STOP nasilju i zlostavljanju djece! Jer nas se tiče!


Gost

#351

2016-01-05 06:30

Dokle ćemo dozvoliti da huligani iskopleksirani oduzimaju živote nevinoj djeci, da majke zavijaju u crno, da se iživljavaju na djeci koja nisu bahata, nevaspitana. Prokleti rat je svašta doveo u gradove, neki nisu ni za šume a kamoli za grada i civilizacije. Sve potiče iz kuće i kućnog odgoja. Gospodo zakasnili smo, ali bolje i sad dok još neko nevino dijete ne postane žrtva. STOP NASILJU!

Gost

#352

2016-01-05 06:30

Da se nadje nacin da se djeca zastite, i odgovaraju pred zakonom oni koji ne rade svoj posao kako treba.

Gost

#353

2016-01-05 06:36

Ovaj tuzni kraj jednog mladog zivota treba da bude i posljednji a i svima nama opomena da otvorimo oci srce i pamet i da reagujemo na vrijema

Gost

#354

2016-01-05 06:38

Mlad sam,nemam djecu ali nebih zelio slicnu sudbinu druge djece.A ja cu svoju praviti u Njemackoj!!!

Gost

#355

2016-01-05 06:39

Zato sto se smatram osobom koja zeli sigurno i sretno djetinjstvo svoj djeci!

Gost

#356

2016-01-05 06:40

Nephodna je edukacija svih u nastavnom procesu prvo nastavnika, profesora i učiteljica u ovoj oblasti, pa i mnogih roditelja. Sankcije za sve one koji se nemarno odnose na preventivne pritužbe.

Gost

#357

2016-01-05 06:42

Današnje društvo je otišlo u pogrešnom smjeru gube se prave vrijednosti. Največa vrijednost mora ostati ljudski život.

Gost

#358

2016-01-05 06:43

volim djecu a mrzim one kojih zlostavljaju

Gost

#359

2016-01-05 06:49

Jedan bi mladi život možda bio spašen samo da je neko pokazao malo više interesovanja za dječaka koji je sjedio na požarnim stepenicama , a komšinica koja daje izjavu za medije, nije prišla i pitala ga zašto je tu ili nazvala nekoga od nadležnih, već ne tiče nas se ništa više svako samo sebe gleda i čovjek je čovjeku postao "Vuk". Kuda ide ovaj svijet zapitakmo se!!!!

Gost

#360

2016-01-05 06:53

Jer sam majka, a svako dijete može biti nedužni Mahir .
Kazne za maloljetničku delikvenciju se moraju pooštriti, a također i promijeniti sistem u kojem je delikvent zaštićen, mora se pojačati odgovornost i svijest kako pojedinaca tako i šire zajednice. Kada se nešto ovako desi onda je kasno. Spriječimo buduće oblike nasilje odmah i sada. 


Gost

#361

2016-01-05 06:54

Zato jer danima citam o tome i razmisljam sta da se meni,ne daj Boze,to desi,i potresena sam do srzi!!!

Gost

#362

2016-01-05 06:56

Mnogo je djece koja su zlostavljana od strane vrsnjaka a ista ne budu kažnjena u smislu da bude pouka svima onima koji vrse bilo kakav oblik nasilja koji se mora sprijeciti ili kazniti!

Gost

#363

2016-01-05 06:58

Najmanje što možemo učiniti za malog Mahira i za svu našu djecu je potpisivanje ove peticije, ako mi sami ne zaštitimo svoju djecu neće niko, moramo spriječiti nove tragedije i sankcionisati odgovorne, u protivnom pozivam roditelje da uzmu zakon u svoje ruke, po principu taliona oko za oko zub za zub

Gost

#364

2016-01-05 07:00

Nije mi jasno sta to motivise maloljetnike na silovanje i to istospolno! Mislim da je jedan od uzroka nagla promjena tretiranja homoseksualnosti da je to nesto izuzetno pozitivno i "cool"!

Gost

#365 Re:

2016-01-05 07:00

#201: -  

 Stop nasilju i vrijeme je vise da se nesto sprijeci !!!


Gost

#366

2016-01-05 07:04

Najmanje što mi kao građani možemo da uradimo je da izvršimo što jači medijski pritisak na nadležne institucije, nažalost, to je jedini način da ih natjeramo da nešto urade. U suprotnom, oni bi se samo primirli dok prođe neko vrijeme, i ne bi ništa uradili. Ovako će im biti teže da zataškaju zločine koji se dešavaju u "eminentnoj" međunarodnoj školi na Ilidži, koju očito pohađaju obijesna i monstruozna djeca (čast izuzecima), i koja radi mimo svih pravila i zakona ove zemlje. Kažem teže, jer su oči javnosti uperene u njih. Da vidimo sada ministra i sve birokrate redom kako će se izvući iz svega, i dozvoliti ovoj školi da nastavi raditi kao do sada. Očito je da je neko dozvolio da se u toj školi to dešava, nisu kriva samo ta djeca, šta je sa osobljem škole inspekcijama, itd.


Gost

#367

2016-01-05 07:07

Zato što sam roditelj.nana što sam protiv svake vrste nasilja a posebno ovakvog kojeim su nažalost pogođena dijeca ,mladi ljudi koji se osjećaju nemoćnim užasnutim zbog čega se zatvaraju u sebe a zatim pribjegavaju najgorim rješenjima .Zato što društvo ništa sistemski ne poduzima i krije se iza bizarnih razloga poput ekonomsko-finasijske situacije i tako u nedogled.

Gost

#368

2016-01-05 07:07

Bosna i Hercegovina mora biti društvo uređeno po mjeri svakog čovjeka, time i svakog djeteta. Djeci moramo obezbjediti uslove za normalan rast i razvoj. To je naša obaveza.




Gost

#369

2016-01-05 07:07

Daj Boze da ovo pihne vode i da bude podstrek na buduce, neophodno brojne, pozitivne promjene.

Gost

#370

2016-01-05 07:08

Roditelj sam i naravno da me se tice !!!
Djeca su smisao života i s njima treba stalno razgovarati !!!!

Gost

#371

2016-01-05 07:08

Učešće djece i omladine u organizacijama za djecu i mlade, koje svoj program temelje na aktivnostima i boravku u prirodi, učešće u sportskim organizacijama, može značajno doprinijeti smanjenju vršnjačkog nasilja.

Gost

#372

2016-01-05 07:08

U ovom trenu 389 potpisa.Za mene kao roditelja porazavajuce.Mislim da ni roditelji ne bi trebalo fizicko kaznkavanje da koriste kao vaspitnu metodu.Pa bilo to i ono"samo malo po peleni".Apsolutno sam za ovaj zakon.Moramo zastitit nasu decu!

Gost

#373

2016-01-05 07:09

Jedna mladost se ubija, jedna odlazi iz domovine. STOP nasilju. I mi mali imamo pravo na život, posao, porodicu i starost. Bojim se da ne bude kasno jer šta će nam zemlja staraca i bolesnih.

Gost

#374

2016-01-05 07:09

Peticiju sam potpisao zbog toga što je kaznena politika prema maloljetnim delikventima isuviše blaga što se do sada pokazalo u dosta primjera (pljačke, ubistva - paljenje starice . . .), što znatno doprinosi povećavanju broja delikvenata kojima blage kazne praktično "idu na ruku"!

Gost

#375

2016-01-05 07:10

Suosjecam s majkom malig Mahira.I moje dijete je bilo zlostavljano od vrsnjaka.Jako sam potresena od kad sam cula za ovu tragediju.Mahir je i moje dijete,a moje dijete je moglo biti Mahir.Znam koliko sam sati provela ispred skole,kod pedagoga i psihologa,koji nisu uradili puno.Zelim.da nikad vise nicije dijete ne bude zlostavljano.Iakrena sucut roditeljima malisana ..