Peticija protiv gašenja bolnice Abdulah Nakaš

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Peticija protiv gašenja bolnice Abdulah Nakaš.


Gost

#151

2016-01-09 00:47

Zato sto sam dijete Sarajeva, zato sto kako znam za sebe znam i za ovu bolnicu, zato sto znam koliko je boraca sa Žuća i drugih ratišta spaseno u njoj, zato sto je u njoj spaseno i civilnih života , jako puno, zato sto postoji jako veliki broj nekakvih Udruzenja, Stranki i drugih nevladinih organizacija za koje se izdvajaju sredstva, a nikakvih rezutata , sem sto pojedinci super " hajruju" u ovome, zato sto gospoda voza jos uvijek službena vozila u privatne svrhe i to rade puno godina, zato sto nam prodadose i rasturise svu državnu imovinu, i sto poslije vladavine pojedinca u ovoj D.o.o državi nece imati niko nista. Postali smo grad staraca i političara. Djecu nam zbog nezaposlenosti tjeraju u strane zemlje, Itd....... Zato sto sam građanin ove zemlje i ovog grada . I na kraju zato sto trebaju svi da znaju da mi Sarajlije imamo veliki prag tolerancije, ali kada nama dođe kraj tolerancije , onda ce oni nas pitati "zasto" .

Gost

#152 Re: Re: Demonstracije

2016-01-09 00:48

#150: IZMETBEGOVICI - Re: Demonstracije 

 Moramo se organizovati sto prije!


Gost

#153

2016-01-09 00:49

Ovo je nase vlasnisto...nicija babaovina , a i zaposleni nisu robovi da se prodaju...ovo je najbolje uredjena bolnica...a sto se tice koristenja...neka drzava digne zdravstvo na drzavni nivo i neka je svi koriste....

Gost

#154

2016-01-09 00:52

Ovo je ponizavanje Sarajeva i sarajevskog duha!


Gost

#155

2016-01-09 00:57

ZALOSNO JE DA GOSPODJA IZETBEGOVIC PRUZA SVOJE PIPKE TAKO DALEKO DA PRIPAJA DVIJE BOLNICE NESMIJEMO IM DOZVOLITI DA TAJ BEZOBRAZLUK I JAVASLUK URADE PA DOKLE VISE NEKA IH BUDE SRAM

Gost

#156 Lopovi

2016-01-09 01:15

Ovo se ne smije dopustiti! Prava porodica Causesku! 


Gost

#157 Sebija i SDA razvaljuju ono malo sto je dobroh ostalo

2016-01-09 01:19

Ljudi nisu ni svjesni koliko ce im ovo nastetiti. Ni dvije bolnice nisu dovoljne za ovaj grad. Izetbegovicka je orije godinu dana pricala kako je ova bolnica odlicna i moderna, i kako veoma dobro posluje i sada odjednom plasira pricu i lazi kako se ta bolnica ne isplati. SDA je krenula sa unistavanjem naroda i ljudskog dostojanstva. Ovo se ne smije dozvoliti, mi, gradjani moramo zastititi nasu bolnicu, zdravlje i stati im u kraj! Inace cemo svi umirati cekajuci na preglede, a ovu fasisticku gospodju nije briga za pacijente.


Gost

#158

2016-01-09 01:27

Zar da dopustimo da ime dr.Abdulaha Nakasa ode u zaborav,čovjek, pored velike stručnosti,uspjeo je u ratu da sačuva bolnicu,a da ne govorim koliko je pomogao bolesnim i ranjenim ljudima,koliko je značio za sarajlije .Kako znam za sebe,znam i za Vojnu bolnicu,sada Opću bolnicu dr.Abdulah Nakas.A ko je Sebija Izetbegović,nikad cula za nju nisam do dana kada je otela direktorsko mjesto u Općoj bolnici.I sta je ta žena uradila za ovih par godina direktovanja,osim što je zavela diktaturu,strah i trepet za uposlenike,još je popločala prostor ispred bolnice i postavila željezne klupe, i to sve za 1000000 km.Narode,ne dajmo nacionalnim strankama da nam komadaju zemlju,uzimaju i prodaju firme,institucije,bolnice...ostavljajući naše najmilije bez radnog mjesta,glad,siromaštvo.Potpisimo PETICIJU,izadimo na ulice,mi to možemo......


Gost

#159

2016-01-09 01:45

zato sto je bolnica Abdulah Nakas" jedinstvena bolnica u centru grada, bolnica koja je napravljena na najsavremeniji nacin, bolnica koja je radila 24 sata za vrijeme rata, specijalno divni i nezamjenljivi doktor Abdulah Nakas koji je radio i dan i noc u najstrasnijim uslovima koji su ikada zapamceni. Ta bolnica nosi njegovo slavno ime. On je pravi heroj i jos stotine razloga.

Gost

#160

2016-01-09 01:57

Zbog svih Izetbegovica koji postoje!

Gost

#161

2016-01-09 02:06

Moja majka je lijecena u ovoj bolnici. Svi su bili divni posebno Nakas otac i sin. To je jedan od simbola svih građana Sarajeva. Stanovala sam u komsiluku i svaki dan isla u osnovnu i srednju školu pored te bolnice.

Gost

#162

2016-01-09 02:06

Tuga I jad. Vec smo navikli da ostanemo bez svega onoga sto valja u ovom gradu :(

Gost

#163

2016-01-09 04:07

jedna drzava jedan predsjednik jedna policija jedna profesionalna vojska isti zakon za sve...

Gost

#164

2016-01-09 04:09

Sramota je zatvoriti ovu bolnicu sa zasluzenim imenom! kad nam je najvise trebala i radila bez ikakvog interesa, sad je hoce unistiti razbojnici za pare!

Gost

#165

2016-01-09 04:31

Sumnjam da se ista pitamo al lakše mi ke barem javno reci NE gladnim guzicama koji zele sve da rasprodaju :-(
shonber

#166 Zatvaranje bolnice građana

2016-01-09 05:45

Kriminal. Ajmo Bake, jebi nas.


Gost

#167

2016-01-09 05:57

Sramota sta se radi. Ovo je udar na sve građane BiH, samo ne znam dokle ovako. Prevršili su svaku mjeru.

Gost

#168

2016-01-09 06:12

Ovo bi trebao da potpiše svaki Sarajlija

Gost

#169

2016-01-09 06:16

Najbolja bolnica sa najboljim osobljem!!

Gost

#170

2016-01-09 06:18

Ako prođe zatvaranje ove bolnice,mi građani možemo se nadati samo još gorim stvarima! Ako uopšte ima još nešta gore!

Gost

#171

2016-01-09 06:22

Slušajte vi bando parazitska, NE DAM OPĆU BOLNICU, NE DAM I TACKA. NE DAM DA ZATVORITE MJESTO KOJE JE ME DVA PUTA UČINILO NAJSRETNIJOM OSOBOM NA SVIJETU. NE DAM VAM DA NAM I DALJE KADETE ONO STO JE NAŠE. Pa zar vam nije dosta, pokrali ste cijelu državu, sada nam kradete i bolnice, uči ćete nam i u domove! Ma sikter vise, je li vam malo HARAMA!?! Da bog da svi pocrkali i sjeme vam se sturilo! Takvo zlo zemljom nije hodalo! M'RSSSS...

Gost

#172

2016-01-09 06:34

Ova bolnica je spasila tolike zivote, tu mi se rodio sin, ziv i zdrav zahvaljujuci dr-u Abdulahu Nakasu i dr-ici Jasminki Gutic, tu su mi 2008 spasili zivot

Gost

#173

2016-01-09 06:38

.Jer me se tiće. Prve godine rata, nazvao me je kuci Nakaš da mu pokušam obezbijediti kisik za bolnicu , što sam i učinio. Zvali su me i mnogi drugi i tražili za raznorazne usluge, od Mustafe Hajrulahovica Talihana , nacelnika civilnih i policijskih struktura i drugih.Sa nekima sam se svakodnevno susretao, kao što je Safet Zajko, Safet Isovic, a I Slvko Zelić koji mi je nudio po 30000 maraka za NORE - nišanske sprave.A lično me je zvao iz Lukavice jedan general , zaprijetivši mi da će podići avione i sravniti fabriku koja je u tim danima bila pod mojom kontrolom.Tog generala sam nasamario kada je poslao dva transportera u magacin gotovih proizvida , snajpera i svih ostalih nišanskih sorava, od puške do tenka. Nisu posumnjalu u mene i moje lažno ime (kojim me i danas iz šale neke ratne kolege zovnu) , pa kada su provalili u magacin koji se nalazio u srcu objekta bez dnevne svjetlosti, ja sam iskoristio trenutak njihove obuzetosti groznicom za velikim plijenom. i isključio glavnu strujnu sklopku .Nastala je panika i istrčali glavom bez obzira, jer su posumnjali da im je napravljna klopka. Ta moja akcija je u mnogome ublažila do tada neviđenu snajpersku kamp,anju po Sarajevu. Samo sam tražio od Safeta Isovića I još nekih koji su pisali izvještaje , da se moje ime ne pominje u tim izvještajima po bilo kom osnovu. Nisam bolesnik od bilo kakve veličinea da jesam mogao sam se dokazivati kroz muziku, film i dr.gdje sam imao afinitet i prolaz. Do duše, nije se ćulo ni za Bakira Izetbegovića i pravo je iznanađenje bilo kada se ćulo nakon rata da Alija Izetbegovic ima sina. Culo se svakako kada je dobio posao da ustakli razrušeni grad i od tada ga krenulo. Nakon togavsu svakodnevno pristizale informacije o sve većoj brojnosti familije Izetbegovic, pa i ta da Bakir ima ženu doktoricu , koja se vratila iz izbjeglištvate te da je tokom rata u Zagrebu usavršila doktorske vještine na " Našoj Maloj Klinici"

Gost

#174

2016-01-09 06:52

Potpisao sam peticiju zato što je ova bolnica jedna od najboljih u državi, i šteta je da propadne
johnnykola

#175

2016-01-09 06:55

Potpisao sam i pored komentara seljačkog po primanju oca nakon višednevnog krvarenja iz nosa na ORL-u u Općoj bolnici: "Pa njemu ne ide krv iz nosa." Kravo jedna glupa, sad ti ovdje mogu napisati, da je ocu krvario nos tada kad ste nas primili, a što smo kući gledali danima i u enoromnim količinama, valjda bi završio na urgentnom prijemu. Time direktno dokazuješ kako si glupa k'o noć! Ali, evo, ni tebi ne želim nestanak radnog mjesta. Čisto po logici stvari, u trenucima teških nesreća, a i mimo toga, kako će svi stizati na Koševo? Mjesto da se otvaraju nove, MORONČINE zatvaraju postojeće bolnice. Zato potpis. I, da, ako se, kravuljino, prepoznaš i meni je mama bila doktorica, doktor Stevanović joj je svojom stručnošću dao još pola godine života, a ti ćeš ostati najobičnija mahalašica koja nije naučila osnove empatije, a ne šta drugo. A vjerojatno ovih dana pratiš šta se desilo Mahiru. I, kao, iščuđavaš se. E pa, i ti si problem s takvim svojim rečenicama. Da ne bude zabune, radi se o sestri kratke plave kose koja radi kod napirlitane doktorice ORL-ašice.