STOP odlaganju nuklearnog otpada uz rijeku UNU na Trgovskoj gori! Probudi se!


Gost

#1

2016-03-09 00:52

Una se mora zastititi pod svaku cenu !

Gost

#2

2016-03-09 02:35

Borićemo se do kraja!Ne damo da se zagadi čist zrak i rijeka Una!

Gost

#3

2016-03-09 04:21

Rodjen sam na obalama Une Bosanska Dubica,te sam proveo cijeli zivot,ljeti I zimi na voljenoj rijeci UNI.

Gost

#4

2016-03-09 07:59

Hocu cist okolis za buduce generacije.Zar upropastiti ovako zdrave i prelijepe krajeve?Tko je proizveo otpad neka ga zbrine, ovisno o koristi koju je imao.Hvala bogu da se ljudi organiziraju i stite ono sto svakom pripada rodjenjem. Cist zrak, voda i priroda.Nazalost dvorski kraj ima i ljude koji na drugim stranama, cak i drzavama imaju obezbedjenu egzistenciju pa ih nije briga.Neki se nadaju novcu, nazalost.Ne mogu razumjeti da ovdje otpad nije trajno zbrinut.Odlagaliste nije izgradneno po propisima vec eto ostalo slucajno od JNA.A unutra kazu vec ima otpadnog materijala koji ne bi smio biti.Podrska svima koji pokrecu peticiju

Gost

#5

2016-03-09 11:06

Pogledajte samo statističke podatke koliko je porastao broj obolelih osoba od karcinoma u poslednjih nekoliko godina na tim prostorima. Podaci su zastrašujući :-( Samo nam još treba i radioaktivni otpad pa da pomremo kao ogledni miševi.
Životna sredina ugrožena maksimalno... i još ovo malo nade što nam je ostalo želite da uništite...UNU nam ne dirajte !!!

Gost

#6

2016-03-09 11:36

Zato sto ce svaki noemalan čovjwk porpiaati ovz peticiju i radi nas i naseg zdravlja,a pogotovo dječjeg i mislim da je krajnje vrijeme da nam prestanu dolaziti ti pametnjakovići pričati kako to nije opasno ako nije opasno nek ga skladiste u svom kraju.Od toliko pusrih otoka oni su nasli bas nas Dvor

Gost

#7

2016-03-09 15:09

Nosite to smece na Madjarsku granicu !!

Gost

#8

2016-03-09 18:34

Jer ne želim da se blizu mojih najmilijih ostavlja takav otpad. MI TO NE ŽELIMOOO!!!!!

Gost

#9

2016-03-10 07:10

Pravite odlgalista u zagrebu a ne ovdje


Gost

#10

2016-03-10 09:39

Volim komentare ovih fizičara i stručnjaka za nuklearnu sigurnost.

Drugari skladište za nuklearni otpad praviti će se gdje i kako odredi EU, a to će biti upravo na predviđenoj lokaciji. Možete vi pisati koliko hoćete peticija, kao što ste pisali godinama protiv pelješkog mosta, kada je iz Brisela stigla poruka da Hrvati imaju pravo graditi taj most, niko više se time ne zamara. U međuvremenu oni koji javnost navlače na ovakve priče uživaju ogromne plaće kao budžetski korisnici, a sve u cilju skretanja pozornosti sa vlastitih kriminalnih radnji.

U i oko skladišta za nuklarni otpad rade i žive ljudi, u Krškom je NE i skladište pored same rijeke Save, a okolo živi 25.000 ljudi i niko ne piše peticije.

 

Eto dovoljno sam rekao o vama potpisnicima ove peticije.

Smith

#11 Re:

2016-03-10 23:16

#10: -  

 Neka bude na predviđenoj lokaciji pa će se ta lokaciji dislocirati kad tad po cijeloj Hrvatskoj lijepoj nuklearnoj, a Hrvati će prvi na svojoj koži osjetiti šta znači nuklearni terorizam i turizam, svakom po jedna bačva od EU, a jedna će se naći i za Pelješki most! 


Gost

#12

2016-03-11 21:04

ROđena u Bihaću,a rijeka Una -najljepša je rijeka,želim da to i ostane

Gost

#13

2016-03-18 20:17

Ovo je apsolutno nedopustivo! Budućnost života na tim prostorima je ugrožena! Spasimo rijeku Unu! Spasimo živote ljudi i prirode! Ne dozvolimo izgradnju deponije za skladištenje atomske bombe! !!

Gost

#14

2016-05-05 11:00

Planeta Zemlja je naša jedina domovina.
Svaki njezin dio zaslužio je našu brigu za očuvanje i naše poštovanje i divljenje za ljepote prirode.

Gost

#15

2016-06-27 14:34

Una... Kakvo prekrasno ime! Za rijeku, za vode koje teku, za ženu, za kristalnu pjenu. Za iskricu svjetla u tamnom oku, za oblinu na toplom, nježnom boku, za srebro mjeseca na tihoj vodi, za slutnju što me ušću njenom vodi. Una.

Ivica Smolec, 16. 10. 2007.

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2019-10-07 20:33


Sini

#17

2020-05-01 18:32

Ljudi u ovom slucaju se svi moramo zajedno slozit u ovoj neravnopravnoj borbi...jer ako im ovo prodje nema zivota u tom podrucju ni nama a no natednim generacijama..katastrofa

 

Unski Smaragd

#18

2020-05-04 09:08

Una se čuva ko zjenica oka 

Od izvora pa do kraja toka

Političari probudite se inače će te otići na 

historijsko smeće kao i sve ono smeće

što utroba Une nikad primit neće.

Uno čuvaju te Unski Smaragdi Univerzuma

jer ti si božji dar Univerzumu.

 

// Cazin, Bosanska Krupa, Gbg 20200504

 

 

Mirela

#19 Zastita svih rijeka na podrucju BiH

2020-10-19 09:19

Po mojim saznajima svaki dan se ugrozva priroda oko rijeka i jezera. A nase ljepotice su izuzetno ugrozene,jer drzava dozvoljava da se grade mini centrale .Bacaju nuklearni otpad gdje im se hoce. I za vrijeme rata je nasa drzava dozvolila da se nuklerani otpad dovozi u nasu drzavu ,zato se puno oboljeva od karcinoma. I ne volim kad ljudi kazu da se nista ne moze uciniti ,sprijeciti, moze se sve kad smo slozni i istarajni u onome za sta se borimo.