STOP nasilju i zlostavljanju djece! Jer nas se tiče!


Gost

#426

2016-01-05 08:32

Cudimo se zlodjelima napravljenim u ratu, a odgajamo nasilničku djecu koja su još nagrađena i osjećaju moć zbog onoga što čine. Vrijeme je da se to zaustavi! Niko ne smije biti slijep na dogadjanja oko nas jer onda je i on saučesnik!

Gost

#427

2016-01-05 08:33

Koliko je starih osoba opljackano i izbaceno iz stana od takozvane klijentele po zakonu,i jos porodicu prijave policiji....ko smije da pokaze zube zakonskoj klijenteli...nego sta nam je ciniti sad...zakon rulji ne pomaze...


Gost

#428

2016-01-05 08:35

Potpisala sam jer se kao učiteljica u osnovnoj školi svakodnevno susrećem s ovim problemom,pogotovo u današnje vrijeme interneta.Predaje mu se premalo pažnje.Potrebne su i edukacije za roditelje i učitelje kako prepoznati i reagirati.Ne smijemo dopustiti da se ovakvo što ponovi.Svaka čast roditeljima jer nisu sve "gurnuli pod tepih".
hval

#429

2016-01-05 08:37

Zar je komentar potreban?


Gost

#430

2016-01-05 08:43

Moramo se konačno probuditi, zaštititi našu dječicu i natjerati nadležne da rade svoj posao. Iskreno saučešće roditeljima u njihovoj boli...Majka sam i ne znam kako čovjek smogne snage da preživi ovakvu tragediju.

Gost

#431

2016-01-05 08:43

Za rad s djecom trebaju stručni i što je veoma važno visoko obrazovni i moralni prosvjetni radnici a ne podobni i sa sumnjivo završenim školama (kupovina diploma)
Sankcije za sve one koji su umiješani u ovaj slučaj i da to bude primjer da se više nikad nešto slično ne dogodi.

Gost

#432

2016-01-05 08:44

Djeca su budućnost svake zemlje, pa i naše Bosne i Hercegovine. Ako ih odgajamo u sferi maloljteničkog nasilja i delikvencije, budućnost je neizvjesna.
Sama djeca nisu za to kriva, nego mi, odrasli - od obitelji do škola i društva općenito, pa i medija.
Svakodnevne vijesti su najčešće crne hronike, umjesto da iz medija izvire pozitiva koje ipak ima u ovoj našoj jadnoj zemlji. Treba isticati pozitivne primjere, a ne negativu, koja znatno utiče na sve ljude.
Želim da uspijete u ovoj dobroj namjeri.

Gost

#433

2016-01-05 08:46

zato sto je krajnje neophodna!!!!!!

Gost

#434

2016-01-05 08:46

Zato što se gušim u nemoći da učinim bilo šta i da zaštitim svu djecu svijeta.

Gost

#435

2016-01-05 08:46

Da bi se svako neprimjereno ponašanje neovisno o godinama počinioca sankcionisalo i na taj način da zaštitimo djecu i sačuvamo ih od događaja koji mogu obilježiti cijeli njihov život i od zdrave djece napraviti radno nesposobne ljude.

Gost

#436

2016-01-05 08:47

Dragi roditelji brinite o svojoj djeci i ne ocekujte da o njima brine skola, ulica ili neko treci... budite odgovorni i preuzmite odgovornost.

Gost

#437

2016-01-05 08:49

Trebamo se okupiti i prijaviti sve mobinge,evo nam sanse....okupimo se...Mali Mahir nam pomaze...


Gost

#438

2016-01-05 08:50

Priča o maloljetničkoj delikvenciji i tzv vršnjačkom nasilju aktualna je kod nas od rata. Većina nas je svjesna tolerancije društva, izražene kroz zakone i sudsku praksu , prema tim opasnim deliktima. Znamo kako se to rješava u zapadnim ze mljama ali naši zakonodavci i represivni aparat ostaju gluhi na to. Kao o vajni profesori psihologije, sociologije itd koji će cijelu tu priču relativizirati do bljutavosti i povračanja. Naravno, uz pomoć javnih medija i njihovih "profesionalnih" voditelja i voditeljica, koji im daju prostor za svoje "naučno fundurane" medijske provale.

Gost

#439

2016-01-05 08:50

Imam dvoje djece, od sest i jedanaest godina i iskreno, bojim se za njihovu buducnost u ovoj poharanoj zemlji punoj bjednika koji misle da novac moze sve. Kupuju diplome i opljackane firme, te misle da novcem mogu sve. Svi normalni gradjani trebaju ustati protiv terora te kvazi elite, nasa djeca ne smiju zavrsiti poput Mahira, potpuno nevinog u citavoj prici, kojeg nismo zastitili onda kada sno mogli i trebali.

Gost

#440

2016-01-05 08:50

Svi smo mi roditelji i nezrelim da se to desava mojoj i nicijoj djeci

Gost

#441

2016-01-05 08:51

Jer me se tiče. Dosta više nasilja i zlostavljanja djece.

Gost

#442

2016-01-05 08:53

Mama sam dvije klinaca. Osam i sest godina. Njihova jedna suza je moja bol. Ne daj Boze sta drugo. Zato sto sam covjek, zato sto imam osjecaje. Zato sto treba znati u svakom trenu sto dijete radi. S kim se druzi....sto se desava u toj maloj glavici...ma puno toga se ima reci.. Izgubili smo osjecaj OBITELJI. Novcima se ne kupuje ljubav djeteta. Vec s njima vrijeme koje se provede. Pozdrav. Nadam se da ce se usvojiti ovaj zakon

Gost

#443

2016-01-05 08:53

Roditelji, cuvajte svoju djecu, budite im podrska, imajte vremena za razgovor s njima jer niti jedan razgovor, pogled ili misljenje nije "djecija posla". Zato ste roditelji, da znate svoju djecu, da citate izmedju redova, da razumijete njihov svaki pogled. Budimo bolji roditelji, bit ce i djeca bolja!

Gost

#444

2016-01-05 08:53

Sestra sam i tiče me se!

Gost

#445

2016-01-05 08:55

Ovaj događaj se tiče svih nas.Zlostavljanje djece, bilo kakvo od strane drugova,roditelja, poznanika , nepoznatih itd.smatram krivičnim djelom.Svako zlostavljanje djece treba strogo sankcionisati i kažnjavati strogo bez obzira ko je zlostavljač.

Gost

#446

2016-01-05 08:58

Nije logično ne potpisati.

Gost

#447

2016-01-05 08:59

Zato sto ne zelim da iko na svijetu dozivi bol kakvu prozivljava moja porodica zbog gubitka dragog prrdivnog djeteta od strane maloljetnog delinkventa!

Gost

#448

2016-01-05 09:00

Draga moja BH,svi tvoji posteni i cestiti gradjani su Mali Mahir...svi nemocni i bolesni se plase,i zato si zemljo moja tuzna,a ja se samo Sramim...


Gost

#449

2016-01-05 09:02

Svi smo svjedoci društva u kojem živimo...ovo vise nije društvo,nije ni džungla!!! I u džungli ima "Zakon" koji se sprovodi!!!
Imam dva sina,jedan je osnovac a drugi ce za koju godinu tek da krene u školu...imala sam ruzna verbalna,naglasavam verbalna iskustva i sa nastavnim osobljem a i sa djecom ,koja vec pokazuju delikventno ponašanje i koje uz sve napore pokušavamo svi mi kao roditelji popraviti ali...znaci trajno je i tesko ispravljivo.Cula sam dosta roditelja koji su djecu prebacivali iz škole u školu ali samo hrabri su stisli i rekli u čemu je problem...Nedavno sam cula pricu od jedne majke o pokusaju silovanja njenog sina i koja je jedva dijete prebacila u drugu skolu a dječak koji ga je pokusao silovati,ostao je u istoj!!! Koje dijete je slijedeće?! Stručnjaci,ako ih tako mogu nazvati su rekli-"Nemojte da dijete obiljezavamo kao nastranog!!!! I tako je i ostalo.Pojeo vuk magarca! Dijete s traumama je otislo u drugu skolu a ovaj i sad provodi silu nad drugom dijecom i nikom nista!!! Svi sute!!! Nadam se da ovo potpisivanje nece biti uzaludno kao i dosta toga u ovoj državi ali mi kao roditelji moramo učiniti SVE da zastitimo djecu!!! Kako je krenulo,da nije tužno bilo bi smiješno,dovoditi i odvoditi ćemo ih iz srednjih a ne osnovnih škola! Kontrolisati svako dijete s kojim se druzi,uvoditi zabrane itd. I sta cemo stvoriti s takvim ponašanjem od naše djece? Ljude nesposobne za samostalan život sa dozivotnim traumama zbog indolentnosti pojedinih a posljedice su katastrofalne i poražavajuće!

#225

#450

2016-01-05 09:02

Zato sto ne zelim da iko na svijetu dozivi bol kakvu prozivljava moja porodica zbog gubitka dragog predivnog djecaka od strane maloljetnog manijaka!