Zahtjev za tacan upis mjesta rodenja Zenicana rodjenih 1958-1964.


Gost

/ #81

2014-07-24 19:00

Poštovana Selma, hvala ti na svemu što radiš za sve potpisnike ove peticije. Bez obzira što sam već nekoliko puta mijenjala dokumenta zbog ove gluposti, mijenjala bih opet kada bi konačno bilo svima nama napisano tačno mjesto rođenja. Tražila si komentar na izjavu gospođe iz Općine Zenica i iako je već prošlo nekoliko mjeseci od nje, a on je sljedeći:
Ako je već naziv Crkvica od 1951 zašto se onda ljudima koji su rođeni od 1951 do 1958 ne pominje "Crkvica" u nazivu mjesta rođenja. Očito da je u Općini od 1958 do 1962 na ovim poslovima radila osoba koja (kao i pomenuta gospođa) nema pojma. Mi koji smo rođeni u bolnici (ne kod kuće u pomenutom naselju) svakako nismo zaslužili ova maltretiranja. Ja sam se prije desetak godina obraćala Općini Zenica sa zahtjevom za promjenu ove anomalije, oni me upućivali na MUP, a MUP opet vraćao na Općinu (igre bez granica). Izgleda da i dalje na ovim mjestima u Općini Zenica rade ljudi koji nemaju pojma o svom poslu. Dovoljna bi bila i samo potpisana peticija da se službeno pokrene procedura za izmjenu matičnih knjiga za pomenuti period (da na njima ne piše Crkvica-Zenica, nego samo Zenica) i problem bi bio riješen. Nadam se da ćeš uspjeti doprijeti do ljudi koji shvataju o kakvoj se nebulozi ovdje radi i da ćemo mi pravi Zeničani konačno imati upisano pravo mjesto rođenja (a ne neke izmišljene nazive). Srdačan pozdrav, Ksenija (jedna od potpisnica peticije).