Peticija protiv izgradnje hidroelektrana na rijeci Uni


Gost

#76

2015-05-13 13:16

Vise moze se zaraditi od turizma nego od el. Energije. Od turizma moze da zaradi i obični čovjek dok od el. Energije moze samo pojedinac, jer pokradose sve živo :)


Gost

#77

2015-05-13 13:20

zbog svoje djece i buduci generacija

Gost

#78

2015-05-13 13:27

Svi znamo da takve ljepotice nigdje nema zato nedajmo nasu Unu!!!

Gost

#79

2015-05-13 13:31

želim da sačuvamo ovu ljepoticu ... jednu jedinu

Gost

#80

2015-05-13 13:34

zbog ove recenice :

Također izgradnja mHE i HE dovodi do: trajnog gubitka plodnog tla, šuma i degradacije gornjeg toka rijeke, gubitka bioraznolikosti, opadanja kvalitete vode zbog stvaranja “efekta bare” u akumulacijama, promjene mikroklime područja i potapanja izvora čiste pitke vode.

eto... :)

Gost

#81

2015-05-13 13:35

Una je nasa najcistija rijeka, Sana poslije nje...tim rijekama tece pitk voda! Nasa zemlja proizvodi dovoljno struje za nas, ne moramo unistavati prirodna bogatstva da bi smo imali svjetlo. Niko me ne moze uvjeriti da gradnjom hidrocentrala nece uticati na zivotnu sredinu cijelih regija, a tek da time nece unistiti ove rijeke. Gradnjom hidrocentrala profitiraju pojedinci i stranci, a niko nema prava da prodaje nasu zemlju. Ona nikome ne pripada, mi pripadamo njoj i imamo srecu da uzivamo u ovome bogatstvu.

Gost

#82

2015-05-13 13:47

Ovu peticiju sam potpisala zbog toga sto ne zelim da se unistavaju nasa prirodana bogatstva i ljepote zbog nekih egoistickih odluka koje nedoprinose stanovnistvu ovog kraja neku korist vec stetu, samo zbog toga sto takvi imaju moc odluke da odlucuju u ime svog djepa a ne u ime naroda. Postoje vrlo efikasnija rjesenja za nadoknadu manjka el. Energije kao sto su vjetrenjace, solarna energija, sagorijevanje otpada itd.... Odrsla sam uz nasu lijepu i jedinstvenu rijeku UNU koju bi trebalo staviti pod zaztitu unesca kao sto su Plitvicka jezera. Ali, cinjenica je ta da se u Bosni nista vise nazalost nemoze zastititi od LOPOVA!!!!!! Zato Dragi NARODE: Jedinstveno smo JACI!!!!

Gost

#83

2015-05-13 13:56

Ni jedna prirodna ljepotica, a posebno ne UNA, ne zaslužuje uništavanje od strane monstruma, zvanih LJUDI! Ne damo Unu!!!

Gost

#84

2015-05-13 14:29

Rijeka Una jedna i jedina bila je, jeste i bit ce zauvijek simbol Bihaca a njena ljepota i jedinstvenost nema cijenu... Svi mi koji smo rodjeni ovdje nosimo je u srcu a i svi oni koji dodju odusevljeni su njenom ljepotom <3

Gost

#85

2015-05-13 14:46

Brutalna zamisao par ljudi koji samo znaju i vjeruju u pune dzepove zeleci unistiti vjecni dragulj rijeku Unu je nedopustivo i svi koji bi to dopustili bili bi na stubu srama i nikada im nebi bilo oprosteno .

Gost

#86

2015-05-13 15:12

zato sto sam rodjen u tim krajevima.i ponosim se po evropi odakle sam.ako se pocne izgradnja na UNI i oko nje nestace te ljepote.gde cemo poslije izlaziti necu valjda izlaziti hidro centralu da gledam.bez struje se moze zivjeti ,ja sam rodjen kad je nije bilo po Gnjilavcu ,japica brdu i mnogim krajevima pa je narod zivio,radjala se djeca sijale se njive i zivjelo se .pjevalo se kapali se pod svjetlom lampesa.Nek guzonje hidrocentrale prave negde drugo a nasu UNU ostave na miru

Gost

#87

2015-05-13 15:12

Bihać je moj rodni grad,a Una je najljepša rijeka u Bosni.Ne bih da se džabe ovakva ljepota uništi.

Gost

#88

2015-05-13 15:13

Potpisujem peticiju iz istih razloga koje je naveo I autor peticije.

Gost

#89

2015-05-13 15:33

Rođena uz Unu, odrastala uz Unu, cijeli moj život kupam se u Uni, svi moji koraci vode ka Uni .... da više ne nabrajam .......... I NAJMANJI ZAGAĐIVAČI UNE, su najveći zločinci ....... drugim riječima "GENOCID NAD UNOM" ..... SVE SAM REKLA ......

Gost

#90

2015-05-13 15:42

zato sto sam rodjen pored une i u njoj sam se naucio plivati i zato zasto je jednostavno volim i ne zelim da od nje prave hidrocentrale neka ostane kakva jest nasa ljepotica UNA

Gost

#91

2015-05-13 16:27

Zemljište i voda je zajedničko dobro svih državljana ove zemlje ako se izgrade te hidroelektrane korist će imati samo oni koji budu radili u el.privredi i oni koji tu energiju transportuju, zašto da dozvolimo da se neko okoristi na nečemu što je svih nas.

Gost

#92

2015-05-13 16:51

Zbog očuvanja ekološkog sustava

Gost

#93

2015-05-13 18:11

dal je moguce da vjecno ljudi koji su se docepali na raznolike nacine funkcija u vrhovima nasih vlasti zele vjecno samo da unistavaju sve i svasta samo da bi sebi sto vise nakrali novaca,ako nista im ne mozemo mozemo nedati prirodu i ljepotu koja nam pruza ta ljepotica rijeka UNA

Gost

#94

2015-05-13 18:36

Rodjen sam u Bihacu i zivio do 2004 godine tek kad odes iz svog grada si svjestan ljepote Une.Jedna i jedina sasvim dovoljno.Pozdrav iz Sarajeva i cinite pravu stvar.Svaka cast

Gost

#95

2015-05-13 19:24

Te centrale su samo još jedan od načina kako da Gradonačelnik i elita uzmu novce.PRIRODA TO NJIH NEZANIMA ONI I ONAKO ŽIVE NA GRADSKOM ASVALTU.ĐUBRAD JEDNA NEKA VAS JE SRAM I STID.

Gost

#96

2015-05-13 19:49

Protiv Sam izgradnje hidroelektrane jer pored toga što se narušava flora i fauna, već osjetim korupciju u ovom poslu imajući u vidu ko inicira ovaj posao. Još jednom, ja jam protiv, jer sam i dijete Une, a bogati smo sa vjetrovima i koristimo obnovljive izvore energije. Bogati smo sa sunčevom energijom

Gost

#97

2015-05-13 20:05

Jer je Una nesto posebno, Unom ne tece voda, tece nesto predivno, iskricavo. Ne smijemo dozvoliti da neko unisti i unistava takvu ljepotu prirode. Unina ljepota me privlacila od malih nogu i ako zivim u blizini dvije lijepe rijeke ali Una je ipak broj jedan za mene. Nedajmo nasu ljepoticu!!!!

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2015-05-13 20:26



Gost

#99

2015-05-13 21:00

Sada imamo ljepotu i sve sto nam Una nudi i ona je vlasnistvo sviju nas.Ako im dozvolimo gradnju ,onda ce Una biti samo njihova ...

Gost

#100

2015-05-13 21:03

Sto je Bozje i Prirodno, ne dirati,dobicemo bumerang nazad!