STOP nasilju i zlostavljanju djece! Jer nas se tiče!


Gost

#251

2016-01-04 22:42

Mislim da djecu treba zastiti u svakom pogledu, a posebno kada idu u skolu koja treba da im pomogne a ne da dozvoli da ih neko maltretira. Stop nasilju!

Gost

#252

2016-01-04 22:42

Zato sto je to moja duznost i obaveza, kao gradjana, covjeka, i prije svega kao roditelja!

Gost

#253

2016-01-04 22:42

Zato što je apsolutno ispravna

Gost

#254

2016-01-04 22:43

Djeca imaju pravo , na zivot , srecu .. djetinjstvo . Stop nasilju !

Gost

#255

2016-01-04 22:44

Za bolje sutra nase djece

Gost

#256

2016-01-04 22:45

Zato što sam majka, zato što sam građanin ove zemlje i zato jer hoću da nas se tiče.

Gost

#257

2016-01-04 22:46

Imam i ja djecu koja idu u skolu

Gost

#258

2016-01-04 22:49

Zato sto sam roditelj

Gost

#259

2016-01-04 22:54

Zato sto sam prvenstveno majka,zatim sto mislim da je sve ovo uzelo toliko maha i nitko od nadležnih ne uzima za ozbiljno,bar dok se njima ili njima bliskim ljudima ne dogodi isto!To su mladi životi u pitanju,ne trebamo nijemo posmatrati zlo oko nas,nego se svim silama truditi iskorijeniti ga.....

Gost

#260

2016-01-04 22:56

Samo se nadam da ce uroditi plodom. S obzirom na stanje u drzavi u kojoj zivotarimo,covjek I ne moze biti previse optimistican,nazalost!

Gost

#261

2016-01-04 22:57

Zar je potrebno ista reći? Izgubljen je život mladog čovjeka, djeteta! Može li to iko opravdati ili zanemriti?
Roditelji ne može vam biti teže!

Gost

#262

2016-01-04 22:58

Mnogo je krvi na rukama ovih koji sebe nazivaju politicarima, pa tako i krv ovoga djecaka. Potpisujem iz sucuti, a znam, nazalost, da ova peticija nista nece promjeniti. Svi znamo kakav sistem vrijednosti od rata pa na ovamo gaji BiH - znate ono kad je primitivizam ubjedjen da zna sta je minimalizam i tako odgaja i vlastite potomke!
Moje saucesce majci i ostatku porodice

Gost

#263

2016-01-04 23:00

Teško je povjerovati da se tako nešto dešava a da nitko ne reaguje (osim roditelja djece),odnosno da se to ne može zakonski spriječiti.Da li smo stvarno toliko nemoćni.

Gost

#264 Re: Re:

2016-01-04 23:01

#226: #610 - Re:  

 I ja sam sestra i tiče me se!!


Gost

#265

2016-01-04 23:01

Jer zlostavljanje u skoli, ono od strane vrsnjaka, ostavlja neizbrisive oziljke na dusi djeteta koje je zlostavljano, negativno utice na njegov psihicki razvoj, onemogucava ga da radosno zivi djetinjstvo i odrasta u ispunjenog covjeka. Tu treba drustvo da preduzme mjere kako bi se nastavnici upoznali sa ovom nemilom pojavom, sa posljedicama po krhku djeciju i mladalacku dusu, i da se obuce kako je prepoznati i sprijeciti. Kako djelovati medju djecom da se pojave zlostavljanja jos u zametku sprijece. Ja zivim u Amsterdamu, tu su mi djeca isla u skolu i znam da je to tema svakodnevna u skoli, da o tome nastavnici neprestano govore djeci, da o tome diskutuju s roditeljima, da djeca znaju da ce svako zlostavljanje biti kaznjeno.

Gost

#266

2016-01-04 23:02

Ne vidim razlog da se jos pravdam,ako sam je potpisao?!

Gost

#267

2016-01-04 23:04

Share-ujte za sto vise potpisa!

Gost

#268

2016-01-04 23:06

STOP nasilju nad djecom jer sutra cemo imati i nase dijete. Svako ima pravo na normalan zivot i odrastanje.

Gost

#269

2016-01-04 23:13

I ja sam majka...nadam se da će ova peticija podići savjest onima koji mogu nešto promijeniti , za dobro sve djece i da se više ne ponovi Mahir, Denis, Smajo i druga djeca.

Gost

#270

2016-01-04 23:14

Zato što to osjećam kao subjektivnu odgovornost, kao moralnu obvezu. Jer, pozdravljam angaziranost već eksponiranih građanki i građana, a prije svega zbog ljudske potpore obitelji tragično preminulog Mahira, majci Alisi i očuhu Dubravku Lovrenoviću. Moralna je obveza osuditi nasilje nad djecom i zlostavljanje djece. Još je veće obveza praktično činiti da takvo i svako drugo zlo bude manje, da se onemogućuje. Podizanje razine svijesti o ovoj socio-patološkoj pojavi i problemima društvene izopačenosti maloljetničke populacije u miljeu "osnovne škole" je prevažno pitanje.

Smatram da ću kroz ovu solidarnost osobno doprinjeti kulturno-mentalnoj refkesiji i razvijanju sposobnosti pojedinca i društva u reagiranju na stanje i posljedice izazvane maloljetničkim, ali svakim drugim oblicima sociopatološkog divljanja, neovisno tko su počinitelji, maloljetnici ili punoljetne osobe.

Jednako tako zabrinjavaju i pojedini oblici i pojave instaliranog nasilja nad ljudskim pravima i slobodama, ali i u ime tih prava i sloboda, čija je pozadina i suština zamagljena iz nekih vrlo "važnih" razloga. Tu zamagljenu suštinu nasilja možemo nazvati odsustvom vladavine zakona i (ne)funkcioniranjem pravne države, nažalost.

Međutim, vraćam se konkretnom povodu.
Prevažno je stručno, upravno i institucionalno rješavanje ovoga pitanja (maloljetničke delikvencije) i ovoga tragičnog slučaja. Domicilno i svijetsko iskustvo nas uči, kako je razvoj svijesti o konkretnom problemu i vladavina zakona jedini put i način, kojim se  može pravilno upotrijebiti etika i prinuda pravnoga sustava.

Spojem razvoja svijesti građana i boljim pravnim uređenjem područja maloljetničke delikvencije (bolnih iskustava je previše) moguće je postići efekte kroz primjerenu prinudu pravnoga sustava i ojačati društvenu i zakonsku ulogu obiteljske i odgovornosti tijela državne vlasti u prevenciji maloljetničke delikvencije i oblika zlostavljanja djece.

Ništa nije manje važno takvo zakonsko i stručno tretiranje i svih istih ili sličnih slučajeva, kojih će, htjeli mi to ili ne biti i u budućnosti, na ovaj ili onaj način. Bitno je da narasta svijest o ovim, iznimno važnim pitanjima od esencijalnog značaja za budući normalan život u našoj državi Bosni i Hercegovini.

Zato dajem potporu ovoj inicijativi i ujedno čestitam svima na osjećaju za ljude u potrebi, čija se patnja pretvara u inspiraciju i osjećaj kod drugih građana, koji ne samo što izražavaju solidarnost prema tugujućoj obitelji i rodbini tragicno preminulog dječaka Mahira, već ispoljavaju i socijalni, humanistički i sigurnosni refleks za pozitivne promjene u društvu, kojima će, običnim ljudima približiti državu kroz vladavinu zakona i jednakopravnost svih građana pred zakonom.

Zato sam solidaran sa svima koji su potpisnici ove inicijative, jer želim bolje sutra za sve zajedno i svakoga ponaosob, za sve naše djevojčice i dječake, građanke i građane, za sve naše ljude, muškarce i žene.


Gost

#271

2016-01-04 23:14

Zaustavite nasilje nad maloljetnom djecom bez obzira koje su vjere nemojte se boriti samo Za fotelje hvala
IzopačenaVrijednost

#272

2016-01-04 23:15

Zato što smo bili okruženi isfrustriranim učiteljima, nastavnicima, profesorima, pa i roditeljima. Zato što ne smijemo postati, kao oni. Zato što mlade generacije trebaju da imaju zaštitnike i odgajatelje.

Zato što život treba živjeti, a ne životariti, a ne ne živjeti.


Gost

#273 Re: stop

2016-01-04 23:15

#1: -  

 stop nasilju 


Gost

#274

2016-01-04 23:18

Jer me se tiče!!!

Gost

#275

2016-01-04 23:20

Potresena tragedijom i patnjom ovog očigledno divnog dječaka koji nije mogao preživjeti bol koji su mu nanijeli zli dječaci i zle djevojčice koji će sutra ,ako se ništa ne promijeni ,biti zli "uvaženi gospodini i uvažene gospođe" u ovoj zemlji gdje je mjera vrijednosti ,"šaka dolara."Nadam se da će hrabrost njegovih ucviljenih roditelja pokrenuti mrvu savjesti onih koji su u prilici da odlučuju o sudbinama stotina hiljada djece i spasiti im živote od nasilja koje "hara".