Peticija protiv gašenja bolnice Abdulah Nakaš

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Peticija protiv gašenja bolnice Abdulah Nakaš.


Gost

#976

2016-01-11 10:24

Renomiranu sarajevsku bolnicu koja pruza kvalitetne usluge gradjanima prosjecnog imovnog stanja preseljavati u UKCUS prostore je nemoralna zamisao nekolicine drznika. Mene ne zanima ni SDA ni SDP, nego zdravlje pacijenata. Pa mislite li da svi mi penzioneri mozemo ici u privatne bolnice i ambulante? Zar cemo dozvoliti da jedan bivsi kosarkas predlaze da se ugasi funkcija bolnice u kojoj sam i ja lijecena u nekoliko navrata i koja i danas pruza bolje fizijatrijske usluge nego ona na Kosevu. Demontracija drskosti. Sila nije Bogu mila.

Gost

#977

2016-01-11 10:25

Zato sto je "Vojna bolnica" jedan od najuspjesnijih projekata iz tog domena, kako po funkciji, tako i po formi. Zato sto nije moguce projektovati "fleksibilni" javni prostor, i mijenjati namjene po zelji i potrebi, pogotovu ne simbole i repere Grada. Transparentnost je posebna prica

Gost

#978

2016-01-11 10:27

Bolnica pripada svakom sanovniku BIH, a ne pojedincu bez ukusa.

Gost

#979

2016-01-11 10:32

Sramotno je da se građanima oduzme jedna bolnica,pogotovo što je ova simbol Sarajeva,a da ne govorimo o potrebama ljudi da se liječe i što manje čekaju na razne zdravstvene pretrage.Trebalo bi da se grade nove,a ne ove postojeće odvesti u nestanak!

Gost

#980

2016-01-11 10:37

Oni koji zele da ugase ovu bolnicu nisu naveli niti jedan validan odnosno konkretan razlog. Zatvaranje ove bolnice koja je u ratu bila od iznimnog znacaja za sve nase gradjane kao i sve ostale gradjane BiH znacilo bi i zaboravljanje nase istorije i otpora tokom agresije od strane neprijatelja.

Gost

#981

2016-01-11 10:39

iealna prilika da se uništi zdravstvena institucija u kojoj se u ovom gradu može dobiti kvalitetna ljekarska usluga i u kojoj se znao red.
mi građani sarajeva koji smo znali šta znači zdravstvena usluga i kvalitetan odnos prema pacijentima obavljali smo preglede i dtuge vrste usluga u ovoj bolnici a ne u UKC koji na sve drugo liči ali ne liči na zdravstvenu ustanovu koja treba da bude.

Gost

#982

2016-01-11 10:44

U ovoj bolnici sam proveo važan dio svog života i profesionalnog sazrijevanja i u njoj radi mnogo meni dragih ljudi. Želim im da se osvijeste i ne dozvole da se ovo desi.
su

#983

2016-01-11 10:51

ogorcena sam, zbog licnih interesa pojedinaca nista vise nije sveto, sve sto valja u ovoj drzavi treba da uniste.

samo ne znam do kada vise ??? valjda dok ne umru, vjerovatno misle da su besmrtni ???


Gost

#984

2016-01-11 10:59

Za ovo milion razloga - osnova je dosta vas je više!Vi načelu - par Izetbegović prije svega!

Gost

#985

2016-01-11 11:11

A zasto ova sebija nemoze dobiti otkaz,i suvise je bogata i neka pravi bolnicu,a njene supozitorije neka se tamo lijece i zaposljavaju....


Anonymous

#986 Re:

2016-01-11 11:19

#926: -  

 Sve što je neprocjenjivo danas je teško sačuvati. Čini mi se čak teže nego i u ratu. K1


Gost

#987

2016-01-11 11:22

U Upćoj bolnici Abdulah Nakaš" operisani smo i ja i moj suprug prije tri godine. Profesionalno osoblje ove bolnice za koje imam samo riječi hvale posebno ginekolog dr Nakaš Nedzad kojeg da nema trebalo bi ga izmisliti kao i ostali dr. koji rade u timu dr . Bećir begović , Aida Đulepa, i dr. Đogović na hirurgiji Podržimo opstanak ove bolnice jer bez njenog postojanja i usluga zdravstvo FBIH, kanton Sarajevo će ostati bez prave liječničke usluge!

Gost

#988

2016-01-11 12:06

Bolnnica se ne smije pretvoriti u privatizaciske lopovske transakcije . Niko nema pravo uskracivati pravo na lijecenje. Smrt fasizmu _sloboda narodu

Gost

#989

2016-01-11 12:45

Zato što se to tiče svih građana a ne samo stranke SDA
Svima nama treba državna bolnica jer svi mi koji radimo uplaćujemo redovito doprinose za zdravstvo pa valjda i nas neko treba da pita.
Gdje hoćemo i želimo da se liječimo za svoje pare.!!!
lady l

#990

2016-01-11 12:56

Ako želiš da vidiš kakav je neko, samo mu daj vlast! Osili se, pa uzima i šakom i kapom! Smatra državne institucije i novac svojom imovinom! Nisu ni svjesni, da se 2 metra pod zemlju ne nosi ništa! A bruka i loš glas ostaju zauvijek! To bih poručila ovim sadašnjim političarima! Sramota je da jedna takva ustanova od neprocjenjivog značaja za narod, ustanova koja je vijekovima tu, u kojoj se toliko ljudi uspješno liječilo, u kojoj je medicinsko osoblje za vrijeme rata herojski radilo,i u koju je toliko sredstava uloženo i ima bolje uslove nego UKSC, postane igračka moćnika za njihove prljave igre, a građani i uposlenici taoci njihove samovolje! Ne smijemo biti nijemi posmatrači i slegnuti ramenima!To se tiče svih nas! Dužni smo to i sebi i uposlenicima i toj ustanovi! Pitam se samo šta će biti slijedeće za šta ćemo se boriti?!


Gost

#991

2016-01-11 13:01

Sad im treba otimati i vratiti narodu pokradeno....ovo je invazija lopova...panika,zavode i ispitru mozak jadnicima...


Gost

#992

2016-01-11 13:05

Ova bolnica je daleko kvalitetnija od svih ostalih, a to što nema kadra dovoljno on se namjenski uništavao. Toliko sposobnih i mladih doktora ima da možemo više bolnica napraviti jer u toj bolnici ljekari nisu krili znanje od mladih kolega i za sobom su ostavljali nasljednike kako bi zdravstvo moglo funkcionisati, da su u ostalim bolnicama tako radili ne bi mladi iškolovan kadar odlazio van granica države gdje je sve uređeno jer na zapadu ako ljekar  ne ostavi iza sebe nasljednika-e izbacuje se iz ljekarske komore ali ovdje se radi o komercalizaciji struke i strahu prestiža


Gost

#993

2016-01-11 13:06

Zato što sam ogorčena na maltretiranje poštenih građana od narodnih klika tj. lopovske fukare!!

Gost

#994

2016-01-11 13:10

Nisu je srušile granate, neće ni ljudska pohlepa

Gost

#995

2016-01-11 13:13

Skoro sam operisana u ovoj bolnici i usluga je bila na nivouProtiv sam jer mislim da mi kao gradjani ovog grada zasluzujemo da imamo takvu bonicu a ne da se ustupi nekakvim ustanovama .

Gost

#996

2016-01-11 13:20

zar je neki komentar uopste potreban..

Gost

#997

2016-01-11 13:23

Moje se sin u ratu tu rodio. Ta bolnica je dio mog života.

Gost

#998

2016-01-11 13:38

Zašto rekonstrukcija klinike- te novce nek upotrijebe za izgradnju ili kupnju zgrade za političare ( eno toranj na otoci zjapi)
Ionako nemamo dostatne kapacitete za liječenja. Treba graditi ne rušiti, graditi planski, ovi naši izgleda ne znaju šta je planiranje niti ekonomija.

Gost

#999

2016-01-11 14:19

Stop kriminalu.Nedamo nasu Bolnicu kaja je spasila hiljade zivota.

Gost

#1000

2016-01-11 14:20

Mislim da je sramotno ugasiti bolnicu koja je simbol grada prije, u toku i poslije rata. Da ne govorimo o kadru i uslovima jedne bolnice koja ispunjava sve uslove pacijenata.