POZIV NA ZAJEDNICKU AKCIJU NVO I FACEBOOK GRUPA PO PITANJU SUTORINE

BOSNA - Lokal

#1

2015-02-13 17:10

BOSNA-LOKAL

(257 likes)


BOSNA- lokal u potpunosti, sa 257 likova podrzava "AKADEMSKU I GRADJANSKU INICIJATIVU ZA POVRAT SUTORINE " i slazemo se sa zahtjevom da se ( ukoliko Crna Gora ne zeli da izvrsi povrat uzurpirane teritorije ) predmet preda Medjunarodnom sudu u Hagu kao jedinom kompetentnom u tumacenju zakljucaka Bedinterove komisije.

https://www.facebook.com/Bosnalokal

OPTUZUJEM - I ACCUSE DOCUMENT

#2

2015-02-13 17:25

FACEBOOK GRUPA "OPTUZUJEM"
"I ACCUSE DOCUMENTS"

(223 clana)

Mi clanovi Facebook grupe: OPTUZUJEM, u potpunosti podrzavamo "AKADEMSKU I GRADJANSKU INICIJATIVU ZA POVRAT SUTORINE " i slazemo se sa zahtjevom da se ( ukoliko Crna Gora ne zeli da izvrsi povrat uzurpirane teritorije ) predmet preda Medjunarodnom sudu u Hagu kao jedinom kompetentnom u tumacenju zakljucaka Bedinterove komisije.

https://www.facebook.com/groups/435448896483866/

Face grupa "ZAJEDNO"

#3

2015-02-13 18:08

FACEBOOK GRUPA "ZAJEDNO"

(5016 clanova)

Mi clanovi Facebook grupe "ZAJEDNO"  u potpunosti podrzavamo "AKADEMSKU I GRADJANSKU INICIJATIVU ZA POVRAT SUTORINE " i slazemo se sa zahtjevom da se ( ukoliko Crna Gora ne zeli da izvrsi povrat uzurpirane teritorije ) predmet preda Medjunarodnom sudu u Hagu kao jedinom kompetentnom u tumacenju zakljucaka Bedinterove komisije.

https://www.facebook.com/groups/ZAJEDNODOPOBJEDE/

NGO MATICA BOSANSKA - POKRET ZA (R) BiH

#4

2015-02-13 18:24

NVO MATICA BOSANSKA

POKRET ZA (R) BIH

( 215 likes )

 

NGO "MATICA BOSANSKA - POKRET ZA (R) BiH"  u potpunosti podrzavamo "AKADEMSKU I GRADJANSKU INICIJATIVU ZA POVRAT SUTORINE " i slazemo se sa zahtjevom da se ( ukoliko Crna Gora ne zeli da izvrsi povrat uzurpirane teritorije ) predmet preda Medjunarodnom sudu u Hagu kao jedinom kompetentnom Sudu za  tumacenje zakljucaka Bedinterove komisije.

https://www.facebook.com/www.djecasarajeva.ba

france50

#5

2015-02-15 14:23

FACEBOOK GRUPA ,, ZAHTJEV FRANCUSKOM PARLAMENTU ZA PRIZNAVANJE GENOCIDA U SREBRENICI "

(16 761 clanova) 

Mi clanovi Facebook grupe "ZAHTJEV FRANCUSKOM PARLAMENTU ZA PRIZNAVANJE GENOCIDA U SREBRENICI"  u potpunosti podrzavamo "AKADEMSKU I GRADJANSKU INICIJATIVU ZA POVRAT SUTORINE " i slazemo se sa zahtjevom da se ( ukoliko Crna Gora ne zeli da izvrsi povrat uzurpirane teritorije ) predmet preda Medjunarodnom sudu u Hagu kao jedinom kompetentnom u tumacenju zakljucaka Bedinterove komisije.

http://www.facebook.com/groups/nedzad50/


Gost

#6

2015-02-15 15:33

Za našu Sutorinu,da se vrati svojoj majci BiH!
BOSNA - lokal

#7 PODRSKA INICIJATIVI ZA POVRAT SUTORINE

2015-02-15 22:00

TAKO SE TO RADI BEZ POLITICKIH KALKULACIJA, I TAKO SE VOLI RODJENA GRUDA.  ZA SAMO PAR SATI EVO OKUPILO SE OVDJE PREKO 20.000 BOSANACA I HERCEGOVACA.  POZIVAMO I DRUGE ADMINE FACEBOOK GRUPA I KOORDINATORE NVO DA PODRZE I U IME SVIH CLANOVA GRUPA KOLEKTIVNO POTPISU "AKADEMSKU I GRADJANSKU INICIJATIVU ZA POVRAT SUTORINE. 


Gost

#8

2015-02-15 22:58

- Vraćamo, zarobljenu Sutorinu,od agresora,Crne Gore,u granice RBH !

Gost

#9

2015-02-16 03:23

Vratite nase

Gost

#10

2015-02-16 08:09

Sutorina je BiH
Sutorina je BiH

#11 Fb Grupa Patriote RBiH

2015-02-16 11:47

FACEBOOK GRUPA "PATRIOTE RBIH"

(3757 clanova) 

Mi clanovi Facebook grupe "PATRIOTE RBIH"  u potpunosti podrzavamo "AKADEMSKU I GRADJANSKU INICIJATIVU ZA POVRAT SUTORINE " i slazemo se sa zahtjevom da se ( ukoliko Crna Gora ne zeli da izvrsi povrat uzurpirane teritorije ) predmet preda Medjunarodnom sudu u Hagu kao jedinom kompetentnom u tumacenju zakljucaka Bedinterove komisije.

Administracija grupe

https://www.facebook.com/groups/bosanski.patrioti/



Gost

#12

2015-02-16 12:52

U ime svih boraca u proteklim ratovima koji su svoje živote i dijelove tijela dali za Bosnu i Hercegovinu,nesmijemo odstupati!

vilmir tucic

Gost

#13

2015-02-16 13:04

Zašto dati nesto sto je tvoje, nismo mi dobrotvorno društvo, hoćee da nam uzmu i ono malo izlaza na more


Gost

#14

2015-02-16 13:07

Moramo biti jedinstveni, istrajni i mudri....tako jedino možemo pošteno vratiti ono što je oteto od naše Bosne i Hercegovine.Nažalost pojedinci koji rade kao špijuni stranih obavještajnih službi kao što je npr.Zlatko Lagumdžija neće doprinijeti dobru ovoih naroda,
U IME INICIJATIVE ZA POVRAT SUTORINE

#15 Re: PRIDRUZITE SE KOLEKTIVNO OVOM JEDINSTVENOM ZAHTJEVU

2015-02-16 15:17

#12: -  Vilmire, ukoliko kao organizacija ratnih veterana i invalida agresije na BiH imate svoj profil na facebooku, ili ste organizovani u NVO, neka admim u ime grupe ili koordinator NVO  u vidu komentara ( a po uzoru  FB grupa  i NVO koje su to vec uradile ) potpise ovaj jedinstveni zahtjev parlamentu BiH. Ovo je nasa jedinstvena sansa da svi zajednu i udruzeno uradimo nesto za BiH. Evo, ovdje, za samo dva dana kako je link objavljen na FB imamo 25.000 glasova. Do 24. februara za kada je zakazana rasprava po ovom pitanju mozemo skupiti makar jos toliko, a to je 50.000 gradjana cije misljenje i stavove niko ozbiljan u Parlamentu nesmije zanemariti. Dakle, pojedinacni liks su dobri, ali kolektivni potpisi su mnogo bolji i efikasniji. Zato, pokrenite raspravu na facebook grupi i dajte podrsku vasim adminima da u ime  grupe izkaze podrsku AKADEMSKOJ I GRADJANSKOJ INICIJATIVI ZA POVRAT SUTORINE. Pozivamo i druge admine facebook grupa i koordinatore da to po uzoru na prethodne takodje urade. Ako bi ovo uistinu svi admini postojecih grupa ozbiljno shvatili, mogli bi mi u narednih par dana prikupiti i 400.000 potpisa podrske inicijativi za povrat Sutorine.

 


Gost

#16

2015-02-16 23:02

Dužnost je i obaveza braniti ono što je naše..Bosansko i Hercegovačko. U slučaja da se ne postigne nikakav dogovor oko povratka Sutorine i Kruševica Bosanskih teritorija i vlasništva iste, idemo na sud...druge nama nema!

Gost

#18

2015-02-17 00:08

Dajem punu podrsku ovoj akciji. Nije pravedno da dva politicara dogovaraju prekrajanje granica telofonom, kao sto je bio slucaj sa Sutorinom. Samo mali savjet. Svjetski Sud moze uzeti u razmatranje ovaj slucaj samo u slucaju da I BH I CG pristanu na arbitrazu Suda. Posto CG nece pristati mi ne smijamo ratifikovati granice dok se to ne desi. Hrvatska je primljena u EU I bez da je ratifikovala granice sa CG, Slovenijom I BH. Tako mozemo I mi. Cuvajte se trgovaca Bosnom I nasim sudbinama poput Lagumdzije, Kulenovica I samozvanih egoista, koji ne vide dalje od nosa. Mi tudje necemo a nase ne damo-bez borbe, ma kako dugo ona trajala I ma koliko ta borba kostala.

Gost

#19

2015-02-17 02:51

tuga i sramota


Gost

#20

2015-02-17 05:40

Nema se sat reci,da se sutorina vrati kome i pripada,a to je RBIH....
livnjak

#21 sutorinu nazad,,

2015-02-17 05:41

U ime boraca i invalida,koji sam i sam ostao bez obje noge,da se vrati RBIH sto je njeno,ne samo sutorina,i njena nezavisnost,i njena zastava i njena himna..


Gost

#22

2015-02-17 06:11

Peticija ke ok neka medjunarodna pravda odluci

Gost

#23

2015-02-17 11:36

Nedajmo ni pedlja Bosanskog prostora, jer to je nash ekskluzivni teritorij za generacije Bosanaca shto dolaze.

U IME INICIJATIVE ZA POVRAT SUTORINE

#24 U CEMU JE SUSTINA PROBLEMA I STA JE RJESENJE!?

2015-02-17 16:48

Po pitanju granica izmedju drzava koje su nastale raspadom Jugoslavije pa i onih izmedju Crne Gore i BiH Badinterova medjunarodna komisija ( koja je nadlezna za to pitanje ) ima tri znacajna stava

( napominjem, stavovi komisije imaju snagu medjunarodnog prava i njihovo postivanje i primjena je obavezna za sve ):

1/ da se drzave u sporu ( u ovom slucaju Crna Gora i BiH ) imaju pravo medjusobno dogovoriti i na miran nacin pronaci rjesenja na obostrano zadovoljstvo.

2/ formalno - pravnim granicama izmedju dvije drzave smatraju se administrativne granice bivsih republika u vrijeme ostvarivanja njihove nezavisnosti i

3/ ukoliko drzave u sporu nisu u stanju da na miran i dogovoran nacin pronadju zadovoljavajuce rjesenje onda je po ovom pitanju nadlezan Medjunarodni Sud u Hagu koji bi na osnovu raspolozivih historijskih i pravnih fakata donijeo konacnu presudu.

Dakle, u ovom konkretnom slucaju najlogicnije je poci od davanja odgovora na pitanje broj 2 - KOJE SE TO GRANICE IZMEDJU BH I CRNE GORE MOGU SMATRATI KAO ADMINISTRATIVNIE U VRIJEME STICANJA DRZAVNE SAMOSTALNOSTI I NA KOJOJ STRANI GRANICE JE U TO VRIJEME BILA SUTORINA !?

Za razliku od Crne Gore, BH ima historijske i legalno-pravne dokaze ( u ZAKLJUCCIMA BERLINSKOG KONDRESA 1878, AVNOJA 1943, i ZAVNOBIHA 1943 ) DA SUTORINA PRIPADA BiH. Za razliku od Bosne i Hercegovine Crna Gora nema ni jedan dokaz da Sutorina pripada njoj, ali ju je zahvaljujuci nekim politickim mahinacijama bivsih jugoslovenskih mocnika Crna Gora prisvojila i danas jos uvijek smatra da pripada njoj.

Bijesna, u nedostatku bilo kakvih dokaza da Sutorina zaista pripada njoj, Crna Gora je zaprijetila BH povlacenjem svog ambasadora, uskracivanjem davanja podrske Bosni i Hercegovini prilikom njenog ukljucivanja u Evropsku zajednicu, pa cak i ( kojeg li paradoksa ) "prekidom tradicionalno dobrih medjususjedskih odnosa" ( kao da smo mi zaboravili da je Crna Gora 1992/95. godine bila jedan od agresora na BiH. U tome joj pomazu i pojedini BH lideri, kao sto je sef BH diplomatije Zlatko Lagumdzija koji sve one koji ne djele njegovo misljenje naziva drzavnim neprijateljima" i " "laznim patriotama koji na ovaj nacin kupuju jeftino politicke poene" !?

Ja bih postvio samo jedno pitanje rukovodstvu Crne Gore i sefu BH nediplomatije: a zasto toliki bijes i opiranje da o ovom slucaju izrekne i konacnu presudu donese Medjunarodni sud u Hagu ( ako su vec toliko ubjedjeni u sopstvene argumente i adute koje navodno imaju u rukama !?

Zato "Akademska i gradjanska inicijativa za povrat Sutorine" insistira da o ovom pitanju svoj sud kaze medjunarodni sud a ne BH lideri kojima odavno ne moze vjerovati, a mnoge cinjenice ukazuju da se radi o novim izdajama i politickim podvalama prije svega od strane BiH rukovodstva kome se pridruzio i Predsjednik Kluba 99.

Eto zato treba podrzati ovaj zahtjev AKADEMSKE I GRADJANSKE INICIJATIVE DA SE PREDMET PREDA MEDJUNARODNOM SUDU U HAGU, JER KASNO CE BITI NAKON GUBITKA OPTUZIVATI RAHMETLI ALIJU ILI KOMSIJU STO MU NIJE CRKLA KRAVA !?


Gost

#25 Re:

2015-02-17 17:29