Šta se njima nudi ? I koliko bi to sve koštalo ?Dakle, više sam za otvaranje još jedne bolnice, nego za zatvaranje jedne koja decenijama izvrsno funkcionira.

Gost

#956

2016-01-11 08:09

Opca Bolnica - Prim Dr . Abdulah Nakas ima svoju veoma dugu i bogatu tradiciju! U vezi odluke sa gasenjem bolnice - Strasno!!!

Gost

#957

2016-01-11 08:14

Iz bojazni da ionako već opterećen KCUS neće moći zadovoljiti potrebe sve bolesnijih građana za medicinskim uslugama - pitam se koliki će tek sada biti redovi za čekanje ljekara i da li će uopšte biti dovoljno ležaja za hospitaliziranje pacijenata.

Gost

#958

2016-01-11 08:26

Ne slažem se sa načinom na koji se radi sve oko bivše Vojne bolnice u Sarajevu, mislim da je ovo klasična opljačka, otimačina, anarhija...

Gost

#959

2016-01-11 08:26

Ovo je sramotno što se radi.Zbog ličnih interesa Bakira i Sebije uništava se jedna ovaka institucija.Da li ćemo dopustiti da Sebi+ja bude od Sarajeva do Tokija.

Gost

#960

2016-01-11 08:31

Dokaz da uništavaju državu na sve načine. Mjesto da grade nove bolnice oni uništavaju i ove što rade da bi se smjestila mnogobrojna administracija. Jedini problem je parking mjesto za njihove limuzine jer nije zgrada predviđena za te namjene.

Gost

#961

2016-01-11 08:33

Zasto ukidati nešto što je dobro, što funkcioniše, u što su uloženi veliki novci za radi nečije pozicije.

Gost

#962

2016-01-11 08:41

Treba nam vise, a ne manje bolnica! Sramota je namjenski projektovan, dizajniran, osmisljen... bolnicki objekt mijenjati u hotel? Unistavanje milionskih vrijednosti u siromasnoj BiH. Zasto?

Gost

#963

2016-01-11 08:47

Ovo je čisti SULTANAT od Dolac Malte(Bristol) do Poljina u svojini Ratnog TREZORAŠA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!        itd


Gost

#964

2016-01-11 08:58

Zasto zatoriti nesto sto je oduvijek bil simbol Sarajeva i Bosne. Ono sto valja se ne cisti. Umjesto da odrzavate stare i otvarate nove bolnice kao slicne zdravstvene ustanove idete na zatvaranje postojecih. Kakva je to logika ???

Gost

#965

2016-01-11 08:59

1. Na grad od pola miliona stanovnika potrebno je imati vise nego jednu bolnicu.
2. Ovo je jedina ''BABAY FRIENDLY'' bolnica u BIH I jedina koja ima sve opcije porodjaja za majke; carski rez, prirodan porod, porod u void itd.
3. ORL je jedan od najboljih u BIH.
4. Zgrada je namjenski pravljena da bude to sto jeste.
5. 250 ljudi ce ostati bez posla u slucaju zatvaranja.
6. Ova bolnica I ljudi u njoj su spasavali stotine zivota u najtezim uslovima.
7. Vise hotela I zgrada za politicare ne treba ovom gradu.

Gost

#966

2016-01-11 09:03

Bolnice se otvaraju a ne zatvaraju. Posebno ne kvaltetni objekti sa modernim pratećim sadržajem, čistim klozetima i hodnicima, izvanrednom lokacijom i moderno opremljeni. Razbacivanje sa parama za Koševo kojih ne samo da nema nego niko nije u stanju da ih spomene kao moguće rješenje. Nečuveno.


Gost

#967

2016-01-11 09:20

Zato što ne vjerujem vlasti u BiH,ne mislim da oni mogu donijeti ijednu odluku na dobrobit društva, oni jednostavno nisu sposobni misliti o drugima.

Gost

#968

2016-01-11 09:28

Izvukao se iz trezora i pohapase sve,a mi gladni.....ne ponizavaj me vise.molim te....ovo je moj narod gradio...bolesnici i uposlenici kao Taoci...


Gost

#969

2016-01-11 09:33

Zna se sta ovq bolnica znaci gradu Sarajevu! Mislim da netreba ni komentirati!
Dr J
Gost

#970

2016-01-11 09:38

Bila bi bruka i sramota da se bolnica "Abdulah Nakaš", bolnica koja je bila renomirana i prije rata, i u ratu i poslije rata, ugasi, zbog ličnih interesa nekoličine močnika. Užas!!! Ne smijemo im i ovo dopustiti.

 


Gost

#971

2016-01-11 09:39

Kapacitet bolnice "Dr Abdulah Nakas" pruza pacijentima veoma funkcionalne usluge. Operisao sam kataraktu na jednom, pa poslije na drugom oku i bio sam prezadovoljan uslugama medicinskih strucnjaka koji bez ikakvog mita obavljaju svoj humani poziv.
dr J
Gost

#972

2016-01-11 10:03

Bilo je loših stvari u Općo bolnici u poslijeratnom periodu. Konkretno, moje iskustvo: Ginekologija. Muškarci i žene skupa u čekaonici, nigdje kabine, svlačionice, paravana, nikakvog mjesta gdje bi se djevojka ili žena mogla presvuči za pregled i sačekati da dođe na red, a da je ne bude stid znatiželjnih pogleda, ako je slučajno došla u pantalonama. Govorim o ranim poslijeratnim godinama. 

Korisnica usluga

#973

2016-01-11 10:05

Situacija je krajnje ozbiljna. Šta narod može učiniti da spriječi ovu silu koja nas je i dovela do toga da nam bolnički tretmani sve više trebaju? Dugogodišnji sam korisnik usluga fizikalnog odjela Opšte bolnice. Ocjena za komplet uslugu od 1-5=10!!! Također, porodično i neurologije, doktori stručni, ostalo medicinsko osoblje ljubazno i osposobljeno...

Ne damo namjenski pravljen objekat za bolnicu, ne damo opremu koja je za nas nabavljana, ne damo stručno i nekorumpirano zdravstveno osoblje!!!

U bolnici Koševo 3 do 6 mjeseci se čeka na snimanja, preglede...Šta bi bilo da ostanemo bez Opšte bolnice?

Što se tiče druge strane medalje, ima privatna praksa imaju i novosagrađene zgrade--- Bujrum!!!


Gost

#974

2016-01-11 10:13

zato što u svim normalnim državama ljudi se bore da imaju što više zdrastvenih ustanova a kod nas hoće da prodaju jednu od najboljih bolnicu državi

Gost

#975

2016-01-11 10:17

Opća bolnica-Prim.dr. Abdulah Nakaš je bolnica koja ima dobru infrastrukturu, od urgentne medicine do kabineta i bolesničkih soba, sve ima svoju funkciju, dobru lokaciju, i dobro osoblje. Često sam koristila specijalističke usluge upravo ove ustanove.