SPASIMO KASTEL

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije SPASIMO KASTEL.

DŽANA

#76

2012-02-14 19:27

SAČUVAJMO KASTEL, ONAJ KASTEL KOJI MI POZNAJEMO, KASTEL JE DIO SVIH NAS, MI VOLIMO KASTEL,NE DIRAJTE GA........

Gost

#77

2012-02-15 00:06

Hvala ljudima koji su konacno nesto preduzeli! Nadam se da cemo zajedno uspeti!

Gost

#78

2012-02-15 00:55

sve bi da rasprodaju! ne smemo da dozvolimo da se tako nesto desi, jer ovo nije stvar dnevne politike. samo napred!

Gost

#79

2012-02-15 10:42

Spasimo Kastel. Zaustavite urbicid.

Gost

#80

2012-02-15 12:44

spasimo kastel!

Gost

#81

2012-02-15 13:04

Ne bi se smjelo desiti da se obnovom tog jedinog turističkog potencijala grada stvori nakaradni komercijalni objekat.

Gost

#82

2012-02-15 14:35

Istorija je ostavila dubok trag na prostorima nase Banjaluke. Tvrdjava Kastel je jedan od najstarijih do sada sacuvanih istorijskih spomenika.Zub vremena nije mu mogao nista uciniti, pa zato Kastel imamo kao dragocjenost grada. Ako su iz kastela istjerane sve vojske koje su ga opsjedale, moraju se prisiliti i iz njega protjerati novi barbari da ga ne uniste. Kastel je kulturno-istorijski spomenik Banjaluke i kao takvog ga moramo sacuvati.

Gost

#83

2012-02-18 20:12

Samo prodajte sve a kad prodate sve mi ćemo prodati i naša tjela samo za vas.
UNIŠTI SVE ŠTO STIGNEŠ JEBO ISTORIJU.

Gost

#84 Re:

2012-02-18 20:17

#21: -  NA ORUŽJE NARODE NA ORUŽJE UBIŠE NAS NA OTVORENE OČI

 


Gost

#85 Za AntiZgradoljuba

2012-02-18 20:27

Svaka ti cast AntiZgradoljube slazem se potpuno sa tvojim misljenjem. Sta seljak zna sta je zgrada i zivot u njoj do juce su drva u liftu redali misleci da im je to supa jebo im pas mater. Cuj kucni red!!!

Gost

#86

2012-02-23 20:20

Sačuvajmo Kastel!

Gost

#87

2012-02-24 17:37

Podrzavam peticiju u potpunosti.
Volim svoj grad

#88 Nažalost slučajno rođeni Banjalučanin

2012-02-27 12:03

Dragi moji sugrađani, ljudi dobre volje.Kastel treba spasiti od urušavanja, ali ne na način da ga damo mafiji da ga koristi za svoje igrarije. Da li je izgradnja koštala 50 milona nečega. Ovdje se sa 2 milona "tuđih" para uslovljava da se tu učini zločin.Da li je neko zapamtio radne akcije.Ja mislim da bi se mogao organizovati dobar dio mladih Banjalučana da pomognu u organizovanom čišćenju i sanaciji Kastela. Stručni radovi -povjeriti građevincima na javni tender u Evropi a ne tri ponude kod ... Da ne bi pok.Danila Lazovića(slava mu i čast), koji je nas Banjalučane podsjetio da imamo Kastel i sada bi to bilo sve zatvoreno i devastirano.
Kastel sutra: Generacijama koje dolaze i koje vole ovaj grad želim da imaju Kastel kao istorijski spomenik prošlih vremena i mjesto za ugodan provod i druženje. dane plaćaju skupe kredite za pravljenje privatnih hotela i ....


Gost

#89

2012-02-27 13:36

Ne dirajte nam KASTEL!!!

Gost

#90

2012-03-04 12:53

Ljudi u gradskim opancima nemaju smisla za kulturu, tako da ih ni istoriske vrijednosti ne intersuju.Kastel je sinonim i zastitni znak grada Banjaluke i sramota je da propada, i sramota je da sadasnji stanovnici nista ne cine da zastire tu ljepotu i vriejdnosy istorije.Sramota da institut za zastitu spomenika i kulture RS I BIH nista ne cine, da gradskim vlastima pomognu da se iznadu rijesenja koja bi pomagla da se ovaj problem rijesi.Znam da novi prijedlozi za izgradnju hotelskih komplexsa, ako se to bude gradilo nesmije doci do promejne niti narusavanje postojeceg stanja glede istorije velicine Kastela.


Gost

#91

2012-03-06 10:10

samo glupo je da se naplacuje ulay !!!

Gost

#92

2012-03-14 14:00

Sramota je sta rade gradu Banja Luka, a ne vidim da su se i drugi gradovi usrecili rjesenjima i realizacijama u proteklih nekoliko godina. Ako nisu oprali i pokrali milione KM ili Eura , nisu nista ni uradili.Ovo je takva farsa -pokradi koliko mozes , jer sad smo mi na vlasti , mi odlucujemo, mi potpisujemi, pare vracate vi-stoko sitnog zuba.Toliko vise smrdi u ovoj drzavi da je nepodnosljivo i sramotno zivjeti ovde.Prodali bi i babu svoju i dodali gajbu piva pride samo da omaste brk.Silni strani investitori koji ulazu svake godine a niko ih nije vidio sem ovih nasih prosvijetljenih politicara na LSD-iju. Ljudi otvorite oci-kralj je go|

Gost

#93

2012-04-10 12:37

obzirom da je mnogo objekata vrijednih sruseno radi pojedinaca mislim da mi koji nismo u tom kosu moramo uciniti da se KASTEL neda i da se obogati raznolikim sadrzajem razonode !!!!sad , kad se pogledaju stare knjige za nevjerovat je da je grad koji je vazio kao napredan sa zelenilom.parkom prekrasnim i sportski nastrojenim nestao...sve su nam ovo donijele igre //hajmo kamena s ramena ..sramota je to i zati banjalucani nedajmo KASTEL dosta iH JE VISE TE SLOVENCI PROJEKTIJU TE SRBIJANCI PA IMAMO I MI PAMETI ZA TO ALIIII PARA VRTI GDJE BURGIJA NECE ZATO NAM JE KAKO NAM JE I ZATO IM necemo dati KASTEL!!!!!!

Gost

#94

2012-05-05 19:44

NE ! Stop "revitalizaciji" sa gradnjom novih objekata na nacionalnom spomeniku BiH - http://kons.gov.ba/main.php?mod=spomenici&extra=Odluke&action=view〈=1&id=2474
Stefan

#95

2012-06-18 13:21

Jedino vrijedno u sadasnjoj Banjaluci su Kastel i Vrbas