MJESNE ZAJEDNICE U SLUŽBI GRAĐANA!

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije MJESNE ZAJEDNICE U SLUŽBI GRAĐANA!.


Gost

#1

2013-06-10 12:47

Podržavam ovu incijativu.
Mufid

#2

2013-06-16 05:41

Ovo je trebalo davno prije uraditi,,,a ni sada nije kasno -

Gost

#3

2013-06-16 20:50

U potpunosti se slažem i podržavam potpisivanje peticije i, mislim da je to trebalo pokrenuti i davno prije, ali, ni sada nije kasno.
Hvala!.

Gost

#4

2013-07-19 09:12

Iskreno vjerujem da će ovaj zakon vidjeti SKORO svijetlost dana, samo iz razloga jer je pokretač CENTRI CIVILNIH INICIJATIVA, jedina najozbiljnija i najprofesionalnija NVO u Bosni iHercegovini, pa čak u regiji i šire. Podršku dajem samo iz razloga naprijed navedenih, jer iskreno vjerujem da moja potpis nije uzalud.

Gost

#5

2014-02-28 12:14

O ovome govorim barem 10 godina. Dajte nam mlade i sposobne ljude u mjesne zajednice, obucite ih kako da vode MZ, i kontrolisite njihov rad. Iz baze se najbolje saznaje sta ne valja i sta treba popraviti. Bravo za inicijativu.

Gost

#6

2014-09-23 18:13

Imao sam priliku da budem predsjednik jedne mjesne zajedice i mogu posvjedociti da MZ nema nikakvu moc odlucivanja, tim vise sto nema NIKAKVA sredstva za funkcionisanje. Glas predstavnika MZ se u Opstini slabo ili nikako ne cuje. U stara vremena predsjednici MZ su bili odbornici u opstinskom vijecu i tako mogli direktno ucestvovati u radu opstine, danas su opstinski vijecnici obisni stranacki poslusnici i rade uglavnom u ineteresu mjesnih zajednica koje su im politicki bliske.

I dodao bih jos da se izbori u mjesnim zajednicama trebaju odrzavati tajnim glasanjem a ne podizanjem ruku, jer jednostavno, komsija nece da se zamjeri svom komsiji kandidatu bez obzira da li je ovaj sposoban ili ne!