Peticija za donošenje nove regulative o porodiljskim naknadama


Gost

#51

2016-02-04 19:38

Kao porodilja iz HNK (Jablanice), a koja sam još uvjek u radnom odnosu kod privatnog subjekta nemam nikakvih prava na plaću za vrijeme porodiljskog odsustva ni u kom procentu.


Gost

#52

2016-02-08 21:05

Zato sto mi je prepun kufer nejednakosti i diskriminacija svake vrste. Zato sto svako dhete koje se rodi ima iste potrebe, pa ko onda ima pravo da im to uskracuje kao da ce im vlast davati svoje pare a ne pare nas svih gradjana ove zemlje.
Nickname

#53

2016-02-09 07:17

Ne zelim potpisati samo iz razloga sto osoba/ tzv.psiholog ( bez dana iskustva) Belma Soljanin pokusava sebe da "progura" kroz ovu jako dobru i vaznu pricu. Pokusava u fb grupi Klub trudnica i mama iz Sarajeva da nametne sebe pa tek onda ostalo. Nmg da shvatim osobu koja zeli preko jedne fb grupe da gradi karijeru, i da nametne misljenje kako je grupa neophodna clanicama, a ne njoj. Da ne pricam kakve teme podrzava i objavljuje, svadja sa svekrvom i sl. gluposti. Ona je majka i sada je doktor i savjetnik za svaku bolest, sumnju kod svakog ostalog djeteta, jako je neodgovorno s njene strane dijeliti kojekakve savjerte koji veze s mozgom nemaju, prije svega nije dooooktor, nutricionista i sl.strucnjaci. Samo zato sto je zavrsila psihologiju nije psiholog, treba dosta iskustva da bi postala ono sto zamislja da jeste. 


Gost

#54

2016-02-09 08:40

tako itreba
Žene Ženama
Autor ove peticije

#55 Re:

2016-02-09 08:59

#53: Nickname -  

 Postovani/a

Vase misljenje o jednoj osobi ne bi trebalo da Vas potakne da stvari ne gledate malo sire. Ovo zaista nije pitanje samo te jedne osobe, ili nas koje smo pokrenule kampanju- ovo je pitanje svih majki,(pa tako i onih buducih), svih građana i građanki. Da li hocete ili necete podrzati kampanju je naravno Vase pravo.

U svakom slucaju drago nam je da ste barem informisani o nasoj kamanji.

 

Lijep pozdrav

Udruženje Žene Ženama

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2016-02-09 12:52



Gost

#57

2016-02-09 23:25

Zato sto zelim da sci budemo ravnopravni u ovoj drzavi!!!

Gost

#58

2016-02-10 14:26

jer me se tiče

Gost

#59

2016-02-11 00:04

Zbog toga što postajemo zemlja staraca, i zbog nejednakosti generalno naknada (socijalnih primanja, dječijeg doplatka, naknade za porodiljsko i slično) u zavisnosti u kojem kantonu ste prijavljeni.

Gost

#60

2016-02-15 15:02

To se odavno trebalo uraditi.. Ali nikad nije kasno!!!

Gost

#61

2016-02-16 14:14

Za ravnopravan tretman porodilja u FBiH.

Gost

#62

2016-02-18 17:21

Zbog poštivanja ljudskih prava, ne samo majki, već sviju nas! Ne poštivanje prava majki, znači ne poštivanje vlastitog digniteta, jer svi smo majčinska djeca i svi smo po rodjemku jednaki. Tako bi trebalo biti, ali, nažalost, u ovoj kriminalnoj zemlji nismo, jer kriminalci u vlasti prisvajaju sve, pa i novac naše djece. Bez stida uzimaju za besmislene nadoknade, a 'nema para' za porodilje (osim ako nisu u srodstvu sa nekim od kriminalaca u politici). Neka borba za prava majki bude prva pobjeda za bolje sutra!

Gost

#63

2016-02-20 13:27

Zato sto porodilje u Bih imaju jako mala prava sto bi trebalo promjeniti,jer djeca su buducnost ove zemlje

Gost

#64

2016-02-22 23:28

Zasto,za to sto ne zelim nikakvu razliku izmedju mene i bilo koje zene u nasoj zemlji jer svi mi radjamo Bosance i Hercegovce,a ne samo djecu kantona ovoga ili onog!!!

Gost

#65

2016-02-23 06:19

Ja sam majka dvoje djece jedno ima 6godina,drugo bebica od 5 mjeseci. Ni sa jednim nikakvu pomoć ili naknadu nisam dobijala kao porodilja ,nadam se zbog drugih trudnica i budućih majki da ćemo uspjeti donijeti promjene na bolje.

Gost

#66

2016-03-06 18:56

Peticiju sam potpisala da bi svim porodiljama u BiH, zaposlene ili nezaposlene, bilo bolje i finansijski lakse, jer svako dijete zasluzuje najbolje a kad su mali puno im toga treba!

Gost

#67

2016-03-06 19:44

Žene majke našeg društva su najpotcjenjenija grupacija našeg građanstva jer se nažalost ne prepoznaje prevažna uloga žena majki koje dobose na svijet i primarno vaspitavaju naša nova pokoljenja. Zato nam treba nova poboljšana regulativa o porodiljskim naknadama koja će obezbjediti širabi veća prava našim ženama majkama i samim tim novim pokoljenjima.

Anonymous

#68

2016-03-06 19:46

Zar je uopšte potrebno komentirati jednu ovakvu peticiju!? Nadam se da će peticija polučiti pozitivnim ishodom.

Gost

#69

2016-03-06 19:48

U svakom slucaju podrzavam donosenje nove regulative o porodiljskim naknadama jer je postojeca katastrofalna. Mozda je potrebno napraviti neku razliku izmedju zaposlenih i nezaposlenih porodilja...ali bar unutar tih grupa ih treba izjednaciti. Treba naci nacin da se poslodavci prisile da isplacuju naknadu plate porodiljama, jer ovo sto se sada radi je, nista drugo do kaznjavanje zaposlenih porodilja, oduzimajuci im platu. Predlazem da se sprovede anketa ko od poslodavaca placa, ko ne placa naknadu; vjerujem da bi tu bilo monogo iznenadjenja...cak i u javnom sektoru!


Gost

#70

2016-03-06 20:51

Zato sto sve zene imaju ista prava

Gost

#71

2016-03-06 21:19

Jednaka prava za sve porodilje u BiH


Gost

#72

2016-03-06 21:45

Svaka porodilja ima pravo na naknadu i to joj niko nemoze oduzeti!!!

Gost

#73

2016-03-07 00:32

Svako djete treba da ima isto pravo!!

Gost

#74

2016-03-07 10:09

Kako da se poveca natalitet u nasoj drzavi kada nemamo nikakve finansijske pomoci niti kakvog poticaja da nam bude vjetar u leđa za buducnost?!Svaka majka prvo razmislja hoce li njeno dijete imati sta jesti kada ga donese na ovaj svijet!Nazalost,previse je gladne djece u BiH!

Gost

#75

2016-03-07 18:59

Iako peticija u nazivu ima rijec "nediskriminacija" sama peticija diskriminise zaposlene majke. Imam dvoje djece, zeljela bih petoro, ali nemam mogucnosti. Nemam jer moram po godinu dana biti sa jednom platom manje, moram godinu dana moliti drustvo da me pomaze i potpomaze iako godinama placam poreze iz kojih ce se na kraju isplacivati jednake naknade. Nemam mogucnosti jer dijete nakon godinu dana moram ostavljati tetama i gledati kako place za mnom. I sada cete me diskriminirati i reci : pa ostani kod kuce i cuvaj djecu. ALI ja ne zelim biti teret drustvu, zelim doprinositi istom, obezbijediti sebi i djeci lijep zivot bez da molim za pomoc. Iz tog razloga bih potpisala peticiju kada bi peticija trazila recimo prosjecnu platu godinu dana nezaposlenim zenama porodiljama i kompenzaciju cijele plate zaposlenim zenama. Zasto ? Zato jer smo zasluzile! Ne poslodavac, nego drzava da kompenzira.

Postujem zene koje ostaju kuci sa svojom djecom, zaista postujem, ali te zene ne postuju mene koja placam porez.