PODRŠKA MINISTRU

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije PODRŠKA MINISTRU.


Gost

#101

2012-02-14 14:56

Studenti to ne kažu, a ti nagađaš. Ako se studenti ne plaše reći da ministar laže, a ministar je aktuelna vlast, zašto bi se plašili starih hadžija ili novih kako neko gore reče?

Gost

#102

2012-02-14 15:50

on se vraća, unatoč željama starih hadžija, šta će sad hadže

Gost

#103

2012-02-14 16:35

"Država za čovjeka" zloupotrebila zlatne studente


Veliki broj Zlatnih studeneta Univerziteta u Sarajevu izrazio je nezadovoljstvo činjenicom da su njihova imena iskorištena u pismu podrške ministru Emiru Suljagiću, kako su kazali, u jeftine političke svrhe.

Nakon što je ministar obrazovanja i nauke Kantona Sarajevo Emir Suljagić podnio ostavku, na adrese mnogih medija u našoj zemlji stiglo je pismo podrške u kojem najbolji studenti prvog i drugog ciklusa studija, dobitnici Zlatne značke Univerziteta u Sarajevu, pružaju punu podršku ministru Emiru Suljagiću. Na sastanku Zlatnih studenata koji je održan 13. februara, većina dobitnika ovog priznanja nije ni učestvovala. Nakon toga, napravljeno je pismo podrške bez saglasnosti onih koji nisu učestvovali na sastanaku. Kako saznajemo, uopće nije bilo govora o ostavci ministra niti davanju podrške.

Među 54 navedena imena nalaze se i Admir Greljo, Džanko Hajradinović i Salem Malikić koji su nam rekli kako je njihovo ime iskorišteno bez prethodnih konsultacija i dozvole.

Zatečeni pismom

Admir Greljo je jedan od dvojice najuspješnijih studenata Univerziteta u Sarajevu u 2011. godini sa prosjekom ocjena 10,0 i dobitnik priznanja Zlatna značka Univerziteta u Sarajevu. Trenutno se nalazi na doktorskom studiju na Univerzitetu u Ljubljani.

“Ostao sam zatečen jučerašnjim člankom na oficijelnoj stranici SDP-a u kojem sam naveden kao jedan od potpisnika podrške gospodinu Suljagiću, o čemu ja nisam bio prethodno obaviješten. Želim da javnost zna da se radi o zloupotrebi i korištenju mog imena bez dozvole. Sramota je da se imena najuspješnijih studenata Univerziteta u Sarajevu zloupotrebljavaju, pogotovo u političke svrhe. Strašno”, kaže Greljo za naš portal.

Na listi podrške Suljagiću našlo se i ime Džanke Hajradinovića koji kaže kako je i njegov potpis falsifikovan.

“Molim vas, ukoliko ste u mogućnosti, objavite ovo kao jednu laž kojom se niko do ove vlasti nije koristio. Neki studenti koji su dobili ovu nagradu, nakon završetka studija od ministarstva i ove vlasti nisu dobili ništa do falsifikovanja svog potpisa i ove laži! Ovo je sramota i nivo bezobrazluka koji počinje prevazilaziti svaku granicu”, kazao je Hajradinović.

“SDP nije kreirao sadržaj pisma”

I Zlatni student Salem Malikić ostao je zatečen kada je na listi studenata vidio svoje ime.

“Zaista sam se iznenadio i bilo mi je krivo što je moje ime iskorišteno u te svrhe. Nisam bio nigdje, niti sam se sastajao sa ljudima koji su ovo organizovali. Stvarno ne znam ko je iza svega, ali vjerujem da je to neko sa liste koja je objavljena na stranici SDP-a”, kaže Salem Malikić te dodaje kako većina studenta sa liste misli kao i on.

U SDP-u kažu kako su i oni na svoj e-mail dobili pismo podrške ministru Suljagiću.

“Nismo mi pravili taj sadržaj niti smo učestvovali u njegovom kreiranju. Ljudi objavljuju ono što dobiju sa agencija. Mi nemamo kapaciteta da provjeravamo svaku informaciju”, kaže Damir Mašić, član Predsjedništva SDP-a i ministar obrazovanja i nauke Federacije BiH.

Među studentima koji ne stoje iza potpisa, potvrdili su nam naši sagovornici, je većina navedenih na listi.

Izvor: kip.ba

Gost

#104

2012-02-14 16:37

Navikli smo na njegove ostavke i vraćanje. Niko mu ni sada nije vjerovao da će otići. Osoba koja voli da ga mediji prate i ima ih nekoliko naklonjenih mu i postigne cilj. Opasno za njega je to što voli da ga sažaljevaju i to je loš simptom u medicini.

Gost

#105

2012-02-14 16:54

Na sreću mračno doba komunizma ali i agresije na BiH je valjda prošlo. Najžalosnije je da se jedan gospodin Suljagić koji je Bošnjak i zna šta su Bošnjaci-muslimani prošli u komunizmu a pogotovo u toku agresije, a ponajviše u Srebrenici, bori upravo protiv vjeronauke u KS, dakle oduzima i ono malo prava svome bošnjačkom narodu. Ndamo se da je ostavka definitivna a ne samom još jedan trik Zlajinog izdajničkog SDP-a !
DA OSTAVCI !!!

Gost

#106

2012-02-14 16:54

Najveca moja reforma jeste ta sta sada ucenici,kao, npr. u Metalskoj skoli,nosaju sa saobom pistolje dok to prije nisu cinili.Vidite da se stanje mijenja u mom mandatu.

Gost

#107

2012-02-14 17:05

dobro izrezirano.-vezano za ove prijetnje...nije otkad aktuelan bio,pa veli,zadnja moja afera je vezana za moj ''lijepi'' odnos prema supruzi,sto je svakako negativno po moj imidz,pa to nekako moram ispraviti,a usput da skrenemo javno mijenje da se nebave time kako smo nesposobni da uspostavimo ''DRZAVU ZA COVJEKA'',ili mozda najava nove strategije u pokusaju diskriminisanja statusa vjeronauke,,,kad nemozemo zakonski i pravnim putem,pokusacemo opet talasati mase,nebi li ovi ''od pritiskom mase''prihvatili moje stavove po pitanju vjeronauke,,,ali ako je istinita ova prijetnja,onda je za svaku osudu.

Gost

#108

2012-02-14 17:08

zbog negativnog imidza koji je donio svojoj stranci ,spremala mu se ciska od strane istih koji su ga i postavili,a i ta afera sa suprugom,e sad ,pao je dogovor,ako ovako bez razloga dadnem ostavku ,ili budem smijenjen,bice previse ofirno,i narod ce skuzit o cemu se radi,,zato smo morali izmisliti neku ''aferu'',kako bi ko to bio razlog moje smijene,,,,sto bi mu neko prijetio zbog vjeronauke,kad je opcepoznato da je skupstina KS,oborila njegov stav po pitanju vjeronauke,,znaci tu je bitku legalno izgubio i ta prica je davno zavrsena

Gost

#109

2012-02-14 17:11

Ja zlatko......Dajem mu podrsku jer je napisao knjigu o mom djelu i liku (zato sam ga i postavio za ministra) pismen nema šta, i sada neka sjedne opet jer sam uznapredovao ima nastavak da se piše, jel moj lik i djelo su za opisa

Gost

#110

2012-02-14 17:49

Puna podrška ministru Suljagiću koji je učinio za obrazovanje neizmjerno mnogo u odnosu na njegove prethodnike, usprkos stalnim podmetanjima i blaćenju od strane primitivaca.

Gost

#111

2012-02-14 20:06

Želimo ministra nazad!
UNA

#112 Re: GOST

2012-02-14 20:17

#104: -

ŽAO MI JE ŠTO STE VJEROVATNO DOŠLI PREKO ŠTELE DO DIPLOME LJEKARA SLABE DIJAGNOZE DAJETE, JER GOSP.SULJAGIĆ UZDIGNUTE GLAVE I PONOSNO BRANI SVOJE ZNANJE I SPOSOBNOST, VI STE ZA ŽALJENJE ČIM STE OPTEREĆENI TUĐIM SPOSOBNOSTIMA,MOŽETE SAMO DA MU ZAVIDITE.


Gost

#113

2012-02-14 20:26

Podršku dajem jer mislim da je zasluzio podršku od nas prosvetnih radnika. Prvo jako nas cijeni postuje i ide u korist djece i nastavnika .


Gost

#114

2012-02-14 20:45

nema se sta komentarisati,izaci u sto vecem broju,da zna da njegovo misljenje i politika koju vodi je jedina ispravna stvar koju je neko vodio i uradio za ovu godinu dana,mora znati da ipak ima podrsku gradjana grada Sarajeva,ne smije ostati usamljen,studenti,djaci,gradjani Sarajeva DAJTE PODRSKU MINISTRU EMIRU SULJAGICU

Gost

#115

2012-02-14 21:02

Vrlo vrijedan Forum mladih SDP-a u agitovanju. Kako neće i biti kada je njihov ministar pa kakav god da je, a izborna godina.
budućnost

#116

2012-02-14 22:52

Ministar Suljagić, ko god ga je postavio je častan, pošten, jak, čist, neizmjerno otvoren za sve, rječit, konkretan. Žao mi je svih koji ga nisu imali priliku upoznati, uvjerili bi se sami.

Gost

#117

2012-02-14 22:52

Za Emira!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#118

2012-02-14 22:54

Sve ćemo učiniti da se vrati, mi nastavnici i roditelji djece koji su se borili za ovu državu, borac sam,s prve linije, RVI,siguran sam da samo sa ovakvim ljudima možemo ići dalje

Gost

#119

2012-02-14 22:54

NAJBOLJI MINISTAR!!!

Gost

#120

2012-02-14 22:58

nekoliko puta dok sam ga slušala na sjednici Skupštini u sali je bio muk, od njegovih argumenta, znanja i harizme. Taj čovjek mora ostati, a uz našu podršku i opstati.

Gost

#121

2012-02-14 23:02

Idemo dalje sa Emirom Suljagicem!!

Gost

#122

2012-02-14 23:02

Svaka čast komentaru ovog RVI, kada ga oni podržavaju, tu je kraj ove priče. Samo oni znaju ko se bori na pravi način. Njihovim komentarima skidam kapu.

Gost

#123

2012-02-14 23:32

Suljagić je čovjek koji se ne boji promjena.
Amra Muratovic

#124

2012-02-14 23:34

Dragi ljudi, ne samo ratni vojni invalidi, nego prosvjetni radnici, dakle oni koji su direktno radili sa ministrom Suljagicem, ali bome i "pod" inim ministrima prije njega ustali su da iskazu podrsku bas ministru Suljagicu. Pa ako tako malo cijenimo njihovo misljenje, mi koji nismo u prosvjeti, kako se onda usudjujemo slati svoju djecu da provedu vise od polovine svog dana sa tim istim prosvjetnim radnicima???
Stani, oslusni malo, poslusaj i drugu stranu, ne misli jednostrano, ne misli tudjom glavom, zbroj dva i dva i misli svojom glavom. Podrzi cestita čovjeka!