Zahtjev za tacan upis mjesta rodenja Zenicana rodjenih 1958-1964.

Selma Hećimović
Autor ove peticije

#26 Re:

2013-11-28 08:18

#25: -

Poštovana,

mi, osim peticije, pokušavamo ovu temu "progurati" i na dnevni red jedne od slijedećih sjednica Općinskog vijeća Zenica. Također ćemo ovu temu malo "zaljuljati" i na web portalima i medijima. Trenutno nam je cilj da peticiju potpiše što veći broj ljudi, jer je svaki potpis argument za ovaj cilj. Kada se nešto konkretno desi u vezi sa ovom inicijativom, svakako ćemo o tome obavijestiti potpisnike peticije.  Lijep pozdrav :)


Gost

#27

2013-11-28 08:22

Neka se istraje u ovoj akciji i neka se nesto konkretno preduzme...

Gost

#28

2013-11-28 09:31

Sta reci,licno sam isao kod sefice pravnih poslova koja sjedi u staroj opstini,ne sjecam se imena,koja je nasztavila sa nelogicnim obrazlozenjima,van svake pameti,i konstatovao u kojoj apstraktnoj drzavi i gradu zivimo i koji ljudi rade na vaznim funkcijama.Takodje u MUP u su bili jako arogantni kada sam govorio da je to netacno i nelogicno.U principu da je to greska nas koji smo rodjeni u Zenici tj u crkvicama.Zbogom pameti,dobrodosli u Zenicu
Selma Hećimović
Autor ove peticije

#29

2013-11-28 09:42

Poštovani potpisnici peticije,
ljubazno vas molim da se uzdržite od bilo kakvih nedostojnih komentara, jer ću svaki takav komentar obrisati, kao što sam uradila sa dva komentara kojima ovdje nije bilo mjesto. Ova peticija je pošten pokušaj grupe građana da se izbore za istinu i legalizuju svoj identitet. Svaki potpis, kao i komentar u kojem nema uvredljivih izjava, je dobrodošao. Hvala svima koji su potisali ili će potpisati ovu građansku inicijativu. Pozdrav za sve, Selma Hećimović

Gost

#30 Re: Re:

2013-11-28 09:53

#26: Selma Hećimović - Re:

Hvala, Selma, na brzom odgovoru. Sada je na nama da sharujemo ovaj link na sto vise strana i nadam se  da ce se potpisati i oni zenicani koji nisu rodjeni u ovom periodu.

hipo

#31 Re:

2013-11-28 09:59

#20: -

interesantno

Selma Hećimović
Autor ove peticije

#32 Re: Re: Re:

2013-11-28 10:08

#30: - Re: Re:

Hvala svima koji podržavaju ovu akciju :)

 


Gost

#33

2013-11-28 10:13

treba nas biti sto vise

Gost

#34

2013-11-28 10:40

ovo treba hitno ispraviti. moj brat ima probleme zbog toga. toponim je crkvice a ne crkvica. pluralia tantum. ja sam rođen u starom porodilištu i sretan sam zbog toga. nije dobro da ljudi pate zbog činovničke nepismenosti i arogancije stalnog radnog mjesta
1962

#35

2013-11-28 10:43

Imao sam problem sa identifikacijom u vezi mjesta rodjenja, famozno "CRKVICA". Dosta prolivene zuci, ovog ljeta, u ubjedjivanju nadleznih da sam rodjen u bolnici u Crkvicama - ZENICA, nikakvoj crkvici. Nista nisu pomogla moja nastojanja, kao "pa ljudi naselje crkvica ne postoji",..., izdat mi je novi (orginalni) rodni list sa "crkvicom" kao mjestom rodjenja a u predhodnom je pisalo, po meni ispravno Crkvice-Zenica. Kako zivim u inostranstvu, sada( od prije mjesec dana) u sva moja dokumenta je upisano:" mjesto rodjenja - Crkvica", a posto podrzavam ovu peticiju i nadam se u pozitivan ishod iste, imat cu ponovne troskove i nerviranja, nazalost, dok ispravim ovu nebulozu u svim dokumentima koje sam nedavno mjenjao. :(


Gost

#36

2013-11-28 12:00

Podržavam ovu peticiju,bilo je krajnje vrijeme.

Gost

#37 Re: Re:

2013-11-28 15:05

#24: Selma Hećimović - Re:  

 Prema Zakonu o nazivima naseljenih mjesta i o izmjenama u nazivima naseljenih mjesta, predivđen je prvo naziv Crkvica, da bi se zatim izmjenilo na Crkvice, pa da bi se taj naziv naseljenog mjesta nakon određenog perioda potpuno ukinuo.

Kojih godina koji naziv je bio važeći ne znam tačno.

 


Gost

#38 Re: Re:

2013-11-28 16:24

#24: Selma Hećimović - Re:

rođena sam u Zenici 1962,odrasla na Jaliji u sivoj milicionerskoj zgradi,u produžetku uglovnice....,tridesetak godina živim u Tuzli i upravo sam danas dobila Izvod iz MKD ,ispravljen,jer je u ranijem pisalo mjesto rođenja samo Zenica pa mi je iz tog razloga odbijeno izdavanje pasoša i lične karte.Tri mjeseca se već "ganjam "zbog mjesta rođenja Crkvica i protiv toga sam da se sada nešto mijenja kad nije do sada i ne želim ponovo ispravljati sve dokumente.Meni nije potrebno da piše samo Zenica da bih bila zeničanka

 

pozz rodnom gradu i raji


Gost

#39

2013-11-28 16:52

ja sam već imala problem vadeći novu licnu kartu.Morala sam dodatno vaditi rodni list i drzavljanstvo nije slagalo Crkvice i Crkviva i to je dodatnih 8 km za lićnu kartu .da nije žalosno bilo bi smiješno . Veliku podrška za ovu peticiju.
Selma Hećimović
Autor ove peticije

#40 Re: Re: Re:

2013-11-28 16:58

#38: - Re: Re:

Poštovana, ova peticija nije obavezna i svakako ovaj zahtjev ne može zadovoljiti želje svih. Ako cilj ove peticije ne odgovara Vašim ličnim ciljevima, Vi je svakako nemojte potpisati. Lijep pozdrav i sve najbolje! :)

 


Gost

#41

2013-11-28 17:14

ovo je kao sto kazete da ne bi bilo nekada nekog nesporazuma ako nekad budem nesto trebao a to mi je se vec jednom desilo 1998 g. kad sam vadio rodni list , i ispalo je kao da nisam r0djen u ZENICI u bolnici Crkvice a do te 1995 g sam zivio . sve je poslije sredzeno al sa dosta izgubljeni zivaca i svadje po salterima.

Gost

#42

2013-11-28 17:17

Cudo da se neko osmjelio da o ovome progovori!

Gost

#43

2013-11-28 17:52

...svi zenicani su rodjeni u Crkvicama...ali nije svima mjesto rodjenja Crkvice Zenica...ali odskoro...vise nije ni tako...sad smo rodjeni u CRKVICA...od Zenice ni traga...ako nam se ne moze upisati kao mjesto rodjenja Zenica...onda makar,neka nam vrate staro mjesto rodjenja...gdje Zenica ipak postoji...jer u originalnom rodnom listu tako pise...nadam se iskreno da ce od svega toga nesto biti...jer,umorila sam se od dokumenata,a vjerujem i svi drugi...pozdrav svima...

Gost

#44

2013-11-28 18:25

Naravno da treba potpisati peticiju,jer ovaj neispravan podatak mjesta rođenja stvara kimplikacije prilikom obnavljanja dokumenata i svih ostalih pravnih stvari.Uz to imate i dodatne troškove za vađenje državljanstva i izvoda iz matične knjige rođenih,jer bez njih ne možete obnoviti nikakav dokument.Naravno njihove greške plaćaju građani.

Gost

#45

2013-11-28 18:30

Sve je to zapetljala ona država tj.matičar Milan Đelmić, a da li će otpetljati ova čisto sumnjam.

Gost

#46

2013-11-28 19:28

Moje mišljenje da je u to vrijeme bio nekakav matičar koji nije imao pojma šta da upiše opa.pa crkvica pa se sada mi nalazimo u frkama, a ionako nam je sve naopako pa tako ni krivi ni dužni ispaštamo.Najbolje je da mi kolektivno odemo pred zgradu MUPa i tražimo svoja prava .Pozdrav za Zeničku raju.

Gost

#47

2013-11-28 22:05

Uvijek sam se pitala koja nam je budala crkvice u rodni list smjestila,drago mi je da se napokon nesto pokrenulo da se to ispravi.Hvala,hvala,hvala

Gost

#48

2013-11-29 04:23

Rodjena sam 1961g. u Zenici i nikada mi nije bilo jasno zasto mi je uvijek u dokumentima pisalo Crkvice, kao mjesto rodjenja.Trenutno zivim u Sydney-u i to sada za mene neigra veliku ulogu ali potpisujem peticiju zbog onih ljudi koji zive u Zenici a imaju problema zbog toga,pozdrav od zenicanke
ze64

#49

2013-11-29 08:00

Poslije 49. godina saznam da nisam zeničanin,tužno i smiješno u isto vrijeme.
Pozdrav!
gost

#50

2013-11-29 14:40

da, ja sam rođena zeničanka. bivša bolnica u parku ,zatim muzička škola a sada što je vjerujte mi da neznam.nije važno ,samo znam da sam tu rođena.