Peticija za donošenje nove regulative o porodiljskim naknadama


Gost

/ #75

2016-03-07 18:59

Iako peticija u nazivu ima rijec "nediskriminacija" sama peticija diskriminise zaposlene majke. Imam dvoje djece, zeljela bih petoro, ali nemam mogucnosti. Nemam jer moram po godinu dana biti sa jednom platom manje, moram godinu dana moliti drustvo da me pomaze i potpomaze iako godinama placam poreze iz kojih ce se na kraju isplacivati jednake naknade. Nemam mogucnosti jer dijete nakon godinu dana moram ostavljati tetama i gledati kako place za mnom. I sada cete me diskriminirati i reci : pa ostani kod kuce i cuvaj djecu. ALI ja ne zelim biti teret drustvu, zelim doprinositi istom, obezbijediti sebi i djeci lijep zivot bez da molim za pomoc. Iz tog razloga bih potpisala peticiju kada bi peticija trazila recimo prosjecnu platu godinu dana nezaposlenim zenama porodiljama i kompenzaciju cijele plate zaposlenim zenama. Zasto ? Zato jer smo zasluzile! Ne poslodavac, nego drzava da kompenzira.

Postujem zene koje ostaju kuci sa svojom djecom, zaista postujem, ali te zene ne postuju mene koja placam porez.