STOP nasilju i zlostavljanju djece! Jer nas se tiče!

Quoted post

Eki

#1283 Re:

2016-01-13 07:28

#1280: -  

 Mene je pocela fascinirati kontradiktornost Mahirove majke. Vjerujem da je velika bol izgubiti dijete, ali kako to da je odjednom sada pocela priznavati da joj je nastavnik geografije rekao da mahira treba zastititi, a ranije tvrdila da nista nisu znali. da ta skola nevalja, ovo ono.., Znaci Mahirov nastavnik geografije je rekao da malog zovu vlah (vjerovatno zbog bioloskog oca srbina koji se ni dan danas nije izjasnio niti ga je ko pitao za zdravlje). Da li biste vi ostavili svoje dijete u skoli kada bi culi da vam dijete zovu "balija"? Trece sto mi je jako cudno, ali imam utisak da je to Mahirova majka prkosila bioloskom ocu. Sta ce jedno dijete koje ne klanja u skol koja ima dzamiju i gdje se klanja, ne klanja Mahirova majka. Niko nije vjerski nastrojen. i da ga posalje u skolu da ne kazem gdje je vladavina dzemmata nur. Da li je mahirova majka prkosila bioloskom ocu? Cetvrto, da li je istina da je Mahirov bioloski otac podigao tuzbu protiv Mahirove majke? Pisala sam ranije da podrzavam peticiju, jer su i mene izazivali, ali moja majka je sve primijetila na meni. Sesto, zamislite da vam neko marise dijete svaki dan, a da rodjena majka ne primijeti modrice. Kakva je to majka? Pa ima ih primijete lose raspolozenje kamoli nesta drugo, ogrebotinu! Sedmo, zasto odjednom sada spominje jednog Mahirovog prijatelja, zar nije rekla da on u toj skoli nije imao prijatelje? Osmo, kako je mogla saznati da se tudje dijete pokusalo ubiti, a svoje nije? Deveto, kako je odjednom sada priznala da su primijetili da mahir trosi vise toletnog papira nego inace? Pa zamislite da vama neko gura oklagiju, da li bi "normalno" hodali? Da li bi imali krv na gacicama? Deseto, sto mi je vrhunac, nisu pitali bioloskog oca za zdravlje, a pitaju tamo nekog ocuha da drzi eseje na Tv-u. Koj e ocuh? NIKO. Jedanaesto, zaista nema opravdanje sta su radili malom, to je horor, prvo kada skontas da su to uradili djeca, drugo da su to uradila djeca koja su bila vjerski nastrojena. Iako to ne opravdava da ta majka pljuje po islamu. Islam nema veze sa tim. Kaze da je muslimanka, a dva puta se udavala za nemuslimana. Glavno pitanje je sta je dijete koje nije vjerski nastrojeno radilo u toj skoli.  Ne mozes ti kao majka kriviti druge, a ne kriviti sebe jer si prkosila bioloskom ocu. Opet kazem, nema opravdanja sta se desilo malom, ali nije samo skola kriva. Ipak i u skoli je bilo normalnih koji su skrenuli paznju da malog zovu vlah. Ja shvatam da je majka mozda i izgubljena, izvan sebe, ali toliku kontradiktornost u zivotu nisam cula.  I zaista ono sta mene fascinira da ona kao majka nije nista primijetila, da joj je kao majci bilo svejedno sto joj dijete zovu vlahom.

Replies


Gost

#1284 Re: Re:

2016-01-13 08:22:24

#1283: Eki - Re:  

  Vi imate strašan haos u glavi! Molim Vas da potražite stručnu pomoć prije nego što objavite ovakav tekst!

Fejzić Suvada

#1303 Re: Re:

2016-01-16 15:27:06

#1283: Eki - Re:  

 Moje dijete je pohađalo tu školu. u toj školi se ne nose tene, nego uglancane cipele, a djevojčice lakirane cipelice sa blagom peticom. Bilo ko, ko je išao u tu školu zna da tamo ima i Srba i Hrvata. Dakle, razlog netrepeljivosti prema Mahiru nije u izmišljenim tenama, niti što mu je otac Srbin (inaće ostala srpska djeca tu nebi mogla opstati).  Možda se ubio zbog zlostavljanja očuha? Zar nisu malo čudne optužbe očuha prema svakome? K'o što reće Adnan, čovjeku mrtvo dijete, mrtav mu jedinac, a očuh dolazi sa pričom da nije plaćao alimentaciju ( toj priči sada nije ni vrijeme ni mjesto).