Zahtjev za tacan upis mjesta rodenja Zenicana rodjenih 1958-1964.

Dada

#76

2014-01-11 18:47

Rođena sam u Bolnici Zenica, živim u Zenici 53 godine i kada sam vadila pasoš morala sam izvaditi novi cips jer mi u rodnom listu piše mjesto rođenja Crkvica. U šoku sam bila bila a onda saznam da ih ima još mnogo sa istim problemom. Toliko nas je živjelo tolike godine a nismo znali gdje nam je mjesto rođenja. Pod hitno da se ispravi.

 

Selma Hećimović
Autor ove peticije

#77

2014-01-11 22:06

Poštovani potpisnici peticije, kada sam jučer davala izjavu za RTVZE, čula sam mišljenje gospođe Alme Jevtić, šefice Općinske službe za opću upravu, o ovom problemu (link sa Youtube-a ću postaviti u narednom komentaru, možete pogledati prilog od 8:24 minuta) odnosno da naša općina ne može riješiti naš problem. Kad pogledate objašnjenje gospođe Jevtić, molim vas da napišete svoje mišljenje i/ili komentar. Kakogod, ja smatram da ne trebamo odustati od našeg zahtjeva. Sve vas pozdravljam
Selma Hećimović
Autor ove peticije

#78 RTVZE 10.01.2014.

2014-01-11 22:07

Selma Hećimović
Autor ove peticije

#79

2014-01-20 07:13

Poštovani potpisnici peticije, želim samo da vas obavijestim da sam peticiju predala kao materijal za sjednicu narednog Općinskog vijeća. Primjerak peticije će uskoro biti poslan i na sjednicu parlamenta Federacije BiH. O svakoj promjeni ću redovno postavljati obavještenje ovdje. Ukoliko se desi da ne dobijemo podršku od navedenih institucija vlasti, bar znamo da smo pokušali. Želim svima vama sve najbolje, Selma

Gost

#80

2014-01-20 12:00

Selma, hvala ti sto nas obavjestavas o aktivnostima vezanim za peticiju.

Gost

#81

2014-07-24 19:00

Poštovana Selma, hvala ti na svemu što radiš za sve potpisnike ove peticije. Bez obzira što sam već nekoliko puta mijenjala dokumenta zbog ove gluposti, mijenjala bih opet kada bi konačno bilo svima nama napisano tačno mjesto rođenja. Tražila si komentar na izjavu gospođe iz Općine Zenica i iako je već prošlo nekoliko mjeseci od nje, a on je sljedeći:
Ako je već naziv Crkvica od 1951 zašto se onda ljudima koji su rođeni od 1951 do 1958 ne pominje "Crkvica" u nazivu mjesta rođenja. Očito da je u Općini od 1958 do 1962 na ovim poslovima radila osoba koja (kao i pomenuta gospođa) nema pojma. Mi koji smo rođeni u bolnici (ne kod kuće u pomenutom naselju) svakako nismo zaslužili ova maltretiranja. Ja sam se prije desetak godina obraćala Općini Zenica sa zahtjevom za promjenu ove anomalije, oni me upućivali na MUP, a MUP opet vraćao na Općinu (igre bez granica). Izgleda da i dalje na ovim mjestima u Općini Zenica rade ljudi koji nemaju pojma o svom poslu. Dovoljna bi bila i samo potpisana peticija da se službeno pokrene procedura za izmjenu matičnih knjiga za pomenuti period (da na njima ne piše Crkvica-Zenica, nego samo Zenica) i problem bi bio riješen. Nadam se da ćeš uspjeti doprijeti do ljudi koji shvataju o kakvoj se nebulozi ovdje radi i da ćemo mi pravi Zeničani konačno imati upisano pravo mjesto rođenja (a ne neke izmišljene nazive). Srdačan pozdrav, Ksenija (jedna od potpisnica peticije).
Selma Hećimović
Autor ove peticije

#82 podsjećanje

2015-10-18 19:30

Dragi potpisnici ove peticije, navršile su se dvije godine kako smo "zakotrljali" ovaj problem i napravili ovu peticiju. Nekoliko mjeseci nakon objavljivanja peticije na društvenim mrežama i u medijima, razgovora sa predstavnicima vlasti u Zenici, saznali smo da naš problem mogu riješiti samo federalne vlasti. Prethodna federalna Vlada bila je pri kraju mandata, pa su nam mnogi ljudi savjetovali da sačekamo formiranje nove Vlade. Kao što znate, još uvijek nije završeno formiranje (u oktobru 2014. bili su izbori, Vlada je formirana 01.04.2015 i nakon mjesec dana se raspala) federalne Vlade. Mnogobrojni, važniji problemi u Federaciji BiH zbog toga čekaju, pa tako čeka i ovaj naš problem. Želim da vam kažem da ni trenutka nisam zaboravila ni na naš problem, kao ni na peticiju. Kad dočekamo Vladu, problem ćemo ponovo "zakotrljati". Zahvaljujem se svima i sve vas pozdravljam. :)    

ljuta zvijer

#83

2015-10-19 09:02

Želim da ukažem na mnogobrojne greške prilikom upisa na lična dokumenta.Ljuta sam jer mi se dešava več drugi put da su mi upisali MZ umjesto Grada ili Opštine u kojoj sam rođena Usput da ne govorim o slovima koja svojevoljno pišu zbog čega morate mjenjat mnoge dokumente.Draga gospodo da li je to nepismenost íli namjerno kako bi se zaradilo na papirologiji ne znam Reći ću jedno ako su nepismeńi u ovom vijeku ja stvarno nemam rijeći....Ono što je najvažnije da građani ne mogu ostvariti svoja ősnovna ljůdska prava ....Žalosno je da mnogi ljudi koji nemaju nikakve prihode i trebaju ispaštat zbog nečijeg nemara i da se vodi kao LICE-GRAĐANIN koji ne postoji.Mislim da je krajnje vrijeme da se ukaže na taj problem koji nas šeta od opštine sudstva i mupa.