PETICIJA ZA PODRŠKU OSOBAMA S INVALIDITETOM


Gost

#51

2015-04-02 19:27

Dozvolite ljudima da imaju dostojanstven zivot.Definitivno zasluzuju i imaju pravo na to.

Gost

#52

2015-04-06 21:47

Napredujemo!!!

Gost

#53

2015-04-07 07:20

Zato sto sam trajno gluv, od rodjenja 100% gluvoce, imam resenju osobe s invaliditetom. Godinama nisu me koristili moje bivse firme Republicki Hidrometeoroloski Zavod (RHMZ), diplomirani meteorolog (zavrsio sam prirodno-matematicki u sastavu fizicki fakultet, smer meteorologije, 1991 godina). Do sada imam samo manje od 4 godine radnih iskustve u RHMZ-u a dugo sam cekao taj posao vise od 20 godine i ponovo sam bez posle zbog dikriminacije. Imam 55 godine, svega imam samo 12 i po godine radno staze i 2 god. penzijiskih staza. Bespomocen sam zbog mog gluvoce zbog sto sam napisao u visem (10 puta) u molbu, biografiju i cak konkrus (3 puta, treci put poslednji je bila 2011 god. i to nisam pisao o tome za sada najnoviji nego pre vise od 20 godine), a pisao sam sto nije trebalo : ''NAPOMINJEM SAM GLUV OD RODJENJA, 100% GLUVOCE A SVAKOAKO MOGU DA KOMUNICIRAM SA LJUDIMA BEZ PROBLEMA'', to nisam trebao da napisem bezobzira mog gluvoce neko normalno kao ostali.. Zbog do danas bez posla jer imam resenju kao osobu s invaliditetom i to veoma tesko dobiti posao zbog tih diskriminacije, naravno drzavna firma, upravo tako je ucinjena nego privatna. Osecam se tako veoma povredjeno zbog moje godine, ozenjen sam, imam dva sina koju skoluju, mladji ide u os.skolu, a stariji studira i kao moje supruge takodje gluva i ima resenju i zaposlena u privatnoj firmi. Mi smo sam u sopstvenoj kuci nas cetvoro clanova u porodici i tako zivmo veoma tesko vec dugo zbog silnih nezposlenja.. Jesmo skoro obrazovana porodica a nista s rukom poslom nikako dobiti ove drzave..
Pa zato vas molimo svima na moj slican slucaj na vas tako se osecamo veoma tesko i zelim podelima teskocima porodicama ili nekim clanovima u porodici..
Pozdravljamo vas!!

Zoran Svircevic, dipl.meteorolog
Ruma, 07.04.2015.

Gost

#54

2015-04-07 13:18

Zasto sam potpisala ovu peticiju ? Zato jer je vise dosta diskriminacije nad osobama sa posebnim potrebama ili invalidnim osobama ili kako vec ko zeli ili govori. Krajnje je vrijeme reci STOP DOSTA JE VISE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#55

2015-04-08 12:19

Žalosno da ljudi koji od rođenja žive sa invaliditetom i nemaju nikakva prava i ostaju građani drugog reda.
xxxxxxxxxxxx

#56

2015-04-08 12:21

Žalosno je da osobe s invaliditetom nemaju ista prava ko i svi drugi.


Gost

#57

2015-04-08 17:48

zbog potrebe ostvarivanja prava OSI, njihovog školovanja i zapošljavanja te uključenosti u zajednicu.

Gost

#58

2015-04-08 20:14

Potpisala sam iz jednostavnog razloga: ostvarivanje temeljnih ljudskih prava
gost

#59

2015-04-09 08:36

Osobe sa invaliditetom su dio našeg društva. Stoga, potrebno je da im omogućimo sva prava da mogu ostvarivati svoje životne ciljeve i želje. Predstavnici vlasti na svim razinama trebaju omogućiti i podržati da osobe sa invaliditetom mogu biti ravnopravni drugima u svim razinama društva. Nadam se kad je riječ o osobama sa invaliditetom ne možemo biti niti slijepi niti gluhi jer oni žive sa nama i bezprigovorno ih moramo podržati u nihovim nastojanjima da se izbore za svoja elementarna prava.


Gost

#60

2015-04-14 14:21

Imam dijete s posebnim potrebama i znam ZASTO!!!....

Gost

#61

2015-04-14 15:47

potpisala sam peticiju iz razloga tog sto imam slijepo dijete i znam da neostvaruje prava sva koja treba i za bolju buducnos nase djece nadam se da cemo zajedno da uspijemo

Gost

#62

2015-04-14 15:50

potpisujem da konacno dobijemo svoja prava slijep sam prva kategorija a ima nas puno takvi

Gost

#63

2015-04-14 18:45

Samohrana sam majka djeteta sa posebnim potrebama i zelim da podrzim ovu peticiju zbog svih koji se nalaze u ovakvoj situaciji kao moje dijete...gdje treba da ima jednaka prava na zivot dostojan svakom djetetu/covjeku, skolovanje, terapije, rehabilitaciju itd.

Gost

#64

2015-04-14 18:55

Zato što imam dijete sa 100% invaliditetom i majku sa 90% invalidotetom i znam sa kakvim se poteškoćma susrećemo svakodnevno. Svakodnevno se borim za prava svog djeteta kojem je oduzeto od prava na lijekove te neophodne rehabilitacije, te adekvatnih ortopedskih pomagala.

Gost

#65

2015-04-14 19:49

Zato jer je vrijeme da se u našim državicama počmu poštivati ljudi sa invaliditetom.

Gost

#66

2015-04-14 21:35

potpisala zbog toga sto sam i sama invalid bez ikakvih privilegija

Gost

#67

2015-04-14 21:36

zbog ljudskih prava...svi i amo ista prava na zivot i ravnopravnost

Gost

#68

2015-04-14 21:51

Potpisala sam peticiju prvo znog toga sto imam muza i djecu sa invaliditetom A i zbog svih drugih jer znam dobro sa kakvim se problemom susrecem a niko za njih nema ni sluha ni razumjevanja.Imam djete os 11 god.u drugom kantonu gdje moram sve plstit od stana pa nadslje a niko nepita odakle sramota
Zijad Karahmetovic

#69 lijecenje osoba sa posebnim potrebama u opcoj anesteziji

2015-04-15 08:16

Upravo sam u akciji rjesavanja problema sa lijecenjem osoba sa posebnim potrebama kada je za ljekarsku ili stomatolosku intervenciju potrebna opca anestezija. U Kantonu Sarajevo od 2013. to niko ne radi. KCUS  to objasnjava zakonskim preprekama (???).

Institucija ombudsmana zaljudska prava BiH je ukljucena u rjesavanje slucaja i poduzela je prve portrebne aktivnosti.

 

Dobio sam podrsku premijera Dine Konakovica koji mi je u prvim satima svog mandata obecao svaku pomoc oko razrjesenja tog problema. Novinari novinske agencije Patria su se na svoj novinarski nacin ukljucili u tu akciju i u razgovoru sa ministricom zdravstva su potencirali problem i ministrica zdravstva u Kantonu Sarajevo dr. Emira Tanovic-Mikulec je obecala da ce u skoro vrijeme naci rjesenje (u vise navrata sam joj prezentitao situaciju) http://nap.ba/new/vijest.php?id=10344.

 

 

 


Gost

#70

2015-04-15 10:24

Svima mora biti omoguceno temeljno ljudsko pravo na zivot, zdravstvenu zastitu, obrazovanje. Osobe s invaliditetom su osobe koje imaju tjelesni nedostatak ili zdravstveni problem. To isvima ostalim ne treba biti nedostatak nego poticaj da im se omoguci njima prilagodljivo kvalitetno ono osnovno za zivot i rad. Svi mi mozemo zbog nekih okolnosti ili desavanja postati osoba s invaliditetom , niitko nije imun. Ucinimo im zivot ljepsim, kvalitetnijim, budimo za njih njihove, noge, ruke, oci, usi, budimo ljudi

Gost

#71

2015-04-15 16:22

Smatram da i osobe s invaliditetom trebaju imati jednaka prava, i jednako obrazovanje.

Gost

#72

2015-04-15 17:09

Zato sto podrzavam osobe sa invaliditetom U svakom slucaju. I znam da su diskriminirani od strane svih nivoa vlasti, da ih ne prohavataju ni u koim segmebtima drustva, a to nije postenofer i korektno. Ja odgajam osobu sa invaliditetom i znam kroz sta sve prolazim ja da bi mom djetetu sutra bilo lakse U zivotu je imvalidnim osobama prvo treba podrska pa onda pomoc Jer mislim da se mnoge osobe sa invaliditetom mogu ukljucitu u "normalan" zivot samo im treba podrska.

Gost

#73

2015-04-15 17:25

Zato sto hocu da dam svoju podršku osobama sa invaliditetom, da ostvare svoje pravo, zato sto je to ljudski i da im ovim skromnim glasom pomognem u ostvarivanju svojih osnovnih prava . Zajedno smo jaci !

Gost

#74

2015-04-15 19:45

Zato što ne volim podjele. Sutra svi mi možemo postati invalidi.

Gost

#75

2015-04-20 10:21

Zato sto je sramotno koliko Malo prava I jednakosti Za normalan zivot...ucesce u drustvenim zbivanjima lica sa invaliditetom imaju.
Stop barijerama svih vrsta !