STOP nasilju i zlostavljanju djece! Jer nas se tiče!


Gost

#401

2016-01-05 07:49

Kao otac malodobnog djeteta, suosjecam se sa roditeljima nesretnog dječaka i sa svom djecom u BiH koja su izložena pritiscima svojih vršnjaka. To jednostavno mora prestati.

Gost

#402

2016-01-05 07:49

Zato sto sam i sama majka,zato sto sam protiv svakog nasilja,,zato sto ovoj drzavi treba vise reda i zakona. Treba da je zakon za sve isti,svi placaju isto za svoja nedjela,bez obzira kakvo mu je porijeklo.

Gost

#403

2016-01-05 07:50

Podržavam peticiju jer mislim da zlostavljači svojih vršnjaka, iako maloljetni jako dobro znaju šta rade, pa prema tome treba da adekvatno i odgovaraju pred zakonom. Činjenica da su zlostavljači osobe s poremećenom strukturom ličnosti iz ko zna kojih razloga (jedan je i taj što odgoj u nekim porodicama preferira stvaranje malih bogova kojima je sve dozvoljeno) ni u kom slučaju ih ne smije oslobađati odgovornosti!

Gost

#404

2016-01-05 08:00

Moj stariji sin je bio zrtva zlostavljanja u OŠ Hasan Kikic niko ga nije zastitio u policiji su nam savjetovali da ga ispisemo a napala su ga cetiri djecaka Roma u wc i dan danas cuvam taj nalaz a o direktorici te skole gospodi Fetahagic necu ni da pricam

Gost

#405

2016-01-05 08:01

Ja sam majka curice od 2 godine i znam da moje dijete može isto tako da doživi za par godina a možda i prije...što smo to dozvolili u našem društvu?! da djeca budu jedni drugim neprijatelj! gdje su one vrijednosti koje su krasile naše društvo a to je poštovanje doma, poštovanje majke, poštovanje oca,poštovanje zajedničkog ručka pa one priče za stolom kako je kome bilo u školi a ti izbjegavaš da kažeš za dvojku iz matematike a tebe starci kuže jer te poznaju poznaju svaki tvoj pokret svaki tvoj mig i kad lažeš i kad pričaš istinu....

uzeli smo "sa zapada" sve ono što ne valja...to smo obje ručke prihvatili...više ne možete vidjeti djecu da se igraju vani...curice da se igraju "gume" to je postalo presmješno...više se ne raduju igračkama nego mobitelima, laptopima, dronovima i kojekavim glupostima koje samo zatupljuju djecu...a koje kriv? MI RODITELJ! jer smo požurili "kupi mu nek ima" nek se vidi da mi imamo ...to je najnovije, najnaprednije....koliko je danas roditelja na FB, instagramu i takvim stranicama...malo ih je da nije....vide to djeca...vide da mi pričamo o novom mobitelu "zakrivljenom ovako ili onako" kao da je tobože neka mitska ličnost.....vide da više nije zanimljiva igra "između dvije vatre" pa "žmire" nego da se pokaže na instagramu najnoviji selfi sa najnovijim mobitelom i onim štapom kako ja kažem "oklagijom" ...da se razumjiem nemam protiv toga ništa ali ljudi gdje su nam djeca gdje je naš život...djeca mladi puni energije koju nigdje ne troše nego sjede za kompjuterom i igraju igrice pune nasilja (u najboljem slučaju)  a mi na to kažemo "neka nek se igra da malo odahnem"...i onda se pitamo što su tako agresivni i puni nasilja....koliko je većina nas provodila dane vani u igrama koje su nas fizički izmarale ? od žmire, ganje, gusara, između dvije vatre.....koliko iskreni budimo iskreni? ma prvom prilikom tutanj van smo išli !!!! igraone su nam postale "glavne" ubaci dijete u igraonu i lagano kafu popij....znam sad će svi reći nije sigurno vani da se igra ma nikad nije ni bilo sigurno ali danas djeca od 14-15 godina sjede i "chataju" na mobitelu...dajemo djecu na sport tek kad postanu pretili !!!!

možemo sve promjeniti i sistem i promjeniti krivični zakon i uvesti maloljetnički zatvor za maloljetnika ispod 16 godina pa i uvesti posebne sudove za moljetnike ali ako se ne promjeniti ona osnovna ćelija društva a to je "PORODICA" sve je to uzalud....ne možemo tražiti od društava od sistema više ako mi nismo bolji, ne možemo tražiti bolje od vaspitača u školama i vrtićima ako mi nismo bolji prvo kao ljudi pa onda kao roditelji...svi mi ustanemo kad se ovako nešto desi ali smo većinom ostalog vremena onakvi kako sam gore napisala...jer ne smijemo zaboraviti mi od strane Boga počašćeni jer nam je dao stvaramo jedan život dao nam je djete....znači da smo dovoljno jaki da to učinimo...

Izvinjavam se ako sam bila preopširna sa komentarom i nadam se da nisam bila prekonfuzna

Emina


Gost

#406

2016-01-05 08:02

Nemam rijeci i boli me pogled na ovaj svijet! U kakve beskicmenjake se preobrazavamo.... Kakvom svijetu ruke pruzamo, i za cije ruke se nasa djeca drze....:-((( strah... Promjene! Kazne!!! Sve to i samo javno!!!!!!! Hvala na pokretanju peticije!!!!!!!!!!!!

Gost

#407

2016-01-05 08:02

Siledjije su naucile od svojih mama i tata,jadnici,misle da je lova sve....i zato treba traziti da odrasli krkani plate ovu nam zajednicku bol...Bol nas ugusi...


Gost

#408

2016-01-05 08:03

zato što je to moralna obaveza svih građana bih.....

Gost

#409

2016-01-05 08:03

Zato sto svi zivimo za nasu djecu I mislim da Niko na svijetu nema pravo da uzme nekome zivot a kamoli djetetu I nijedan roditelj nebi trebao ovo da doceka, zato budimo jedinstveni I sprijecimo ovu strahotu koja se desava

Gost

#410

2016-01-05 08:05

Dobili smo takvo obrazovanje da učenici imaju prosjek 4,8 i više, da se učenik NE SMIJE oborit niti na popravni, a kamoli da ponavlja godinu.
Učenik se NE SMIJE niti izbaciti iz škole iako ima više od 35 neopravdanih časova.
Nažalost, nemaju radnih navika, a i mi kao roditelji im obezbjeđujemo i više nego što treba. (skupe mobitele, ....)

Gost

#411

2016-01-05 08:07

Veoma sam potresena i uzasnuta onim sto se desilo jednom djecaku i njegovoj porodici. Imam i ja djecu. Ziveci u ovakvom sistemu, ko nam garantuje da sutra nece biti jos slucajeva.

Gost

#412

2016-01-05 08:08

Zato što odgoj počinje u kući! Zato što sam majka! Zato što sam bila žrtva verbalnog nasilja vršnjaka! Zato što moramo uraditi nešto kao društvo! Zato što sve počinje od jednog čovjeka! Zato što odgovornost pojedinca i institucije mora postojati! Zar je potrebno potrebno "zato"?! Ovako nešto se ne smije desiti nikada, nikome!


Gost

#413

2016-01-05 08:09

Ne bih voljela da moje dijete sutra dodje u sličnu situaciju , uzas !

Gost

#414

2016-01-05 08:12

Dragi Mahire,da znas kako smo postali jadnici,oprosti milo dijete....


Gost

#415

2016-01-05 08:12

Nadam se da neće ostati samo "slovo na papiru".Hvala

Gost

#416

2016-01-05 08:14

da se napokon stane u kraj toj maloljetnickoj delikvenciji koja je izgleda puno opasnija i okrutnija od odraslih ,prisjetim se cesto i babe koju je maloljetnik posuo benzinom i zapalio,pa nesretnog Denisa Mrnjavca itd.ja bih podrzao najrigoroznije mjere bez uzimanja u obzir da se radi o maloljetnicima

Gost

#417

2016-01-05 08:15

Svi komentari su suvišni...dosta više....stop svim vrstama torture i nasilja

Gost

#418

2016-01-05 08:20

I moje dijete je prije mjesec bilo zrtva nasilja. U policiji su mi rekli "dobro je prošlo" to sto je dobio šest boksera i par udaraca nogom u stomak. Jer mogao ga je i ubiti a oni imaju tek 11 god. Sve do 13 god su djeca. Nesnose nikavu odgovornost ni nasilnici niti roditelji nasilnika.

Gost

#419

2016-01-05 08:23

Jer me se tiče

Gost

#420

2016-01-05 08:23

Mi neznamo sta je nasilje,trpimo sve do smrti....evo nesmijemo da upisemo svoje ime.plasimo se...

tuga

#421

2016-01-05 08:25

Je li u Zenici mali Harun izgubio zivot radi malog huligana? Jedna majka i jedan otac djeteta nemaju dok drugi sa roditeljima prolazi uzdignute glave kao i prije nego sto ce se desiti to. I sta ocekivati od njega za 10 g kada mu je ubojstvo sada proslo nekaznjeno?!


Gost

#422

2016-01-05 08:25

Žalosno je da djeca moraju sebi život da oduzmu zbog neodgojenih pojedinaca tj tatinih i maminu sinova koji se izdvajaju iz društva misleći da su neko i nesto a u stvari su samo ne odgojena rulja.Zastitimo našu djecu na svaki mogući način jer oni su naša budućnost .I da se nikad ne ponovi sudbina dječaka Mahira :(....

Gost

#423

2016-01-05 08:25

Ovaj sistem će nas unakaziti kao ljude, bolji je bio sistem kada me odgajao i komšiluk, a danas nemaju vremena ni roditelji odgajati djecu a komšije se ne tiče ni bonton a kamoli odgoj tamo nekog djeteta... Onda ne da sebi niko ništa reći, ako upozoriš na vandalizam,ne valjaš i još možeš dobiti po ustima zbog toga... Uglavnom nabijem demoktatiju i one koji je zagovaraju i koji je šire, a k...u ne valja... Znamo vi sve a šutimo, zato bi nas trebalo zatrt kad smo bezobrazni... FUJ

Gost

#424

2016-01-05 08:29

Jer me se tice i to mnogo!!!!

Gost

#425

2016-01-05 08:31

Dosta nam je ,da nam ZDRAVA djeca umiru ,od vršnjačkog nasilja,a niko ne odgovara za učinjeno.obavezno maloljetne nasilnike kazniti POPRAVNIM DOMOM,a roditelje novčano i ZATVOROM,zbog vaspitnog zapuštanja djeteta.bez straha od sankcija ,nema popravljanja stanja u kojem smo se našli.samo kazne ,i to DRAKONSKE.naravno tu se podrazumijeva i kažnjavanje nastavnika,direktora škola i svih uključenih ,doživotnim oduzimanjem licence za obavljanje bilo kakvog posla,vezanog za DJECU.