STOP nasilju i zlostavljanju djece! Jer nas se tiče!


Gost

#326

2016-01-05 02:37

Procitala sam za djecaka Mahira koji je bio zlostavljan,,a inace i ranije sam citala o drugoj djeci,,ali ovaj me slucaj tolko potreso,da ne bi mogla da propustim,a da ne potpisem ovu petciju

Gost

#327

2016-01-05 02:37

Da se jednom stavi tacka na zlostavljanje djece

Gost

#328

2016-01-05 02:44

Da se ne desi vise nikome.
Viki
Gost

#329

2016-01-05 02:54

Ne želim da se ičijem više djetetu ponovi ono što se dogodilo Mahiru. Pun je grad siledzija i manijaka a djeca su definitivno najmanje zaštićena. I sama sam roditelj i želim da mi dijete odrasta u zdravoj sredini!!! Dosta je!!!

Tuzlak,humcanin

#330

2016-01-05 02:57

Sto zesci a maksimalno sprovodjeni zakoni u ovoj kao i svim drugim oblastima trebaju sto prije, i to cak i retroaktivno kaznjavanje unistitelja tudjih dusa ,dostojanstva i zivota.Nezaboravimo ,koliko je boraca sa svih strana,invalida ,radnika,zena...gladnih, natjerano na bijeg sa ovog prilicno poganog svijeta i iz ovog mikro, naseg BH, opet prilicno pljackaskog,kabadahijskog i bezperspektivnog drustva.Za  svako zlo  sto stroziju kaznu i samo tako zla ce biti mnogo manje,jer ocito je da se sa raznovrsnim monstrumima nemoze drugacije izaci na kraj  a pri tome ostati pravi insan.          

Potpisujem u nadi da ce zakoni biti veoma strogi , maksimalno provodjeni i apsolutno jednaki za sve. 

 

 


Gost

#331

2016-01-05 03:10

Jer me se tiče! STOP nasilju i zlostavljanju djece!


Gost

#332

2016-01-05 03:12

Donošenjem zakona o maloljetničkoj delikvenciji može se spriječiti eskalacija navedenog problema koja vrlo lako može rezultirati da roditelj uzme stvar u svoje ruke. Zamislite kako bi to izgledalo.

Gost

#333

2016-01-05 03:19

Tuga do ' neba : ( Iskreno saucesce roditeljima I svim ljudima koji se suosjecaju sa ' gubitkom jos ' jednog naseg neduznog djeteta Zelim vam da ustrajete u borbi za pravdu Mahira I tako zastitite svu djecu Tuzno je cuti da se sada gore stvari u obrazovanju desavaju , nego ' u ratu : ( Ja Sam bila ratna sarajevska generacija I ovakve strahote ' se nisu desavale : ( Neka ' nam je roditeljima svima Dragi Bog na pomoci ! Iskren pozdrav svim dobrim ljudima I molim Boga ' da nas sviju zastiti od ljudskog zla !

Gost

#334

2016-01-05 03:21

U nadi da se ovakvo sto ne ponovi, rip djecace

Gost

#335

2016-01-05 03:42

Da na ovaj način pokušamo spasiti neko drugi dijete kada Mahira nismo miglu a i da se tom vršnjačkom nasilju da više prostora za rješavanje.

Gost

#336

2016-01-05 04:35

Da nam djeca budu sva u istom rangu,a ne da djeca velikana politicara vladaju po skolama kao njihovi roditelji u politici.

Gost

#337

2016-01-05 04:49

Treba zaustaviti ovo zlo,da se vise ne ponovi slucaj djecaka Mahira.

Gost

#338

2016-01-05 04:50

Sprijecimo nove tragedije!!!!

Gost

#339

2016-01-05 05:11

Krajnje je vrijeme da se stane sa maloljetničkim nasiljem u školama i na ulici. Potrebno je zaštititi djecu prvenstveno onu koja su primjernog ponašanja i učenja, jer oni očito predstavljaju mamac za agresivnu i neodgojenu djecu (sjetimo se Denisa Mrnjavca). Tada je bio alarm da se počne kontinuirano raditi edukativni proces sa roditeljima i prosvjetnim radnicima koji su najodgovorniji. Očekujem da će mediji uzeti odgovornost aktivnog izvještavanja i praćenja ovakvih događanja i uticati na društvo putem edukativnih sadržaja kroz svoje emisije da se ovakve situacije ne događaju.
Prosvjetni radnici bi trebali u startu prepoznati djecu koja su sklona ispadima i agresiji i uspostaviti saradnju sa njihovim roditeljima, psiholozima, pedagozima, socijalnim radnicima, pa po potrebi i dječijim psihijatrima, kako bi se kroz timski rad preduprijedile nemile situacije. Najbitnije je preventivno djelovanje putem što češćih kontakata sa svim subjektima koje sam navela.
Takođe je bitna edukacija prosvjetnih radnika kroz seminare i druge oblike rada na prepoznavanju određene patologije kod djece, pa zašto ne reći i u porodici, jer je ona temelj odgoja.

Gost

#340

2016-01-05 05:19

smatram da ce peticija skrenuti paznju roditelja da vise paznje posjete svojoj djeci u otvorenijem razgovoru i komunikaciji te stvaranju cvrsceg povjerenja izmedju istih..takodjer akcenat na skolsko osoblje od direktora profesora do cistacice da povedu vise brige o djeci tj da mozda sedmicno naprave okrugli stol izmedju djece i profesora gdje bi djeca mogla iznijeti svoja zapazanja,brige,opterecenja i sl....

Gost

#341

2016-01-05 05:20

Protiv Sam bilo kojeg nasilja

Gost

#342

2016-01-05 05:21

Zgrožena sam činjenicom da se to dešava... pitam se koliko smo kao društvo zakazali, koliko nam je sistem nedostatan... pitam se nije li ovo samo vrh ledenog brijega. I koliko je neidentificiranih žrtava bullinga. Nasilja i bahatosti ima u svim sferama društva, ali kada su djeca u pitanju, mora se pokazati puno puno više senzibiliteta.

Gost

#343

2016-01-05 05:51

Komentar je suvisan zasto sam potpisala. Ne samo sto sam majka i baka vec sto je ljudski zastititi djecu i svakog od bilo kakve vrste nasilja.

Gost

#344

2016-01-05 05:51

Jesam za potpis peticije, ali ne razumijem sponzorstvo. Nasilje treba sprečavati na svakom koraku i u svakom pojavnom obliku, a kad su djeca u pitanju - najoštrije.

Gost

#345

2016-01-05 06:00

I previše je mladih života dosad izgubljeno, bez kažnjavanja pocinioca

Gost

#346

2016-01-05 06:23

Suvišno je bilo što pitati dok nam se djeca ubijaju zbog nasilja. Da bi postalli istinsko demokratsko društvo moramo konačno biti slobodni, da slobodno živimo, slobodno radimo, a ne u stalnom strahu da ćemo biti na meti onih koji se ne slažu s nama.

Gost

#347

2016-01-05 06:26

Sve je vise maloljetnih delikvenata koji se zabavljaju zlostavljanjem i fizički i verbalno.

Gost

#348

2016-01-05 06:26

Krajnje je vrijeme da se makar nesto učini po tom pitanju u našoj državi, jer sam i ja bio žrtva verbalnog i donekle fizičkog nasilja u svojoj osnovnoj školi. Na svu sreću, osoblje škole je na vrijeme primijetilo probleme i reagovalo adekvatno, zbog čega sam danas ovakav kakav jesam, a da nije bilo njih, ne sumnjam da bih završio kao dječak koji je potresao našu javnost.

Gost

#349

2016-01-05 06:26

Potpisala

Gost

#350

2016-01-05 06:29

Jer su sva djeca Mahir I jer naša djeca I bližnji mogu doživjeti isto... I jer želim da pravda stupi na tron!!!